PDA

View Full Version : استخراج تاریخ Compile شدن برنامه

SabaSabouhi
سه شنبه 23 آبان 1385, 17:46 عصر
با سلام
براى Expire شدن برنامه، لازم دارم هنگام اجرا تاریخ Compile شدن رو استخراج کنم. نمى‌دونم آیا چیزى براى این منظور وجود داره یا نه.
راه حل دستى اینه که یک Constant داخل برنامه بگیرم و قبل از Compile اون رو مقدار دهى کنم. اما فکر مى‌کنم باید روش بهترى وجود داشته باشه.

صبا صبوحى

صابر
جمعه 26 آبان 1385, 22:28 عصر
سلام،
چرا تاریخ compile رو؟
برای اینکار به نظر من باید تاریخ سیستم رو بگیرین و جایی ذخیره کنید و هنگام اجراهای بعدی تاریخ امروز رو با اون تاریخ چک کنید که مثلاْ حداکثر ۳۰ روز گذشته باشه.

SabaSabouhi
شنبه 27 آبان 1385, 16:55 عصر
سلام،
چرا تاریخ compile رو؟
برای اینکار به نظر من باید تاریخ سیستم رو بگیرین و جایی ذخیره کنید و هنگام اجراهای بعدی تاریخ امروز رو با اون تاریخ چک کنید که مثلاْ حداکثر ۳۰ روز گذشته باشه.

سلام
از پاسخ‌گویى شما سپاس‌گزارم.
اما براى من تاریخ Compile اهمیت داره نه تاریخ نصب یا اجراى برنامه. چون این برنامه ممکنه در زمان‌هاى مختلف روى کامپیوترهاى مختلف نصب بشه. مى‌خوام هر نسخه از برنامه فقط تا 60 روز پس از Compile شدن کار کنه.
(چون برخى از دوستان اصرار دارن دلیل کار رو هم بدون)
دو دلیل هم داره. یکى این که با کلک نصب برنامه روى کامپیوترهاى مختلف نشه به صورت غیر مجاز از برنامه استفاده بشه (دلیل بد)
چون برنامه Upgrade مى‌شه مى‌خوام خطر خراب شدن اطلاعات به دلیل استفاده از برنامه‌ى قدیمى رو کم کنم (دلیل خوب)

اگه راهى وجود داشته باشه خوشحال مى‌شم که یاد بگیرم.

با سپاس
صبا صبوحى

صابر
یک شنبه 28 آبان 1385, 23:44 عصر
البته لابد این به ذهنتون رسیده اما برای محکم کاری می‌گم!
اگه همه کامپیوترها به اینترنت دسترسی دارن می‌شه یک فایل توی اینترنت قرار داد که توی اون
تاریخ مورد نظر شما ذخیره شده.
هنگام اجرای برنامه، اون تاریخ خونده بشه و اگه خونده نشد یا تاریخ گذشته بود برنامه اجرا نشه.

اگه وصل نیستن که از روش خودتون می‌شه استفاده کرد.هنگامی که می‌خواین نسخه
نهایی رو بدین توی resourceهاتون یک resource برای تاریخ ایجاد می‌کنید و تاریخ رو وارد می‌کنید.

SabaSabouhi
شنبه 04 آذر 1385, 16:58 عصر
با سلام
خیر، دستگاه‌ها به اینترنت دسترسى ندارن. البته اگه داشتن هم به دردم نمى‌خورد چون ممکنه در شرکت نسخه‌هاى مختلف روى کامپیوترهاى مختلف نصب بشن. لازم دارم که فقط هر نسخه‌اى 40 روز از Compile شدنش گذشته باشه اجرا نشه ولى نسخه‌هاى جدیدتر اجرا بشن.

با سپاس از توجه شما
صبا صبوحى

صابر
یک شنبه 05 آذر 1385, 21:19 عصر
فکر میکنم مشکلتون اینجوری حل شه:

#if DEBUG
// We're in debug mode
// Write Date string into application Settings or in a file
#else
// We're not in debug mode
// Check if it is not more than 60 days after the Date String
#endif