PDA

View Full Version : سوال: آپدیت gridview با تکنولوژی Entity

booysusa
یک شنبه 10 آذر 1398, 14:45 عصر
با درود
دوستان میخوام یک جدول رو آپدیت کنم
http://s6.picofile.com/file/8380270150/01.JPG

کد زیر رو در رویداد کلیک قرار میدم ولی مشکل اینجاست که فقط سطر اول رو آپدیت میکنه و همچنین چیزی درون txtName.text لود نمیشه که ببینم مثلا دارم چی رو تغییر میدم
لطفا کد زیر را اصلاح کنید:

کد رخداد ثبت

private void btnSave_Click(object sender, EventArgs e)
{
var u1 = sd.SiteDastehs.FirstOrDefault();
u1.NameDastehSite = txtName.Text;
sd.SaveChanges();
}

لطفا راهنمایی کنید

مشخصات برنامه:
ویژوال استودیو
سی شارپ
انتیتی
ویندوز فرم

mr.sirwan
یک شنبه 10 آذر 1398, 14:53 عصر
خب طبیعیه همیشه سطر اول رو آپدیت کنه چون دارین همیشه اولین رکورد رو واکشی میکنی و تغییر میدی، باید متناسب با آیدی، رکورد مورد نظر رو واکشی کنی

دوم اینکه شما وقتی میخوای مقدار یه فیلدی رو داخل تکست باکس ببینی باید اول اون مقدار رو از دیتابیس واکشی کنی و مقدار رو توی تکست باکس قرار بدی

booysusa
یک شنبه 10 آذر 1398, 15:04 عصر
خب طبیعیه همیشه سطر اول رو آپدیت کنه چون دارین همیشه اولین رکورد رو واکشی میکنی و تغییر میدی، باید متناسب با آیدی، رکورد مورد نظر رو واکشی کنی

دوم اینکه شما وقتی میخوای مقدار یه فیلدی رو داخل تکست باکس ببینی باید اول اون مقدار رو از دیتابیس واکشی کنی و مقدار رو توی تکست باکس قرار بدی

متوجه هستم
با Ado مشکلی ندارم ولی Entity کار نکردم، پس
کدش رو نیاز دارم مهندس سیروان

mr.sirwan
یک شنبه 10 آذر 1398, 18:35 عصر
برای واکشی یک رکورد با کلیدش (آیدی) باید از کد زیر استفاده کنی:
int Id = Convert.ToInt32(YourDataGridView.SelectedRows[0].Cells[0].Value.ToString());

// راه اول
var u1 = sd.SiteDastehs.Find(Id);

// راه دوم
var u1 = sd.SiteDastehs.FirstOrDefault(daste => daste.Id == Id);

booysusa
یک شنبه 10 آذر 1398, 19:27 عصر
برای واکشی یک رکورد با کلیدش (آیدی) باید از کد زیر استفاده کنی:
int Id = Convert.ToInt32(YourDataGridView.SelectedRows[0].Cells[0].Value.ToString());

// راه اول
var u1 = sd.SiteDastehs.Find(Id);

// راه دوم
var u1 = sd.SiteDastehs.FirstOrDefault(daste => daste.Id == Id);

سپاس
امکانش هست بصورت منسجم کدش رو بنویسید

کد دکمه ویرایش (دیتا گرید ویو)

کد ثبت اطلاعات در فرم ویرایش

mr.sirwan
یک شنبه 10 آذر 1398, 22:57 عصر
مشکلتون کجاست؟ برای ثبت تغییرات که از همون کد خودتون استفاده کنید جواب میده فقط خط مربوط به واکشی رو باید درست کنید

برای نمایش مقدار توی تکست باکس هم من مشکلی نمیبینم، رکورد رو واکشی کردی مقدار مربوط به پراپرتی مورد نظر رو توی تکست باکس میذاری همین

booysusa
دوشنبه 11 آذر 1398, 14:18 عصر
مشکلتون کجاست؟ برای ثبت تغییرات که از همون کد خودتون استفاده کنید جواب میده فقط خط مربوط به واکشی رو باید درست کنید

برای نمایش مقدار توی تکست باکس هم من مشکلی نمیبینم، رکورد رو واکشی کردی مقدار مربوط به پراپرتی مورد نظر رو توی تکست باکس میذاری همین

سپاس
متوجه نشدم چطوری باید کدهارو بنویسم