PDA

View Full Version : سوال: ذخیره عدد در textbox

esmael_g
دوشنبه 21 بهمن 1398, 18:27 عصر
سلام و درود خدمت اساتید محترم

سوال اینه من چجوری یک عدد رو درون خود textbox ذخیره کنم ( عدد رو کاربر وارد می کنه )‌

یه روش اینه مثلا من میام بخش text پروپرتیزش رو عدد می زنم برای همیشه ذخیره شد اما این وقتی که پیش فرض باشه و این حالت کاربر اجازه نداره اینو نمی خوام

مورد دوم رو هم بعد از کلی جستجو ( تو نت )‌نهایت اینجا پیدا کردم تو خود انجمن کدش رو این شکلی زدم

GiGiGaming.Properties.Settings.Default.J = textsystem10.Text;

GiGiGaming.Properties.Settings.Default.Save();

خط اول تنظیمات پیش فرض رو اوردم برحسب textbox10 گذاشتم و خط پایین هم ذخیره سازی رو انجام دادم

و برای اینکه کاربر بتونه عدد رو ببینه هم از این کد
textsystem10.Text = GiGiGaming.Properties.Settings.Default.J;

استفاده کردم که در فورم لود دیده بشه نهایت

با این که کد بالا تا حدی درست کار کرد اما مشکل داشت سعی کردم یه متغییر بسازم به این شکل
number9 = Convert.ToInt32(textsystem10.Text);

که عدد دریافتی رو اینتیجر کنه ( عدد صحیح ) و ثبت بشه

وقتی عدد رو وارد می کنم ثبت شده درسته اما با بستن و باز کردن برنامه اون عدد ( با اینکه نشون داده میشه مجدد )‌اما در واقعیت حذف شده

ببینید اعداد رو برای محاسبه می خوام وقتی برنامه رو باز می کنم و عدد رو ثبت می کنم اگه هزار ساعت هم برنامه باز باشه بدون مشکل کار می کنه وقتی برنامه رو ببندم دیگه عدد مورد نظر وجود نداره ( با اینکه می تونم ببینم ) یعنی فقط ظاهرش هست عدد واقعی وجود نداره
اما نهایت چیکار کنم عددی رو که کاربر وارد می کنه برای همیشه ذخیره بشه

esmael_g
دوشنبه 21 بهمن 1398, 22:02 عصر
حل شد

مشکل از کد های بالا نبود تک کدی اضافه رو نشوته بودم که باعث میشد برنامه به محض اجرا ( صفحه فوق غیر فعال بشه )‌در کل اشتباه تایپی بود