PDA

View Full Version : براورد قیمت نرم افزار

Delphi_Developer
سه شنبه 23 آبان 1385, 01:29 صبح
سلام

یه برنامه حسابداری و انبارداری و ... برای یه شرکت لوازم خانگی نوشتم آشنا بود زیاد چیزی ازش نگرفتم همین جوری میخوام حدود قیمتش رو بدونم :
برنامه مدیریت اجناس ورودی و خروجی رو داره یعنی اجناسی که به فروش میره یا به مغازه یا انبار وارد میشه - هر مشتری دارنده حساب توی اونجا یه کد بهش داده میشه و هر وقت که فاکتوری به نام اون زده میشه به نامش Save میشه ... همچنین هر کس توی شرکت یه User داره که با اون وارد میشه و هرکس امکانات مخصوص خودش رو داره و ...

فعلا همین ولی امکان داره بعدا براشون امکان Backup گیری Automatic هم بذارم .

ممنون از دوستان

Valadi
سه شنبه 23 آبان 1385, 12:02 عصر
برنامه نویسی نرخ معینی نداره بیشتر توافقی هست

shobair
سه شنبه 23 آبان 1385, 12:53 عصر
سلام

یه برنامه حسابداری و انبارداری و ... برای یه شرکت لوازم خانگی نوشتم آشنا بود زیاد چیزی ازش نگرفتم همین جوری میخوام حدود قیمتش رو بدونم :
برنامه مدیریت اجناس ورودی و خروجی رو داره یعنی اجناسی که به فروش میره یا به مغازه یا انبار وارد میشه - هر مشتری دارنده حساب توی اونجا یه کد بهش داده میشه و هر وقت که فاکتوری به نام اون زده میشه به نامش Save میشه ... همچنین هر کس توی شرکت یه User داره که با اون وارد میشه و هرکس امکانات مخصوص خودش رو داره و ...

ممنون از دوستان

سلام

قیمت نرم افزار ها به 3 چیز بستگی داره:
1 - ارزشی که نویسنده برنامه برای خودش و وقتش قائله.
2- ارزشی که خریدار برای برنامه و کاری که میخواد باهاش انجام بده قائله
3- امکانات کلی و جزئی برنامه

میتونه از 10 هزار تومان شروع بشه تا چندین میلیون تومان چون میشه براش 2 روز وقت گذاشت تا 2 سال!

شبیر

joker
سه شنبه 23 آبان 1385, 13:03 عصر
سلام
ممنون از دوستان
خب بزار ببینیم چه کارایی کردی
یه تیبل اجناس که به عنوان انبار ازش داری استفاده میکنی
یه تیبل لیست مشتریها
یه تیبل فاکتور
یه تیبل کاربرای سیستم و سطح دسترسیشون
اگه فقط همیناس
یه 200 تومن بگیر، کمتر هم گرفتی طوری نیست :چشمک:
) منظورم از یه تیبل شاید یه کم اینور اونور هم بشه مثلا اجناست دسته بندی داشته باشن و هر دسته یه جدول جداگونه داشته باشه و......

اما اگه فقط همینا هست و روی هرکدوم کلی کار کردی ، مثلا پردازش خطاهای احتمالی در ورودی کاربر و غیره خب حقشه کمتر از 200 نگیری...
اما یه نکته دیگه : برنامه ات تحت شبکه هست ، پس ضربدر x هم میتونی قیمتشو بدی :)

و نکته آخر اینکه هرچی بیشتر ، بهتر :کف:
فقط انصاف را رعایت کن که مبادا پولی بیشتر از حق واقعیت بگیری ( خوردن نداره :)‌ )

Delphi_Developer
سه شنبه 23 آبان 1385, 14:33 عصر
ممنون از دوستانی که کمک کردن :

برنامه نویسی نرخ معینی نداره بیشتر توافقی هست

آره میدونم اما چون من رو حساب آشنا بودن براش نوشتم و حرفی از پول نزدم همین جوری میخواستم ببینیم چقدرایی در می آد ....

قیمت نرم افزار ها به 3 چیز بستگی داره:
1 - ارزشی که نویسنده برنامه برای خودش و وقتش قائله.
2- ارزشی که خریدار برای برنامه و کاری که میخواد باهاش انجام بده قائله
3- امکانات کلی و جزئی برنامه

میتونه از 10 هزار تومان شروع بشه تا چندین میلیون تومان چون میشه براش 2 روز وقت گذاشت تا 2 سال!

حدود 2-3 هفته ای وقت گرفت

خب بزار ببینیم چه کارایی کردی
یه تیبل اجناس که به عنوان انبار ازش داری استفاده میکنی
یه تیبل لیست مشتریها
یه تیبل فاکتور
یه تیبل کاربرای سیستم و سطح دسترسیشون
اگه فقط همیناس
یه 200 تومن بگیر، کمتر هم گرفتی طوری نیست
) منظورم از یه تیبل شاید یه کم اینور اونور هم بشه مثلا اجناست دسته بندی داشته باشن و هر دسته یه جدول جداگونه داشته باشه و......

