PDA

View Full Version : آموزش: محاسبه sum داده هایی که فیلتر شدند

Najva1989
یک شنبه 25 خرداد 1399, 07:57 صبح
سلام
دوستان من خودم در اکسس بسیار مبتدی هستم و نزدیک دو هفته بود در جستجوی راهی بودم که اکسس بتونه جمع محدوده ای که فیلتر کردم رو پایین فرم نشون بده . امروز پیداش کردم :قلب:

من یه فرمی دارم که داخلش به ساب فرمی هست که اطلاعاتم توی ساب فرمه و توی خود فرم یه سری تکست باکس دارم که میتونم بر مبنای اونها فیلترهای مختلف روی ساب فرم بذارم . حالا برای اینکه جمع محدوده فیلتر شده رو داشته باشم فقط اومدم و داخل فوتر ساب فرم یه تکست باکس ایجاد کردم و داخل خاصیت control source نوشتم
==Sum([fieldName])

در اینجا FieldName نام همون فیلدی هستش که شما میخوایید جمعش رو داشته باشید.
در شکل زیر نحوه عملکرد مشخصه امیدوارم به کارتون بیاد

151846

Ali_Fallah
یک شنبه 25 خرداد 1399, 19:14 عصر
بسیار ممنون....

mahfa-co
دوشنبه 26 خرداد 1399, 09:25 صبح
سلام علیکم
متشکر از آموزش، ولی وقتی من این دستور رو می زنم این خطا رو می ده
(you may have entered a comma without a preceding value or identifier)
لطفا راهنمایی بفرمائید.

mahfa-co
دوشنبه 26 خرداد 1399, 10:52 صبح
مشکل رو خودم پیدا کردم

به جای دستور شما ==Sum([fieldName])

از این دستور استفاده می کنیم: =Sum([fieldName])

mahfa-co
دوشنبه 26 خرداد 1399, 12:50 عصر
سلام
دوستان من خودم در اکسس بسیار مبتدی هستم و نزدیک دو هفته بود در جستجوی راهی بودم که اکسس بتونه جمع محدوده ای که فیلتر کردم رو پایین فرم نشون بده . امروز پیداش کردم :قلب:

من یه فرمی دارم که داخلش به ساب فرمی هست که اطلاعاتم توی ساب فرمه و توی خود فرم یه سری تکست باکس دارم که میتونم بر مبنای اونها فیلترهای مختلف روی ساب فرم بذارم . حالا برای اینکه جمع محدوده فیلتر شده رو داشته باشم فقط اومدم و داخل فوتر ساب فرم یه تکست باکس ایجاد کردم و داخل خاصیت control source نوشتم
==Sum([fieldName])

در اینجا FieldName نام همون فیلدی هستش که شما میخوایید جمعش رو داشته باشید.
در شکل زیر نحوه عملکرد مشخصه امیدوارم به کارتون بیاد

151846

یه سوال؟

ما اگر بخواهیم از این برنامه شما به همراه جمعی که زدید خروجی اکسل داشته باشیم این کار رو چطور باید انجام داد؟ چون شما فرمول رو تو فرم تعریف کردید و خروجی از جدول گرفته می شه لذا جمع تو خروجی اکسل نمی یاد.

mahfa-co
سه شنبه 27 خرداد 1399, 09:01 صبح
از بزرگواران کسی نیست جواب بده؟ لطفا راهنمایی بفرمائید. ممنون