PDA

View Full Version : سوال: جمع زدن اتوماتیک در textbox

hassan617
جمعه 27 دی 1398, 02:30 صبح
سلام
فرض کنید توی فرم سه تا textbox داریم میخوام وقتی کاربر عددی را در تکست باکس 1 و تکس باکس2 وارد میکنه همزمان جمع اون رو در تکست باکس 3 مشاهده کنه
اینم اضافه کنم قبل از اینکه کاربر عددی رو در تکس باکس یک و دو تایپ کنه محتوای تمام تکس باکس های یک و دو و سه را بعنوان پیش فرض عدد صفر رو نشون بده نه کارکتر صفر رو.
باید چکار کنم؟؟؟؟؟ :متفکر:

شهابسلطانی
جمعه 27 دی 1398, 10:29 صبح
سلام
فرض کنید توی فرم سه تا textbox داریم میخوام وقتی کاربر عددی را در تکست باکس 1 و تکس باکس2 وارد میکنه همزمان جمع اون رو در تکست باکس 3 مشاهده کنه
اینم اضافه کنم قبل از اینکه کاربر عددی رو در تکس باکس یک و دو تایپ کنه محتوای تمام تکس باکس های یک و دو و سه را بعنوان پیش فرض عدد صفر رو نشون بده نه کارکتر صفر رو.
باید چکار کنم؟؟؟؟؟ :متفکر:

سلام
توی رویداد TextChange هر کدوم از تکست باکسها فرمول محاسبه رو بنویس
البته یه if هم بذار تا خطا ازت نگیره(یعنی زمانی که کاربر عدد رو پاک کرد و تکست باکس خالی شد یهو نرم افزار کرش نشه)

hassan617
جمعه 27 دی 1398, 12:03 عصر
سلام دوست عزیز
من اینکارو کردم اصلا حساب هیچی حساب نمیکنه ، لطف میکنید خودتون کدهارو بنویسید؟ قبل از اینکه تکس باکس توسط کاربر عددی وارد بشه، عدد صفر رو نمایش بده

the king
جمعه 27 دی 1398, 14:47 عصر
سلام دوست عزیز
من اینکارو کردم اصلا حساب هیچی حساب نمیکنه ، لطف میکنید خودتون کدهارو بنویسید؟ قبل از اینکه تکس باکس توسط کاربر عددی وارد بشه، عدد صفر رو نمایش بده

به مثال پیوستی مراجعه کنید.
151274

hassan617
جمعه 27 دی 1398, 21:00 عصر
;کدم حرفه ای نیست .یکجا از کدم ایراد داره چون اصلا اعشاری حساب نمیکنه ، یعنی وقتی اعشاری وارد میکنم خطا میده لطفا چکار کنم کدم حرفه ای و بدون خطا بشه؟؟؟https://barnamenevis.org/images/smilies/yahoo/107.gif

double i, j;

private void textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{

double.TryParse(this.textBox1.Text, out i);
if (this.textBox1.Text == "")
{
i=0;
this.textBox1.Text = i.ToString();
}
else
{

this.textBox3.Text = (i + j).ToString();
}

}

private void textBox2_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{

double.TryParse(this.textBox2.Text,out j);
if (this.textBox2.Text == "")
{
j=0;
this.textBox2.Text =j.ToString();
}
else
{

this.textBox3.Text = (i + j).ToString();
}

}

mr.sirwan
شنبه 28 دی 1398, 09:08 صبح
;کدم حرفه ای نیست .یکجا از کدم ایراد داره چون اصلا اعشاری حساب نمیکنه ، یعنی وقتی اعشاری وارد میکنم خطا میده لطفا چکار کنم کدم حرفه ای و بدون خطا بشه؟؟؟:ناراحت:

دوست عزیز اینجا انجمن حل تمرین دانشجویی و این چیزا نیست، کسی هم بیکار نیست بیاد برا شما کد بزنه، دوستمون راهنماییت کرد یه نمونه پروژه هم بهت داد دیگه خودت هم یه همتی کن و یکم کدارو دستکاری کن تا به نتیجه برسی

رامین مرادی
شنبه 28 دی 1398, 10:09 صبح
برید تو قسمت زبان ویندوزتون ببینید علامت اعشارتون چیه. احتمالا از اونه در ضمن ما علم غیب نداریما :چشمک: متن خطا رو حداقل میزاشتی دیگه:متفکر: