PDA

View Full Version : حرفه ای: بدست آوردن ترافیک مصرفی برنامه

رامین مرادی
سه شنبه 13 خرداد 1399, 10:59 صبح
سلام وقت بخیر دوستان.
من یه برنامه نوشتم که از طریق شبکه داخلی به فایل ها و دیتابیسمون دسترسی داره . میخوام ببینم برنامم چه حجمی از اطلاعات رو در روز ارسال و دریافت میکنه(چه فایل چه دیتابیس).
ممنون میشم بفرمایید کلیت کار چیه و چیکار باید بکنم. درضمن اینم بگم برنامه در اصل با یه IP ارتباط برقرار میکنه و دیتابیس و فایل هارو از اونجا میخونه. اصلا همچین کاری رو میشه داخل خود برنامه انجام داد؟
* معرفی برنامه دیگه منظورم نیست. چون از سخت افزار ها و فایروال استفاده میکنیم میتونیم کل ترافیک کاربر رو بدست بیارم و لازم هم ندارم کنترل کنم. فقط صرفا خود برنامه مد نظره

رامین مرادی
شنبه 17 خرداد 1399, 08:34 صبح
کسی راه حلی نداره؟:متفکر:

رامین مرادی
یک شنبه 01 تیر 1399, 12:41 عصر
یعنی واقعا هیشکی ایده یا نظری نداره؟

hamid_hr
دوشنبه 02 تیر 1399, 11:13 صبح
سلام
من برای sql یک زمان میخواستم این کار رو بکنم و قسمت دریافت همه مقادیر رو بصورت دیتاتیبل دریافت میکردم و حجم دیتاتیبل رو میگرفتم و محاسبه میکردم
البته من از معماری سه لایه و ado استفاده میکردم

رامین مرادی
سه شنبه 03 تیر 1399, 10:03 صبح
سلام
من برای sql یک زمان میخواستم این کار رو بکنم و قسمت دریافت همه مقادیر رو بصورت دیتاتیبل دریافت میکردم و حجم دیتاتیبل رو میگرفتم و محاسبه میکردم
البته من از معماری سه لایه و ado استفاده میکردم
خب فقط بحث گرفتن اطلاعات نیست که من میخوام حتی مقادیری که اینسرت یا آپدیت میشه یعنی کلا هرچیزی بین برنامه و آی پی تبادل میشه رو بفهمم . :متفکر:

ShayanFiroozi
چهارشنبه 04 تیر 1399, 02:25 صبح
سلام دوست عزیز ،

ببینید وقتی ویندوز میتونه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنه پس شما هم میتونین !!

در ویندوز 10 به راحتی آمار مصرفی پروسس ها در Task Manager نشون داده میشه.

ولی متاسفانه راه حل مناسب و یا راحت تر بگم یه کلاس ساده و آماده در دات نت ندیدم که کار شما رو انجام بده.

این روش هست ولی بنده اصلا توصیه نمیکنم اما اگر خیلی براتون حیاتیه کارتون رو انجام میده :

این لینک رو ببینید (https://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/b6b43fc4-053f-44e4-9956-65a97dbc2916/c-application-for-monitoring-network-traffic-per-process?forum=csharpgeneral)