PDA

View Full Version : سوال: مشکل با تغییر سرور

shahabbasic
چهارشنبه 15 آبان 1398, 19:39 عصر
سلام
من تا الان از یک سرور مجازی (vps) بصورت وب سوکت برای سرویس دهی به بازی آنلاینم استفاده میکردم
با افزایش تعداد بازیکنا مجبور شدم سرور اختصاصی ایران تهیه کنم
بعد از انتقال full backup به سرور جدید متاسفانه cpu بسیار درکیر هست
با اینکه سرور جدید خیلی قوی تر از قبلی هست اما با چندتا بازیکن آنلاین سی پی یو بسیار درگیر میشه و کار به جایی میرسه که بازیکنای دیگه نمیتونن وارد بازی بشن و عملا اجرای فایل های php بسیار کند صورت میگیره
و باز در حالی که دقیقا همین اسکریپت ها در سرور قبلی روان کار میکنن و به راحتی تا 100 بازیکن رو هم جواب میده تازه بعد اون یکم دچار کندی میشه اما سرور جدید که اختصاصی هم هست متاسفانه با 10 تا کاربر سی پی یو بسیار درگیر میشه
اول فکر کردم از نسخه php و یا هندلر هست که دقیقا از سرور قبلی کپی کردم نسخه و هندلر رو اما بازم درست نشد
در ضمن این بازی بصورت زیاد از mysql استفاده میکنه و چندین جدول داره
اما من دیتابیس رو هم کلا با بکاپ آوردم اینور
فایروال رو هم غیرفعال کردم
یک تصویر هم از دستور htop ضمیمه کردم که نگاه کنید ممنون میشم
به نظرتون ایراد از چی میتونه باشه؟

plague
پنج شنبه 16 آبان 1398, 02:00 صبح
اگه Mysql هستش و دیتبایس داره مصرف میکنه ممکنه بخاطر تنظیمات باشه ... معمولای فضای بافر یا کش رو کم بزاری این اتفاق میفته
البته دیتبایس هم باید بهینه نوشته و ایندکس گزاری شده باشه و کوئری ها درست نوشته شده باشن

میتونی وقتی لود بالاست دستور SHOW PROCESSLIST رو بزنی تو دیتابیس ببینی چه خبره و چی داره اجرا میشه

shahabbasic
پنج شنبه 16 آبان 1398, 14:21 عصر
تنظیمات بافر و کش در فایل php.ini قرار دارد؟؟

plague
پنج شنبه 16 آبان 1398, 18:51 عصر
نه اون تنظیمات php هستش
Mysql فایل تنظیماتش جداست

my.cnf

shahabbasic
جمعه 17 آبان 1398, 22:59 عصر
پس شما میفرمایید که این مشکل احتمال زیاد از تفاوت فایل my.cnf در سرور جدید و قدیمه؟

plague
یک شنبه 19 آبان 1398, 19:19 عصر
احتمالش هست