PDA

View Full Version : سوال: سوال در رابطه با DataGridView

hadi88
چهارشنبه 18 دی 1398, 15:51 عصر
سلام دوستان،
شاید سوالم تکراری باشه ولی من موردی رو در این رابطه پیدا نکردم، اگر هم تکراری باشه عذرخواهی میکنم.
می خواستم بدونم حداکثر تعداد رکوردی که میشه تو DataGridView نشون داده چقدر است و اینکه اگر تعداد رکورد زیاد باشه نحوه صفحه بندی DataGridView چطور انجام میشه و اینکه آیا ابزاری بهتر از DataGridView برای نمایش رکوردهای خیلی زیاد وجود داره.
ممنون.

the king
چهارشنبه 18 دی 1398, 18:15 عصر
سلام دوستان،
شاید سوالم تکراری باشه ولی من موردی رو در این رابطه پیدا نکردم، اگر هم تکراری باشه عذرخواهی میکنم.
می خواستم بدونم حداکثر تعداد رکوردی که میشه تو DataGridView نشون داده چقدر است و اینکه اگر تعداد رکورد زیاد باشه نحوه صفحه بندی DataGridView چطور انجام میشه و اینکه آیا ابزاری بهتر از DataGridView برای نمایش رکوردهای خیلی زیاد وجود داره.
ممنون.
از اونجایی که RowCount از نوع داده int ئه، مقدار حداکثری اش int.MaxValue است یعنی 2,147,483,647 رکورد. ولی هم محدودیت حافظه و هم کندی سرعت رو باید در نظر بگیرید. خوشبختانه DataGridView مشخصه ای به نام VirtualMode داره و میتونه از منبع داده Virtual استفاده کنه، یعنی داده ها از قبل آماده داخل DataGridView قرار نگرفتن، حتی ممکنه هنوز همه شون تولید نشده باشن. با VirtualMode راهکار برای افزایش سرعت نمایش داده در DataGridView پیش بینی شده و نیازی نیست همه داده ها از قبل درج بشن، صرفا بخشی که الان باید دیده بشه رو در DataGridView نمایش میدید.

رجوع شود به :

افزایش سرعت پردازش برنامه در #C (https://barnamenevis.org/showthread.php?559016-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1-C)