PDA

View Full Version : لزوم استفاده از نسخه های جدید SQL Server

mmbguide
پنج شنبه 08 اسفند 1398, 10:21 صبح
سلام به همه اساتید

من برنامه خودم رو با SQL 2014 نوشتم و همه چیز خوب کار میکنه. سوالم اینه که آیا لزومی به استفاده از نسخه های 2016, 2017 و یا 2019 برنامه SQL Server هست؟

the king
پنج شنبه 08 اسفند 1398, 10:51 صبح
سلام به همه اساتید

من برنامه خودم رو با SQL 2014 نوشتم و همه چیز خوب کار میکنه. سوالم اینه که آیا لزومی به استفاده از نسخه های 2016, 2017 و یا 2019 برنامه SQL Server هست؟

اگر پایگاه داده با کد نویسی ایجاد میشه (موقع نصب پایگاه داده از قبل ایجاد شده ای کپی نمیشه) که فرق خاصی نخواهد داشت، مگر اینکه از یک ویژگی های خاصی استفاده کرده اید که در هر نسخه ای موجود نیست.
معمولا برای پایگاه داده ای که با کد نویسی ایجاد میشه نسخه ای که شما برای برنامه نویسی بکار ببرید مهم نیست، چون کاربر میتونه در اجرا هر نسخه ای که با ویندوزش سازگاره نصب کنه.
اما اگر موقع نصب برنامه تون روی سیستم کاربر فایل های یک پایگاه داده که از قبل ایجاد کرده اید رو روی سیستم کاربر کپی می کنید، بهتره که از حداقل نسخه ممکن استفاده کنید تا دست کاربر در انتخاب نسخه SQL Server باز باشه و چون هر نسخه SQL Server ای صرفا روی ویندوز های خاصی قابل نصب هستند پایگاه داده تون سازگاری با سیستم عامل های بیشتری داشته باشه.
کاربر همیشه میتونه پایگاه داده یک نسخه SQL Server قدیمی تر رو با نسخه جدیدتری باز کنه اما برای برعکسش به مشکل بر میخوره و تبدیلش برای کاربر عادی دردسر میشه.
مثلا برای باز کردن پایگاه داده SQL Server 2019 در ویندوز 7