PDA

View Full Version : سوال: استفاده از چند دیتا بیس در یک برنامه

ma.andishe
شنبه 30 فروردین 1399, 09:49 صبح
سلام
در یک برنامه در حال توسعه که با mvc درحال نوشتن هستش قراره یک برنامه که روی یک هاست قرار بگیره با چند دیتا بیس روی یک اسکیول سرور کار کنه .به این شکل که مثلا کاربران شرکت x وقتی لاگین شدند وارد دیتا بیس x وقتی کاربران شرکت y لاگین شدند وارد دیتابیس y بشه و هرکدوم از مدیران شرکت میتونه برای خود یوزرهایی تعریف کنه یعنی تعریف یوزر توسط خود مدیران شرکت صورت میگیره حال من بایستی همون ابتدا اونهارو جدا کنم یعنی زمان لاگین مثلا در خود فرم لاگین بگم ابتدا بگو مربوط به کدوم شرکت هستی که بعد بره اونو احراز هویت بکنه
سوال
ایا راهی هست که من بدون اینکه توی فرم لاگین ازش بپرم از کدوم شرکت هستی بتونه لاگین کنه و اونو ببره به دیتا بیس مربوط به خودش

mmbguide
شنبه 06 اردیبهشت 1399, 02:55 صبح
سلام

به هر حال هر کاربری متعلق به یک شرکت هستش و از نام کاربر باید برنامه این تشخیص رو بده و...

البته من یه پروژه انجام داده که کاربر متعلق به چند شرکت میشد که پس از login یک فرم به کاربر نمایش داده میشود و باید حتما یک شرکت را انتخاب می کرد در غیر اینصورت به مرحله بعدی نمی رفت چون برنامه باید مطمئن میشد که فعالیت های کاربر باید برای یک شرکت مشخص ثبت شوند. آخرین انتخاب کاربر هم در کوکی نگهداری نمی کردم چون ممکن بود کاربر هواسش نباشه که آخرین انتخابش چی بوده و عملیات های اشتباه برای شرکت اشتباه انجام بده.