PDA

View Full Version : تشخیص بلاک شدن آی پی سرور از طریق فایروال

arastoahmadi
سه شنبه 27 خرداد 1399, 11:15 صبح
با سلام

دوستان من یه برنامه تحت وب با سی شارپ طراحی کرده ام که با سرورم در ارتباطه میخام تو برنامه م تعریف کنم که اگه آی پی سرورم توسط فایروال و یا سایر نرم افزار های جانبی بلاک شد اینو به صورت درست تشخیص بده و نرم افزار قفل کنه ، دوستان من نمیخام قفل شدن نرم افزارم به این صورت باشه که اگه اینترنت قطع شد اونم قفل کنه فقط میخام طوری برنامه رو بنویسم که اگه کاربر آی پی سرورمو از طریق فایروال و یا سایر نرم افزارهای دیگر بلاک کرد خود نرم افزارم اینو تشخیص بده و نرم افزار قفل کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

مهدی کرامتی
سه شنبه 27 خرداد 1399, 11:30 صبح
زمانی که فایروال آی پی شما رو بلوک کنه تنها اتفاقی که میافته اینه که شما هنگام ارتباط با اون سرور خطای Timeout دریافت می کنید. این خطا، هنگام قطع بودن اینترنت، یا داون بودن موقت یا دائم اون سرور هم اتفاق میافته. همچنین مکانیسمی در اکثر فایروالها وجود نداره که به شما سیگنالی مبنی بر این که بلوک شده اید بفرسته.

arastoahmadi
چهارشنبه 28 خرداد 1399, 12:35 عصر
ممنو از پاسختون جناب کرامتی بزرگوار ، شما برای این مورد چه روشی پیشنهاد میدید ؟

مهدی کرامتی
چهارشنبه 28 خرداد 1399, 13:11 عصر
پیشنهادی ندارم، چون به نظر من با توجه به مطالب فوق شدنی نیست.
اگر دیگران راهی برای این رویه سراغ دارند مطرح کنند.

ShayanFiroozi
پنج شنبه 29 خرداد 1399, 16:16 عصر
سلام ،
دوست گرامی اگر Uptime سرور شما مناسب و مطمئنه میتونین از این روش استفاده کنین :

1- ابتدا یه Ping از 8.8.8.8 بگیرین ، اگر متصل بود یعنی اینترنت وصله !
2- حالا سرور خودتونو Ping کنین ، اگر در دسترس نبود یعنی یا سرور شما در دسترس نیست و یا بلاک شده ولی تشخیص اینکه صرفا بلاک شده تقریبا غیر ممکنه.

** البته بستگی به فایروال و کانفیگش داده : اگر Packet شما Drop بشه موضوع یه چیزه اگر اصطلاحا Tarpit بشه یه چیز دیگست که مباحث تخصصی شبکست و در این فروم نمیگنجه.

یه سایت Fast Response برای پینگ میتونه این باشه : http://checkip.dyndns.org (که البته External IP شما رو برمیگدونه).