PDA

View Full Version : استفاده از سرویس برای ارتباط با برنامه

mmbguide
چهارشنبه 27 آذر 1398, 23:33 عصر
سلام

نمیدونم در کدام گروه باید دققا سوالم رو بپرسم و اگر نیاز به انتقال این تاپیک به تالار دیگری بود مدیر محترم گروه زحمتش رو بکشند. تشکر

من یک برنامه نوشتم که به بانک اطلاعاتی SQL و بصورت سه لایه ارتبا برقرار میکنه. بعدها کاربری برنامه در سبکه انجام شد و کاربران زیادتر شدند و SQL در یک کامپیوتر به عنوان Server قرارداده شد اما برنامه ها بطور مستقیم به SQL متصل می شدند. اما حالا میخوام برنامه رو توسعه بدم:

میخوام در سمت Server یک Service بنویسم تا برنامه ها مستقیم به SQL متصل نشوند
در آینده میخوام بخشی هایی از برنامه از طریق Web در دسترس باشند و بخشی دیگر از طریق Android

سوالم اول: اینه که دنبال چه تکنولوژی برای اینکار برم؟ و پیشنهاد دوستان با تجربه چیه؟
سوال دوم: بخشی از برنامه باید از طریق تبلت در دسترس کاربران قرار بگیره. ایا حتما باید برنامه در سیستم عامل اندروید حتما اپلیکشن اندرویدی باشه یا میتونه از یک browser وب اندرویدی به برنامه متصل بشه و در واقع من در زمان طراحی Viewهای مختلفی با توجه به سیستم عامل داشته باشم (Desktop View, Mobile View) و عملا فقط نسخه وب دارم و دیگه نیازی به یک برنامه اندرویدی نباشه؟

امیدوارم مبهم توضیح نداده باشم

mmbguide
شنبه 30 آذر 1398, 07:25 صبح
کسی نظری در این خصوص نداره؟ آیا همون WCF جواب کار رو میده؟ صرفا نسخه تحت وب ایجاد کنم کافیه؟