PDA

View Full Version : مشکل آپلود نشدن فایل بصورت GET

samiasoft
جمعه 12 مهر 1398, 14:23 عصر
سلام وقت بخیر

میخواستم یک تصویری را بصورت GET از درایو هارد به سمت سرور بفرستم تا اپلود بشه.

بخاطرهمین این دستور رو نوشتم :

<?php

$file_adress=$_GET['file'];
$filename=date("Y-m-d-H-i-s");

file_put_contents($filename.".jpg", file_get_contents($file_adress) );

?>

مشکلی که وجود داره اینه که تصویر مربوطه بعد از اپلود شدن حجمش صفر است! به نظرتون مشکل از کجاست؟!

پیغام خطا هم بدین صورته :

PHP Warning: file_get_contents(E:\1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/samisoft/public_html/

ناگفته نماند که حجم تصویر اپلودی کمتر از 1 mb می باشد و حتی در php.ini هم دستور زیر نوشته شده :

upload_max_filesize = 2M
در خود فایل php هم این دستور رو هم نوشتم اما تاثیری نداشت :

define('MAX_FILE_SIZE', 1048);

ASHKANLAEI
جمعه 12 مهر 1398, 14:42 عصر
دوست عزیز ارور دریافتی ربطی به سایز فایل نداره.
ارور میگه که فایل شما یافت نمیشه. و این هم به این دلیله که شما نمیتونین به این روش فایلی آپلود کنید.
یعنی شما نمیتونید یک فایل رو بین آدرس کامپیوتر خودتون و سرور جابجا کنید.
من فکر نمیکنم همچین روشی وجود داشته باشه. اما برای آپلود فایل باید به این صورت اقدام کنید:
https://www.w3schools.com/php/php_file_upload.asp

samiasoft
جمعه 12 مهر 1398, 14:53 عصر
دوست عزیز ارور دریافتی ربطی به سایز فایل نداره.
ارور میگه که فایل شما یافت نمیشه. و این هم به این دلیله که شما نمیتونین به این روش فایلی آپلود کنید.
یعنی شما نمیتونید یک فایل رو بین آدرس کامپیوتر خودتون و سرور جابجا کنید.
من فکر نمیکنم همچین روشی وجود داشته باشه. اما برای آپلود فایل باید به این صورت اقدام کنید:
https://www.w3schools.com/php/php_file_upload.asp

متشکر از نظرتون
یک نرم افزار ویندوزی نوشتم که با ربات تلگرام در ارتباط هست...میخواستم تصویری را به کانال تلگرامی بوسیله این ربات ارسال کنم ...واضح است که بایستی تصویر در هاست اپلود بشه تا اونو بشه در کانال اپلود کرد.
خب باید یک راهی باشه...یعنی حتما باید از html , from استفاده بشه؟!!
نمیشه api نوشت که ادرس فایل رو بگیره و اپلود کنه!!

پس من بیام یکاری کنم اینکه خود عکس رو تبدیل به یک رشته کنم بعد این رشته رو سمت سرور بفرستم و سپس سمت سرور این رشته رو به فایل تصویر تبدیل کنم

ali_sed
یک شنبه 14 مهر 1398, 07:29 صبح
سلام

این ربات تلگرامی روی سرور قرار دارد یا اینکه در برنامه ویندوزی است؟

اگر ربات روی سرور است پس باید فایل را به سرور ارسال کنید. بسته به اینکه سمت سرور چگونه فایل را دریافت می کنید بصورت مستقیم یا بصورت یک فرم می توانید برنامه ویندوزی خود را بنویسید. اگر قصد دارید بصورت فرم فایل خود را دریافت کنید باید از متد post استفاده کنید. که خب زبان برنامه نویسی خود را مشخص نکرده اید و اینکه .net استفاده کردید یا خیر.