اما اگه فقط همینا هست و روی هرکدوم کلی کار کردی ، مثلا پردازش خطاهای احتمالی در ورودی کاربر و غیره خب حقشه کمتر از 200 نگیری...
اما یه نکته دیگه : برنامه ات تحت شبکه هست ، پس ضربدر x هم میتونی قیمتشو بدی :)

و نکته آخر اینکه هرچی بیشتر ، بهتر
فقط انصاف را رعایت کن که مبادا پولی بیشتر از حق واقعیت بگیری ( خوردن نداره :)‌ )

ممنون از کمکتون

shobair
سه شنبه 23 آبان 1385, 14:59 عصر
سلام

اگر 2 تا 3 هفته وقت گرفته، من قیمتی از 150 هزار تومان تا 300 هزار تومان پیشبینی میکنم.

شبیر

فرزاد دلفی باز
سه شنبه 23 آبان 1385, 15:07 عصر
بعضی اوقات یک مشتری دردسر سازه و باید قیمت سیستم رو بالا داد تا در پشتیبانی دچار مشکل نشد ولی بعضی ها زیاد با هشون مشکل نداری این قیمت فرق می کنه
البته همه اینها به خود شما بستگی داره فقط اگر زمانی خواستی قیمت بدی طوری بده که کلاس کار خودت و زحمتی رو که کشیدی از بین نبری.....

babak869
سه شنبه 23 آبان 1385, 21:09 عصر
به نظر من اگه یه برنامه نویس بخواد قیمت واقعی کارش رو به مشتری بگه هیچوقت کسی حاضر به خرید پروژه از اون نمیشه .پس باید همیشه کمتر از اون مقداری که در ذهنمون هست و برای ما می ارزه به مشتری بگیم .به نظر من برنامه ای که یک برنامه نویس مینویسه ( به قول نقاش ها و شاعر ها و ...) مثل بچه آدم میمونه و همه عزیز و با ارزشند اما اینو فقط برنامه نویسها درک میکنند و بس!!!!!

Delphi_Developer
سه شنبه 23 آبان 1385, 21:56 عصر
سلام
خیلی تعارف زدم باهاش میخواستم اصلا چیزی نگیرم دیگه خودش همین جوری داد : فقط پول نوشیدنی هایی رو که پای نوشتنش خوردم رو گرفتم 50 تومن !!!!!!!

بیشتر به جنبه تبلیغاتیش واسه خودم فکر میکنم ! این کارم اونجا برام خیلی میتونه مشتری جور کنه !

sasan_vm
سه شنبه 23 آبان 1385, 22:18 عصر
چند توصیه برادرانه (از برادر کوچکتر):

- برای کاری که انجام می دهید ارزش قائل باشید.
- هیچ وقت مسائل کاری را با دیگر موارد (دوستی،...) درگیر نکنید.
- همین جوری کسی حاضر نیست تو ایران برای برنامه پول بده (حق دارند همه برنامه ها رو رایگان "قیمت" کپی CD بدست می آورند)، پس ما (برنامه نویسان وضع را بدتر نکنیم)

- قیمت برنامه نویسی در اروپا هر یک ساعت، هر Developer تقریبا 70 یورو

ghabil
سه شنبه 23 آبان 1385, 22:59 عصر
سلام
خیلی تعارف زدم باهاش میخواستم اصلا چیزی نگیرم دیگه خودش همین جوری داد : فقط پول نوشیدنی هایی رو که پای نوشتنش خوردم رو گرفتم 50 تومن !!!!!!!

بیشتر به جنبه تبلیغاتیش واسه خودم فکر میکنم ! این کارم اونجا برام خیلی میتونه مشتری جور کنه !

خداوکلیش 5-6 ماه دیگه اگر خیلی از این کاری که کردی پشیمون شدی ، بیا اینجا و بنویس که بقیه که خواستن همین اشتباهات رو بکنند یکمی وسوسه بشند قبلش فقط فکر اینو که پشتیبانی این سیستم چقدر هرینه خواهد برد رو بکنند.

سیستمی که 2 هفته ای نوشته بشه (تازه توکه دوتا سیستم نوشتی) تجربه به من نشون داده که یا زیر بار اصلا نمیره و طرف بیخیالش میشه یا اگر بره بلایی به سر برنامه نویسش میاره که ...
حالا خلاصه ایشاا.. که هممون زنده و سالم باشیم و ببینیم نتیجه این تجربه تو چی میشه .

joker
چهارشنبه 24 آبان 1385, 14:32 عصر
سلام
بهت نمیگم کار بدی کردی یا کار خوبی کردی
، توی دوره زندکی یک برنامه نویس از این اتفاقها اگه نیفته طرف برنامه نویس نمیشه :)

امیدوارم حداقل ته برگه های فاکتور شماره تماس خودت را نوشته باشی....
مثلا یه متن اینجوری : " نرم افزار شرکت ایکس ، تلفن : 1234 "
اگه اینکارو کردی و طرف هم مشتری زیاد داره میشه یه جوری از این کارت چشمپوشی کرد :لبخند:

این احتمال را دادی که ممکنه قبل از شما سراغ یه شرکت برنامه نویسی رفته و اونا یه قیمت بهش دادن و حالا میره سراغشون و بهشون چی میگه ؟:چشمک:

پیوست :
این چی بوده میخوردی که 50 تومن خرجش شده ؟ الکلیجات که نبوده :گیج:

mzjahromi
چهارشنبه 24 آبان 1385, 18:28 عصر
دیگه کافیه