PDA

View Full Version : ارسال نامه های فارسی با JMail

m_ali_p
پنج شنبه 25 آبان 1385, 16:40 عصر
در ارسال نامه با کامپوننت JMail:
اگه charset="utf-8 باشه و متن نامه هم utf-8 باشه علت فارسی نبودن متن در مقصد چی میتونه باشه؟

javad3151
پنج شنبه 25 آبان 1385, 21:50 عصر
معمولا در این مواقع اشکال از میل سرور گیرنده ایمیل هست. مثلا وقتی که من از سرور خودم برای gmail با utf8 میل می فرستم درسته ولی همین ایمیل رو اگر برای yahoo ارسال کنم گیرنده خودش باید بصورت دستی page encoding ش رو روی utf8 ست کنه

Behrouz_Rad
جمعه 26 آبان 1385, 10:32 صبح
همین ایمیل رو اگر برای yahoo ارسال کنم گیرنده خودش باید بصورت دستی page encoding ش رو روی utf8 ست کنه
خیر!
می تونی برای قالب HTML ارسال شده، یک تگ META تعریف کنی و در اون کدپیچ صفحه رو به UTF-8 تنظیم کنی.

موفق باشید.

m_ali_p
جمعه 26 آبان 1385, 15:23 عصر
با سپاس از شما دوستان
هردو مورد از قبل آزمایش شده بودند ولی مشکل همچنان باقی است
یعنی 1- در gmail و yahoo فارسی نیست حتی با تغییر page encoding
2- از mata tag و کدپیج utf-8 هم کاری برنیامد
اگر امکان آزمایش داشتید ، شرمنده ام میکنید نتیجه را به من بگویید

javad3151
جمعه 26 آبان 1385, 21:20 عصر
خیر!
می تونی برای قالب HTML ارسال شده، یک تگ META تعریف کنی و در اون کدپیچ صفحه رو به UTF-8 تنظیم کنی.

جناب آقای راد ؛ این رو من امتحان کردم و نشد و فکر میکنم دلیلش هم این باشه که کلا در یاهو (البته نه در سیستم جدیدش) کدپیج صفحه arabic هستش

اگر امکان آزمایش داشتید ، شرمنده ام میکنید نتیجه را به من بگویید
دوست عزیز چرا شما از کامپوننت jmail استفاده می کنید؟ چرا از کلاس های موجود در دات نت استفاده نمی کنید؟ من خودم مدتها است که از این سیستم استفاده می کنم و هیچ مشکلی هم ندارم.

Behrouz_Rad
جمعه 26 آبان 1385, 22:08 عصر
خاصیت BodyEncoding شی ساخته شده از کلاس MailMessage رو به شکل زیر مقدار دهی کن. شاید به نتیجه رسیدی!

obj_MailMessage.BodyEncoding = System.Text.Encoding.GetEncoding("utf-8")

m_ali_p
جمعه 26 آبان 1385, 23:58 عصر
دوست عزیز چرا شما از کامپوننت jmail استفاده می کنید؟ چرا از کلاس های موجود در دات نت استفاده نمی کنید؟

وقتی مشتری میفرماید فقط JMail میگویید چه کنم؟
--------------------

خاصیت BodyEncoding شی ساخته شده از کلاس MailMessage رو به شکل زیر مقدار دهی کن. شاید به نتیجه رسیدی!

در JAMil

jm.Charset = "utf-8";

داریم ولی نشد !