PDA

View Full Version : انتخاب item اول dropdownlist بدون انتخاب کردن

eshaghi
چهارشنبه 24 آبان 1385, 15:32 عصر
من یک فرم جستجو ساخته ام که در هنگام لود شدن اطلاعاتی را از بانک طبق id مورد نظر می خواند و در dropdownlist میریزد . تعدادی textbox هم وجود دارد که مقادیر مورد نظر برای جستجو را در آن می نویسم کدsearch درست عمل می کند وطبق مقادیر textbox و مقدار item اول drop که انتخاب نشده عملیات جستجو انجام می شود لازم به ذکر است که تمام کد جستجو در if not ispostback then endif قرار دارد .و آیا در جستجوی کامل که من از کد field.SelectedValue استفاده می کنم باعث این مشکل شده است(منظور از جستجوی کامل:تعداد فیلدهای مورد جستجو از یک فیلد باشد تا به تعداد تمام فیلذها)
با تشکر از راهنمایی شما

javad3151
پنج شنبه 25 آبان 1385, 08:39 صبح
سوالتون رو واضح تر مطرح کنید، ضمنا اگر کدهاتون رو هم بنویسید دوستان بهتر راهنماییتون می کنند
معمولا یه آیتم خالی یا بامقدار %% به dropdownlist اضافه میکنند و طوری تنظیمش می کنند که اول این آیتم انتخاب بشه ( که در واقع هیچ اتفاقی نمی افته)

eshaghi
پنج شنبه 25 آبان 1385, 10:46 صبح
سوالتون رو واضح تر مطرح کنید، ضمنا اگر کدهاتون رو هم بنویسید دوستان بهتر راهنماییتون می کنند
معمولا یه آیتم خالی یا بامقدار %% به dropdownlist اضافه میکنند و طوری تنظیمش می کنند که اول این آیتم انتخاب بشه ( که در واقع هیچ اتفاقی نمی افته)

If st <> "" And degree.SelectedItem.Text <> " " Then
st += " and degree =" & degree.SelectedItem.Text & " "
ElseIf st = "" And degree.SelectedItem.Text <> " " Then
t = " degree=" & degree.SelectedItem.Text & " "
End If
degree نام drodownlist می باشد که هیچ آیتمی از آن را انتخاب نمی کنم ولی خود به خود انتخاب میشود ودر st قرار می گیرد.st اینجا یک جمله است که من برای یک جستجو که فیلد های شرط آن طبق انتخاب من ساخته می شود. با تشکر.

javad3151
پنج شنبه 25 آبان 1385, 21:51 عصر
خیلی ساده ، در دیتابیسی که دارید یه رکورد خالی ایجاد کنید و هنگامی که dropdown رو پر میکنید دقت کنید که این فیلد بصورت اتوماتیک انتخاب شده باشه (مثلا برعکس سورتش کنید)