PDA

View Full Version : بدست آوردن فیلدهای یک فایل

devil00x
پنج شنبه 25 آبان 1385, 00:43 صبح
سلام دوستان.
واسه من یه مشکلی پیش اومده ، یه برنامه تحت داس دارم که با سی نوشته شده و یه سری فایل دیتا داره ، حالا می خوام اون برنامه رو تحت ویندوز بنویسم و باید اون اطلاعات قدیمی رو هم برگردونم تو این برنامه جدید حالا باید چطور از اون فایل بخونم با اینکه نمی دونم فیلدهای اطلاعاتیش چیه؟
چطور میشه فیلدهای اطلاعاتیش رو بدست اورد ؟
لطفا کمک کنید.

devil00x
سه شنبه 30 آبان 1385, 00:23 صبح
آقا لطف کنین کمک کنین ، من این و واقعا لازم دام.
اگه کسی می تونه کمک کنه من حسابی بهش احتیاج دارم.

sh_roohani
سه شنبه 30 آبان 1385, 09:29 صبح
سلام،

آخه برادر این که یه کار روزمره و روشمندی نیست که کسی یه فرمول براش ارائه کنه. شما هم که هیچ اطلاعات دیگه ای از اون برنامه اولیه ندادین. خوب چطوری می شه راهنمایی کرد.
ببینین. این یه کار آزمایش و خطاست. فایلهای دیتای قدیمی رو توی یه Hex Viewer باز کنید و با توجه به نحوه Data Entry برنامه، اندازه حدودی رکوردهای اطلاعاتی رو حدس بزنین. مثلا ببینین ورودیهای متنی حداکثر چه طولی رو دریافت می کنن و ورودیهای عددی آیا integer می گیرن یا float. تازه باید توجه داشته باشین که DOS یه سیستم 16 بیتی بود. مثلا اندازه short int تو DOS برابر 8 بیت بود و توی ویندوز برابر 16 بیته، یا int برابر 16 بیت بود و الان 32 بیته.

خلاصه که همه چیز آزمایش و خطاست. در ضمن دنبال Decompiler برای زبان C و فایلهای اجرایی 16 بیتی بگردین.

devil00x
جمعه 03 آذر 1385, 00:18 صبح
سلام،

آخه برادر این که یه کار روزمره و روشمندی نیست که کسی یه فرمول براش ارائه کنه. شما هم که هیچ اطلاعات دیگه ای از اون برنامه اولیه ندادین. خوب چطوری می شه راهنمایی کرد.
ببینین. این یه کار آزمایش و خطاست. فایلهای دیتای قدیمی رو توی یه Hex Viewer باز کنید و با توجه به نحوه Data Entry برنامه، اندازه حدودی رکوردهای اطلاعاتی رو حدس بزنین. مثلا ببینین ورودیهای متنی حداکثر چه طولی رو دریافت می کنن و ورودیهای عددی آیا integer می گیرن یا float. تازه باید توجه داشته باشین که DOS یه سیستم 16 بیتی بود. مثلا اندازه short int تو DOS برابر 8 بیت بود و توی ویندوز برابر 16 بیته، یا int برابر 16 بیت بود و الان 32 بیته.

خلاصه که همه چیز آزمایش و خطاست. در ضمن دنبال Decompiler برای زبان C و فایلهای اجرایی 16 بیتی بگردین.
دوست عزیز از راهنمایتون متشکرم ، واقعا لطف کردین امیدوارم بتونم یه Decompiler پیدا کنم .

alireza643
شنبه 04 آذر 1385, 13:53 عصر
اگر یه جستجو بکنی این رو پیدا میکنی خیلی خوبه W32DASM