PDA

View Full Version : گفتگو: انتقال داده ها در برنامه های ویندوزی راه دور

farzad3333
دوشنبه 04 آذر 1398, 11:05 صبح
سلام
من یه برنامه می خوام بنویسم که روی یسری داده (که بصورت فایل متلب هستند ) پردازشی انجام میده ( جستجو میکنه و ... ) این برنامه داخل سیستم خودم به درستی کار می کنه
حالا من می خوام این برنامه طوری باشه که اگر از برنامه من داخل سیستم های راه دور نصب شد این کلاینتهای راه دور بتونند جستجو رو روی سیستم های همدیگه انجام بدن و نتیجه رو روی سیستم خودشون مشاهده کنند
برای اینکار راه حلی که به نظر خودم میرسه اینه که داده ها روی یه سرور اختصاصی قرار بدم و از اون طریق یک API بسازم که جستجو و دانلود داده انجام بشه ( کل داده ها داخل سرور قرار داشته باشه )
راه حل دوم که نمیدونم درسته یا نه میشه با Socket Programming بین سیستم ها بدون سرور وب ارتباط برقرار کرد و این انتقال داده ها رو انجام داد؟ (اگه میشه اساتید یه توضیحی بدن واقعا ممنون میشم )
اگر راه حلی غیر از این موارد وجود داره بفرمایید واقعا ممنون میشم
در ضمن یک برنامه خارجی مشابه این نرم افزار وجود داره که یک تصویر از مدل ارتباطی ش گذاشته که من متاسفانه متوجه نشدم :لبخند: اگر راه حل خودش کمکی می کنه یه توضیحی هم دربارش بفرمایید عالی میشه
با تشکر فراوان
151016

ROSTAM2
سه شنبه 05 آذر 1398, 08:48 صبح
سلام. ی سوال نوشتی "بین سیستم ها" این سیستم ها کاربرای ثابت و مشخصی داره که هم زمان باهم سیستم ها فعالند؟ اگه ی سیستم رو ب عنوان سرور معرفی کنیم باز به ی سروری احتیاج داریم که تمام مدت فعال باشه!!!!!!!!!!

شبکه بیمارستان: ارتباط ام آر آی - سی تی اسکن و ... برای همه دکترا!

رامین مرادی
سه شنبه 05 آذر 1398, 09:14 صبح
به نظرم یه سرور داشته باشید که اطلاعات تو اون ذخیره بشه و از اون خونده بشه. و برا امنیتشم یه وی پی ان بزنید تا سستم ها موقع اتصال اول به وی پی ان وصل بشن بعد از خدمات سرورتون استفاده کنن یا اینکه وب سرویس بنویسیدو از طریق هویت سنجی امنیتشو برقرار کنید. ولی در کل فایلاتون یه جا تجمیع باشه به نطرم کارتون راحت تره و راحتتر میشه بکاپ گیری و رفع ایراد کرد.

farzad3333
سه شنبه 05 آذر 1398, 18:13 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی شما دوستان
در مورد پاسخ اول دوست عزیز بله نیاز هست کل سیستم ها ( یا برنامه های مورد نظر ما ) هم سرور باشند هم کلاینت
در مورد پاسخ دوست دوم عزیز بله من هم فکر می کنم باید یک سروری تهیه کنم و یک ip valid روی اون سوار کنم بعد اتصالات از طریق ip و port برقرار بشه
ولی من متاسفانه اطلاعاتی در مورد همچین سروری و نحوه config کردن ip روی سرور و تنظیمات لازم ندارم
ممکن هست بی زحمت یک لینکی معرفی کنید که یه راهنمایی در این مورد کرده باشه؟
از سرویس ابری هم می تونم برای این کار استفاده کنم؟