PDA

View Full Version : Rename کردن گروهی یک شی در ویژوال استودیو

پرستو پارسایی
سه شنبه 15 بهمن 1398, 12:53 عصر
با سلام _ اصولی ترین روش برای تغییر نام گروهی یک شی چیه ؟ به فرض برنامه ای نوشته ایم که دارای دو سه هزار لاین کد هست الان به دلایلی باید نام یک کنترل که زیاد هم بکار برده شده تغییر بدیم برای تغییر نام گروهی چی راهی درسته ؟ بعنوان مثال همه PicBox1 ها
تبدیل بشن به Pan1
ممنون میشم اگر دوستان در صورت اطلاع این مطلب رو توضیح دهید سپاس

the king
سه شنبه 15 بهمن 1398, 14:08 عصر
با سلام _ اصولی ترین روش برای تغییر نام گروهی یک شی چیه ؟ به فرض برنامه ای نوشته ایم که دارای دو سه هزار لاین کد هست الان به دلایلی باید نام یک کنترل که زیاد هم بکار برده شده تغییر بدیم برای تغییر نام گروهی چی راهی درسته ؟ بعنوان مثال همه PicBox1 ها
تبدیل بشن به Pan1
ممنون میشم اگر دوستان در صورت اطلاع این مطلب رو توضیح دهید سپاس
با کلید F2، البته امکانات با کمک افزونه هایی مثل ReSharper بیشتر میشه.

پرستو پارسایی
سه شنبه 15 بهمن 1398, 14:13 عصر
ممنونم ار پاسخ شما با این افزونه میشه در دو لاین تغییرات داد؟

the king
سه شنبه 15 بهمن 1398, 14:25 عصر
ممنونم ار پاسخ شما با این افزونه میشه در دو لاین تغییرات داد؟

متوجه منظورتون از دو لاین نشدم. هر جا که اون متغیر بکار رفته باشه تغییر میکنه، در صد سطر هم ازش اسمی برده باشه تغییر می کنه.
کلا ReSharper یکی از افزونه های مشهور برای ویژوال استدیو است که کمک زیادی به برنامه نویس می کنه. قابلیت ها و امکاناتش خیلی زیاده، تغییر نام یک شیء در مقابل قابلیت های هوشمند اش چیزی به حساب نمیاد.
تنها ایرادش اینه که برای سیستم هایی که پردازنده ضعیفی دارند یا با حافظه RAM کمی کار می کنند، منجر به کند شدن قابل توجه ویژوال استدیو میشه و صرفا در صورت داشتن تجهیزات سخت افزاری مناسب نصب اش توصیه میشه.

پرستو پارسایی
سه شنبه 15 بهمن 1398, 14:34 عصر
سپاسگزارم - الان من مشکلم اینه که میخوام یک لاین از کد و انتخاب کنم و دو لاین جایگزین کنم با find And Replace این کار رو میشه کرد ولی در یک لاین . برای اینکه مولتی لاین ادیت کنم گزینه Multi Replace رو تو 2010 نتونستم
پیدا کنم مثل اینکه تو این ورژن ساپورت نمیشه یا من نمیدونم کجاست ممنون میشم اگر راهی در نظر دارید بفرمائید سپاس

the king
سه شنبه 15 بهمن 1398, 15:15 عصر
سپاسگزارم - الان من مشکلم اینه که میخوام یک لاین از کد و انتخاب کنم و دو لاین جایگزین کنم با find And Replace این کار رو میشه کرد ولی در یک لاین . برای اینکه مولتی لاین ادیت کنم گزینه Multi Replace رو تو 2010 نتونستم
پیدا کنم مثل اینکه تو این ورژن ساپورت نمیشه یا من نمیدونم کجاست ممنون میشم اگر راهی در نظر دارید بفرمائید سپاس

اگر گزینه Use regular expressions رو در هنگام جستجو فعال کنید، سطر ها رو می توانید با n\ به هم بچسبونید. مثلا line1\nline2\nline3

در ضمن برای نسخه 2013 به بعد این هست :
Multiline Search and Replace (https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=PeterMacej.MultilineSearchandReplac e)

پرستو پارسایی
سه شنبه 15 بهمن 1398, 15:30 عصر
سپاسگزارم از پاسخ شما