PDA

View Full Version : حذف داده های داخل اکسس بعد از یک مدت خاص

esmael_g
دوشنبه 28 بهمن 1398, 19:05 عصر
سلام و درود یک سوال اگر بخوام برنامم که از دیتابیس اکسس بهره می بره فرصا هر یک ماه یک بار بعضی از فیلد های دیتابیس و اطلاعاتش رو پاک کنه و خلاصه هر ماه این روند رو داشته باشه باید از چه روشی استفاده کنم راستش تو نت می زدم اکثرا دکمه رو میداد می زد پاک می شد :گریه:

می خوام نرم افزار بعد از یک ماه بیاد فیلد های مثل قیمت رو پاک کنه ( اطلاعاتی مثل نام مشتری بمونه )‌ اگر راهی هست یا لینکی سراغ دارید لطف می کنید کمک کنید چون هرچی گشتم اطلاعات بدرد بخوری پیدا نکردم

mrsp1988
دوشنبه 28 بهمن 1398, 19:12 عصر
سلام
خود اکسس که بعید میدونم همچین قابلیتی رو داشته باشه ولی میتونی موقعی که برنامه ات داره باز میشی بررسی کنی اطلاعاتی برای بیشتر از یک ماه است رو پاک کنی

esmael_g
دوشنبه 28 بهمن 1398, 21:05 عصر
سلام
خود اکسس که بعید میدونم همچین قابلیتی رو داشته باشه ولی میتونی موقعی که برنامه ات داره باز میشی بررسی کنی اطلاعاتی برای بیشتر از یک ماه است رو پاک کنی

ممنون البته ساختار رو مقداری تغییر دادم
راستش متوجه شدم نیازه که برای همیشه داده ها درون دیتابیس بمونن با توجه به اینکه نرم افزار برای یه جایی هست که داده های زیادی لازم نیست درش ذخیره بشه برای همین تایم براش تعیین نمی کنم البته نظرم این بود یه تایمر بزارم و یه حلقه تو حلقه نشون بدم هر وقت تایمر به دقیقه 30 روز رسید یک بار حلقه رو اجرا کنه و موارد مورد نظر رو خذف کنه اما متوجه شدم بعضی از داده ها نیازه که بمونه پس هیچی

اما برای گذارش گیری از نرم افزار از فست ریپورت استفاده می کنم روشی هست که فست ریپورت فقط گذارش یک ماه اخیر رو بهم نشون بده و یه مورد دیگه تا به حال این جوری نرم افزار نساخته بودم رسما از تاریخ تا الان تو دیتابیس استفاده نکردم سوالم دومم اینه وقتی من تاریخ رو به دیتابیس نمی دم با این حال ممکنه اصلا گذارش ماهیانه به من بده ایا خود دیتابیس تایم داره آیا باید فیلد تایم بزارم خوب اگه تو اکسس فیلد تایم بزارم هر بار رکورد جدید گرفته میشه تایم هم بروز میشه ببخشید زیاد شد سوالات زیاده و گنگ نمی دونم چجوری بدستش بیارم ممنون میشم کسی هست کمک کنه