PDA

View Full Version : چند تا سوال از حرفه ای ها

Sharif Lotfi
سه شنبه 23 آبان 1385, 10:46 صبح
1- چه جوریه که برنامه هایی که ما دانلود و استفاده می کنیم با اینکه جدید هستند ولی احتیاج به دات نت فریم ورک و کریستال ریپورت و ... ندارند . حتی وقتی روی یه سیستم خام و بدون نرم افزارهای گفته شده نصب میشن ، ولی برنامه هایی که من می نویسم اولش پنجره ای ظاهر میشه و در مورد نصب دات نت فریم ورک و کریستال ریپورت از کاربر اجازه میخواد و نصب اونا هم کلی وقت می بره . کجای کار من اشتباهه و میشه راحت تر از این حرفا Setup بسازم ؟

2- سرعت کانکت به بانک و استفاده داخل بانک (مثل حذف و ایجاد رکورد- save - edit) توی برنامه های آماده خیلی بالا و خوبه ولی توی برنامه های من فوق العاده کند و وقت گیره . چرا ؟؟؟ آیا بانک من که xml هستش یه بانک sql حساب میشه یا باید بانک sql رو جور دیگه ای ساخت . ببخشید قاط زدم

3- سرعت پیش نمایش crystaleport بار اول خیلی کنده و بعدش یه کم بهتر میشه . میخوام بدونم طبیعیه ؟؟؟

ممنون از دوستان .

m_nejad
سه شنبه 23 آبان 1385, 11:15 صبح
در مورد کریستال ریپورت : باید زمان ساخت setup چند تا فایل مربوطه را اضافه کنید.
2- روش کاننکت شدن چیست؟
3 - xml یک فایل هست از sql server و یا فایل mdb استفاده کن و نتیجه را مقایسه کن.

Sharif Lotfi
سه شنبه 23 آبان 1385, 11:51 صبح
در مورد کریستال ریپورت : باید زمان ساخت setup چند تا فایل مربوطه را اضافه کنید.
اگه میشه اسم فایلها رو بهم بگین

2- روش کاننکت شدن چیست؟

به کمک ویزارد های ویژوال استودیو کانکت میشم البته در بعضی مواقع هم با دستوراتی که از توی ویزارد کپی می کنم یه connectiostring می سازم و کانکت میشم.
اگه راه راحت تری برام هست لطفا یه خط کانکت نمونه برام بنویسین

3 - xml یک فایل هست از sql server و یا فایل mdb استفاده کن و نتیجه را مقایسه کن.
چه جوری یه فایل mdb ایجاد کنم . من بخاطر این از xml استفاده میکردم که از دستورات راحت ReadXml و WriteXml استفاده میکردم . آیا با فایلهای mdb هم میتونم Read و Write داخل فایل داشته باشم ؟

sh
سه شنبه 23 آبان 1385, 19:34 عصر
ببین آقای لطفی Microsoft Access و Microsoft SQL Server و امثال اینها یک برنامه بانک اطلاعاتی هستند و طراحی شدند برای نگهداری اطلاعات و در نتیجه خودشون دارای امکانات زیادی برای این منظور هستند ولی فایلها صرفا یک فایل هستند که شما اطلاعات رو در اون وارد میکنی و هیچ بهره ای از کلید اصلی . کلید خارجی . ایندکس . ارتباط با جداول دیگر و هزاران چیز دیگه نمیبره

فایل MDB با برنامه Acceess ساخته میشه

در مورد پیش نیازهای نصب نرم افزار به اطلاع شما می رسونم که ابزارهای بسیار حرفه ای تری هست من جمله اینستال شیلد که تقریبا تمام امکانات جانبی برنامه رو بدون دخالت و فهمیدن کاربر نصب میکنه

برای کریستال رپورت موجود در ویژوال اسستدیو 2005 هم فایلی به نام Merge Module هست که با اضافه کردن اون به پروژه ات دیگه سئوالی از کاربر پرسیده نمیشه و اون فایل رو باید از سایتش دانلود کنی به حجم 24 مگابایت

سعی کنید مفاهیم رو پایه ای یاد بگیرید و یک کتاب راهنما تهیه کنید نمیدونم شما چطوری شروع کردید که با XMl کار میکنید ولی هنوز فرق این فایل رو با فایل اکسس و اسکیو ال سرور تشخیص ندادید

Sharif Lotfi
چهارشنبه 24 آبان 1385, 07:53 صبح
آقای شهریار . ممنونم از راهنماییتون ، ولی گویا یه کوچولو منظور منو اشتباه متوجه شدین . من فرق بین نرم افزارهای بانک اطاعاتی و فایل رو میدونم . سوالم در رابطه با ایجاد فایل mdb توی محیط کد نویسی بود نه با Access که اگه کسی از دوستان راهنماییم کنه ممنون میشم .
در مورد کریستال ریپورت هم ممنون راهنمایی خوبی بود .
اینستال شلد رو هم دارم منتها یه بار باهاش setup ساختم اذیتم کرد مثل اینکه نتونستم درست استفاده کنم اگه کسی راهنمای فارسی براش داره ممنون میشم لینک بده .

sh
چهارشنبه 24 آبان 1385, 14:28 عصر
ADO متدی داره که میشه باهاش بانک اطلاعاتی ساخت و نیز با دستورات Create Table اسکیو ال هم میشه

rezaei manesh
پنج شنبه 23 آذر 1385, 10:36 صبح
سلام
من تویه این سایت
http://support.businessobjects.com/downloads/merge_modules.asp
این ها رو پیدا کردم

Spanish (cr9rdcmergemodules_es.zip)

For documentation on using merge modules for Crystal Reports 9 RDC deployments, download rdc9_deployment.pdf.

Crystal Reports for Visual Studio .NET 2005

Merge Modules for Crystal Reports for Visual Studio .NET 2005 This file contains the latest merge modules required for deploying .NET applications using Crystal Reports for Visual Studio .NET 2005. These merge modules may be incorporated into MSI-based setup packages to include the appropriate runtime files.

Crystal Reports for .NET Framework 2.0 x86 Redistributable Package (32 bit)
Crystal Reports for .NET Framework 2.0 IA 64 Redistributable Package (64 bit)
Crystal Reports for .NET Framework 2.0 x64 Redistributable Package (64 bit)

حالا باید کدومشو dl کنیم و اونو به پروژه ستاپ اضافه کنیم ؟اولی؟
این رو همی ببینید بد نیست:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=8766&highlight=%D3%C7%CE%CA+setup

ab_ba
شنبه 25 آذر 1385, 08:28 صبح
آقای شریف لطفی سلام
معمولا خیلی کم پیش می آید که شما بخواهید از داخل برنامه بانک بسازید معمولا بانک قبلا آماده میشود و برای راحتی از access استفاده میشود و وظیفه برنامه ورود اطلاعات و گزارشگیری از برنامه است. شما فکر خود را روی زبانsql زبان استاندارد ورود ویرایش و گزارشگیری روی بانکهای اطلاعاتی ( مستقل از نوع دیتابیس) متمرکز کنید گو اینکه با این زبان شما خود بانک را نیز میتوانید ساخته یا تغییر دهید

titbasoft
شنبه 25 آذر 1385, 10:46 صبح
سلام،

زمانی که این تاپیک ساخته شده من درگیر کاری بودم و نتونستم از همون ابتدا به 3 تاپیک تقسیمش کنم. به هر حال در این تاپیک از چند جهت قوانین سایت نقض شده. لطفا در احترام گذاشتن به قوانین بیشتر کوشا باشید.