PDA

View Full Version : سوال: حل مشکل استارت نشدن sqldependency

ma.andishe
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399, 15:26 عصر
سلام
من چندتا دیتابیس دارم که روی یک سرور هستند و با یک mavcapp به اونها وصل میشم و نام دیتا بیس بوسیله کوکی توی کانکشن استرینگ قرار میگیره برای سویچ کردن بین دیتا بیس ها .حالا من توی برنامه از سیگنال ار هم استفاده کردم و بایستی sqldependency رو توی application startاستارت کنم
وقتی میخوام برنامه رو ران کنم در صورت خالی بودن کوکی نمیتونم sqldependency رو ران کنم و وارد برنامه میشم بدوم اینکه sqldependency رو استارت کرده باشم
لطفا راهنمایی

ali_md110
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399, 21:16 عصر
سلام
شاید نیاز پروزه شما بوده و یا راه را اشتباهی میروید . دلیل استفاده(ذخیره کردن کانشکن اسنرینگ در کوکی) چی بوده؟
اگر از orm استفاده می کنید:
ef و orm ها کاربرد مهمشون اینه که شما سوییچ کردن دیتابیس و انتخاب کانکشن استرینگ را فراموش کنید و بنوانید همزمان از چند دیتابیس مختلف در یک app با چند دیتاکانتکست مجزا استفاده کنید و حتی بین دیتابیس ها join بزنید
sql dependency و signal تکنیکی هست که اگر کوچکترین نکته فراموش شود جواب نخواهید گرفت
موضوعی که باید توجه کنید signal در برنامه های چند صفحه ای سربار دارد و بیشتر مناسب spa ها هست

ma.andishe
شنبه 20 اردیبهشت 1399, 02:03 صبح
سلام،خیلی ممنون از پاسختون،من از یک edmx دارم استفاده میکنم و همه دیتا بیس ها ساختارشون یکی هستش منتها باید دیتا ها از هم تفکیک شوند و توی دیتا بیس های خودشون بشینن و از طرفی بایستی همه یوزرها ها هم توی دیتابیس خودشون باشن و از دیک دیتا بیس مرکزی برای یوزرها نمیشد استفاده کنم،بخاطر همین همون ابتدای لاگین من نام کمپانی رو هم میپرسیدم و اونو توی کوکی قرار میدم که نامی متناسب با نام دیتا بیس هستش،حالا مشکل اینجاست که وقتی برنامه استارت میشه من بایستی توی اپ استارت بیام اسکیوال دیپندنسی رو هم استارت کنم اما توی اپ استارت کوکی نال هستش و یا باید جوری دیگه خوند که بتونم به اسکیول دیپندنسی بگم که سیگنال ار مربوط به کدوم دیتابیس رو استارت کنه

ma.andishe
شنبه 20 اردیبهشت 1399, 11:02 صبح
من تجربه زیادی توی کار با سیگنال ار ندارم ولی فکر میکنم باید اسکیول دیپندنسی رو توی رویداد دیگه ای اسنارت کنم چون اپ استارت فقط یبار ران میشه در حالی که من نمیتونم با همون بار اول همه اسکیول دیپندنسی های همه دیتا بیس ها رو استارت کنم و با توجه به هر یوزر که وارد میشه باید اسکیول دیپندنسی مربوطه به اون دیتا بیس ران بشه
لطفا راهنمایی

ma.andishe
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399, 14:21 عصر
مشکلم همچنان حل نشده باقی مونده از دوستانی که تجربه کار با سیگنال ار و sqldependency دارند ممنون میشم راهنمایی کنن