PDA

View Full Version : استریم ثبت کردن پلاک خودرو از لحظه ورود تا لحضه خروج

arastoahmadi
یک شنبه 07 اردیبهشت 1399, 11:27 صبح
با سلام

دوستان من میخام برای یه معاینه فنی یه برنامه بنویسم حالا از من خواستنن یه برنامه بنویسم که اپراتور مرکز نتونه به ماشین های معیوب با جابه جایی ماشین های سالم معاینه فنی بده ، من نظر خودم این بود که یه دوربین بزارم بعد یه برنامه بنویسم که پلاکو در هر لحظه ثبت کنه و در صورتی که ماشینی جایگزین شد پلاک ماشین جدید با پلاک ماشین قبلی مطابقت داده بشه درصورتی که پلاک همخونی نداشت معاینه فنی صادر نشه ، اول از همه آیا کاری که انجام میدم به لحاظ استاندارد و فنی بودن درسته در ثانی اگر جوابتون بله ست ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور باید من هرلحظه پلاک رو چک کنم آیا باید تایمر تعریف کنم ، Thread تعریف کنم یا نه رویدادی چیزی هست که خودش استریم بدون کاهش منابع CPU این عملو انجام میده ، ممنون میشم منو راهنمایی کنید و بازم ممنون میشم اگه راه حل بهتری دارید که میشه جایگزین راه حل خودم کرد

ShayanFiroozi
دوشنبه 08 اردیبهشت 1399, 08:56 صبح
سلام دوست گرامی ،

قبل از پاسخ به این همه سوال باید از شما بپرسم آیا شما ماژول پلاکخوان دارید ؟؟ نوشتین یا خریدین ؟

اگر ندارین باید بدونین پیاده سازی یه ماژول صنعتی پلاکخوان که واقعا عملیاتی باشه برای بنده 4 سال طول کشید !!

باید دانش فنی و تسلط کامل به C++‎‎‎ داشته باشین ، علاوه بر اون OpenCV(کتابخانه متن باز پردازش تصویر) ، هوش مصنوعی و یادگیری عمیق ماشین ، کار با VLC و آشنایی با RTSP Streaming و جمع آوری بیش از صد هزار پلاک خودرو برای یادگیری ماشین یا همون Train کردن اونا.

نتیجه همه اینها برای بنده شد سیستم تمام مکانیزه پلاکخوان خلیج فارس (https://www.aparat.com/v/O7azm/%D9%86%D8%B1%D9%85_%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1_ %D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9_%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86_ %D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC_%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3) که میتونین در آپارات جستجو کنین و نمونه رو ببینین.

حالا شما بفرمایید دقیقا در کجای این پروژه هستین؟ تا بنده اگر در توانم باشه راهنماییتون کنم.:لبخندساده:

arastoahmadi
سه شنبه 09 اردیبهشت 1399, 07:49 صبح
سلام وقت عالی بخیر

دوست خوبم من فعلا اول کارم ، آبا نمی توان از خاصیت Motion Detection خود دوربین استفاده کرد به این صورت که تو ناحیه انتخاب شده هر پلاک جدیدی اومد یه تریگر ایجاد کنه و عکسو از طریق Ftp ارسال کنه البته منظور بنده از FTP به صورت لوکالی رو خود سیستم و یا تو یه مسیری ذخیره کنه بعد از طریق برنامه ای که نوشتم پلاک های موجود در تصویر به یه عبارت String تبدیل و داخل دیتابیس و تو تیبل y ذخیره بشه حالا ورودی من که شماره پلاک ماشین بوده و قبلا تو تیبل x ذخیره شده با پلاک های ذخیره شده تیبل y مقایسه خواهد شد، در صورتی که اوکی باشه میتونه معاینه بگیره در غیر اینصورت ماشین باید مجددا تست بشه .

حالا سوال اینجاست که اگر خاصیت Motion Detection دوربین فعال باشه آیا نیازی به اجرای برنامه دوربین و یا باز کردن آی پی دوربین از طریق مرورگر هست یا نه خودش به صورت اتوماتیک سیو میکنه .

دوست خوبم آیا روش فوق روش خوب و استانداردی هست یا خیر ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

ShayanFiroozi
سه شنبه 09 اردیبهشت 1399, 08:01 صبح
ببینید این عبارت شما که فرمودین : "
پلاک های موجود در تصویر به یه عبارت String تبدیل" خودش همون سیستم پلاکخوان هست که بنده توضیح دادم خدمتتون،

1- نرمال سازی تصویر با OpenCV که خودش بحث خیلی مفصلی داره.

2- شناسایی موقعیت پلاک در تصویر یا ویدئو با متد های هوش مصنوعی مثل MLP با Object Detection که اون حداقل یادگیری در حد صنعتی و عملیاتیش 1 سال زمان میبره.

3- Train کردن دیتابیس پلاک ها(حد اقل 50000 تصویر پلاک) و اعداد برای شناسایی اونا در هر محیط و شرایط نوری.

** قویا پیشنهاد میکنم از یک ماژول پلاکخوان تست شده و حرفه ای استفاده کنین.