PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن شماره ردیف در کنار جدول دیتاگرید ویو

amirhossein_z
چهارشنبه 20 فروردین 1399, 16:47 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم سایت...

داخل پروژه سی شارپ از نوع wdf چطور میشه در کنار جدول دیتاگرید ویو متصل به دیتابیس یک ستون جداگانه دقیقا شبیه سطر ابتدایی جدول دیتاگرید که اسم هر ستون در آن نوشته می شود قرار داد مثل عکس زیر ؟؟؟

خیلی جستجو کردم هیچی پیدا نکردم :گیج:

هدف اصلی این هست که شماره ردیف از ستون ID تیبل مربوطه در SQL شماره ردیف دریافت نکنه...
آخه وقتی سطری به دلخواه حذف میشه شماره ردیف بهم می خوره یا در مواقعی که بحث تاریخ مطرح باشه شماره ردیف از ابتدای ساخته شدن تیبل نمایش میده
151568

برای نمونه در عکس بالا در زمان جستجو براساس تاریخ ، سطر ابتدا شماره 1 میشه ولی اگر از ID دیتابیس می خوند شاید 2690 شماره می گرفت

the king
چهارشنبه 20 فروردین 1399, 17:39 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم سایت...

داخل پروژه سی شارپ از نوع wdf چطور میشه در کنار جدول دیتاگرید ویو متصل به دیتابیس یک ستون جداگانه دقیقا شبیه سطر ابتدایی جدول دیتاگرید که اسم هر ستون در آن نوشته می شود قرار داد مثل عکس زیر ؟؟؟

خیلی جستجو کردم هیچی پیدا نکردم :گیج:

هدف اصلی این هست که شماره ردیف از ستون ID تیبل مربوطه در SQL شماره ردیف دریافت نکنه...
آخه وقتی سطری به دلخواه حذف میشه شماره ردیف بهم می خوره یا در مواقعی که بحث تاریخ مطرح باشه شماره ردیف از ابتدای ساخته شدن تیبل نمایش میده
151568

برای نمونه در عکس بالا در زمان جستجو براساس تاریخ ، سطر ابتدا شماره 1 میشه ولی اگر از ID دیتابیس می خوند شاید 2690 شماره می گرفت

برای DataGrid ئه مقدار RowHeaderWidth با طول کافی در نظر بگیرید و از رخداد LoadingRow برای نمایش شماره سطر استفاده کنید :

<DataGrid Name="DataGrid1" RowHeaderWidth="40" LoadingRow="Grid_LoadingRow"/>

private void Grid_LoadingRow(object sender, DataGridRowEventArgs e)
{
e.Row.Header = e.Row.GetIndex() + 1;
}

amirhossein_z
پنج شنبه 21 فروردین 1399, 17:07 عصر
استاد .... به خدا خیلی سالاری.....

اینقدر توی نت چرخیده بودم که دیگه داشت دق می کردم...

خیلی خیلی ممنون از شما:تشویق::تشویق::تشویق::تشو ق::تشویق::تشویق::تشویق::تشوی ::قلب:

mrsp1988
جمعه 22 فروردین 1399, 19:59 عصر
سلام
این دستور برای ویندوز فرم هم کارایی داره