PDA

View Full Version : مبتدی: اضافه کردن چند خاصیت به datagridview

shadow.pro
شنبه 27 مهر 1398, 19:09 عصر
سلام من به چه صورت میتونم به دیتا گرید ویو خودم این موارد اضافه یا ویرایش کنم
۱: بزرگ کردن حروف انگلیسی (A) یا uppercase ..
۲: ایجاد پنجره بعد از راست کلیک و اضافه کردن دو گزینه حذف و ویرایش در داخل آن (سطح پیشرفته فکر کنم باشهhttps://cdn.ckeditor.com/4.12.1/full-all/plugins/smiley/images/whatchutalkingabout_smile.png)
۳:بعد از اضافه کردن هر سطر به صورت خودکار برمیگرده به قدیمیترین سطر ! می میخوام بر اساس تاریخ جدید sort بشه
۴:من در تکس باکس خودم قبلا مواردی را نوشتم ولی برای اضافه کردن به دیتاگرید میخوام موارد اضافه شده حدس زده بشه مثال ت که میزنم (تهران) در تکس باکس من نمایش بده
ممنون از توجهتون

shadow.pro
چهارشنبه 01 آبان 1398, 21:14 عصر
لطفا جواب بدهید ممنون مبشم

mohammd_df
چهارشنبه 01 آبان 1398, 23:59 عصر
برای سوال دوم میتونید از یک contextmenustrip استفاده کنید.از جعبه تولباکس ادش کنیدو در کشویی که در بالای فرم نشون میده عبارت های ویرایش و حذف رو وارد کنید.رویداد هر کدوم رو بنویسید. دیتاگریدویو رو انتخاب کن و در قسمت property عبارت contextmenustrip1(نام contextmenustrip موردنظر) رو انتخاب کن. حالا با راست کلیک کردن کشوی مورد نظرباز میشه

mmbguide
شنبه 04 آبان 1398, 21:43 عصر
سلام

برای مورد 1 میتونید در رویدادهای مختلف مثلا CellEdit و یا هر کدام که مناسبتر هستش مقدار سلول را به UpperCase تبدیل کنید
برای مورد 3 اگر به دیتاگرید یک BindingSource به عنوان DataSource معرفی کره باشد و درزمان لود شدن اطلاعات یکبار BindingSource را Sort کنید، هرز مان که ردیف جدید اضافه بشه، برنامه خودکار براساس فیلد مورد نظر گرید رو Sort میکنه
برای مورد 4 باید کمی بیشتر کار کنید. مثلا میتونید یک ارایه از عبارات مورد نظر را داشته باشد (حالا میتونه مقادیر ستون خاصی از گرید باشه) و در زمان تایپ توسط کاربر یک شیء مانند Panel که داخلش یک ListView هستش نمایش داده بشه و Itemهای اون هم از آرایه مقداردهی بشه.