PDA

View Full Version : بررسی و تحلیل سیستم دیتابیس آنلاین-آفلاین

NasimBamdad
دوشنبه 26 اسفند 1398, 10:32 صبح
درود فراوان خدمت بزرگواران

پیش از هرچیزی از اساتید و مدیران سایت تقاضا دارم در این بحث شرکت کنند و این مشکل بزرگ رو برای افرادی مثل بنده مرتفع کنند.

بنده نرم افزاری نوشتم و در حال حاضر برای یک فروشگاه است و 10 کلاینت و یک سرور داره ، این نرم افزار فروشگاهی با WinForms نوشته شده و Ado.NET و در آینده به WPF .net core تبدیل خواهد شد

از SQL 2017 استفاده میکنم،به دلایل مختلف متاسفانه و زیر ساخت شبکه ضعیف ، (وای فای- وایر) ارتباط با سرور قطع میشه و صندوق های فروش استاپ شده و نمی توانند کار کنند. عملا کلاینت ها ارتباط شان با سرور قطع میشه.از طرفی قطعا استفاده از دیتابیس لوکال سرعت رو خیلی بیشتر میکنه.

1- یک روش میگن از SQL Replication استفاده کنیم و خیلیا میگن برای سیستم هایی Realtime خوب جواب نمیده و ...
2- یک روش میگن از سیستم Sync اختصاصی استفاده کنیم، بر اساس نوع جداول ، به صورت دستی کوری های مربوط به Update, Insert نوشته بشه

حالا به نظر شما بهترین روش و بهینه ترین روش چیه

با تشکر

NasimBamdad
چهارشنبه 28 اسفند 1398, 17:04 عصر
50 ویو و هیچ. عزیزی که زحمتش رو بکشه حق و الزحمه رو تقدیم میکنیم

ShayanFiroozi
جمعه 01 فروردین 1399, 12:12 عصر
سلام ، به نظر بنده با توجه به معماری برنامه شما که صد البته خودتون بهتر میدونین کدوم جداول پایه ای هستن و کدوم لحظه ای بهتره سعی و خطا صورت بگیره تا بهترین روش استفاده بشه ،

نظر شخصی بنده که قبلا همچین سیستمی رو تجربه کردم Replication هستش ، چون معمولا سیستم های Sync یک ارتباط پایدار نیاز دارن ولی Replication خودش ارتباطات رو مدیریت میکنه.

https://serverfault.com/questions/227149/what-is-the-difference-between-replication-and-synchronization