PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده هم زمان php و asp

parsboy
دوشنبه 09 دی 1398, 08:25 صبح
باسلام خدمت دوستان
ما يه سايت بيمارستان داريم كه چنديدن ساله بروز رساني نشده است و با asp طراحي شده است و بنده قصد دارم كه با php طراحي كنم
حالا بحث اينجا هست كه در قسمت جوابدهي آزمايشگاه و اتوماسيون پرسنل ما قرار نيست كاري انجام بديم يعني همان asp ميماند فعلا
سوال اينجا هست كه من ميتونم سايت رو از اول طراحي كنم و بعد از منو ها لينك كنم به همون پيج هاي asp ؟
پيشاپيش ممنون از توضيحات

plague
دوشنبه 09 دی 1398, 15:10 عصر
اگه منظورت اینه که روی یک دامنه و یک دیتبایس باشن 2 تا اسکریپت کار کنن از شدن احتمالا میشه ولی فکر میکنم انقد کثیف کاری میشه که بهتره انجام ندی

parsboy
سه شنبه 10 دی 1398, 07:53 صبح
بنده مشكلي با طراحي اتوماسيون ها ندارم اما داستان از اين قراره كه برنامه ي بيمارستان تحت ويندوز هست و جواب اين آزمايش ها رو ميريزه تو ديتابيس خود برنامه كه sql هست
حالا من بايد اون اطلاعات رو از ديتابيس برنامش بيارم با php تو mysql خودم نمايش بدم

plague
سه شنبه 10 دی 1398, 15:14 عصر
همین یک مشکل اینه که نوع دیتابیس ها با هم فرق میکنه توی 2 زبان (حداقل دیفالتشون )
asp از sql server و php از mysql استفاده میکنه
حتی اگه بخای 2 زبا نرو کنار هم داشته باشی باید یکی از زبان ها رو تغییر بدی که با دیتبایس دیگری کار کنه چون نمیتونی 2 تا دیتبایس آنلاین داشته باشی برای یک سایت

شما به نظر من باید یک api بنویسی که کد ها رو از دیتبایس بیمارستان در بیاره و خروجی json بده
اونوقت با php وصل میشی به api و اطلاعات رو دریافت میکنی میریزی تو دیتبایس سایت آنلاین