PDA

View Full Version : راهنمایی برای عملکرد برنامه در حالت minimize

mrali.jalali
شنبه 14 تیر 1399, 16:21 عصر
سلام . من میخوام ابزاری (برنامه ای )بنویسم که به ترازو متصل بشه.
روی فرمم یک تکست باکس دارم که عددی که از ترازو وارد خوانده میشه وارد این تکست بشه و در رویداد change مربوط به تکست یک سری کارا انجام میشه

مشکل من اینجاست که این فرم همیشه در حالت minimize می باشد و در حالت پشت زمینه اجراست . نمی دونم چطوری باید این کارو بکنم که در حالت minimize همان روالی که باید انجام بشه رو انجام بده. (یعنی خواندن از تراوز و قرار دادن مقدار در تکست)

daniyaltjm
یک شنبه 15 تیر 1399, 08:50 صبح
سلام احتمالا راه های بهتری هم باشه با استفاده از توابع api ولی فکر کنم این طوری هم بشه که یک تایمر بسازی و وقتی فرمت رو مینیمایز کردی کد ها رو اجرا کنی ولی باید شرط و این چیزا رو دیگه خودت چک کنی..

کد برای فعال کردن تایمر با تغییر سایز فرم (یا همون مینیمایزم هم هست )
private void Form1_Resize(object sender, EventArgs e)
{
timer1.Enabled = true;

}
کد برای کارهایی که میخوای انجام بدی
private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.Text += "1";
}

ShayanFiroozi
یک شنبه 15 تیر 1399, 10:40 صبح
سلام ،

دوست گرامی اگر فرم در حالت Minimize هست و قرار نیست کسی باهاش کار کنه پس دلیل وجود TextBox چی هست ؟

شاید بنده درست متوجه هدفتون نشدم ولی شما میتونین اطلاعات رو از ترازو بخونین ، و وقتی خونده شد اون عملیات مدنظر رو انجام بدین ، بدون اینکه در TextBox نمایش بدین ،

** ضمنا شما مکانیزم دریافت اطلاعاتتون رو اعلام بفرمایین ، از پورت Com هستش ، USB و یا از طریق شبکه ؟

mrali.jalali
یک شنبه 15 تیر 1399, 11:11 صبح
سلام ،

دوست گرامی اگر فرم در حالت Minimize هست و قرار نیست کسی باهاش کار کنه پس دلیل وجود TextBox چی هست ؟

شاید بنده درست متوجه هدفتون نشدم ولی شما میتونین اطلاعات رو از ترازو بخونین ، و وقتی خونده شد اون عملیات مدنظر رو انجام بدین ، بدون اینکه در TextBox نمایش بدین ،

** ضمنا شما مکانیزم دریافت اطلاعاتتون رو اعلام بفرمایین ، از پورت Com هستش ، USB و یا از طریق شبکه ؟

بله شما درست میگین . نیازی به تکست نیست. ابزار قدیمی که داریم تکست داشت منم گفتم وگرنه لزومی به تکست باکس نیست.
پورت ترازو معمولا com می باشد (البته ممکنه usb هم باشه)
ابزاری قدیمی که داریم وزن رو از تراوز میخونه و داخل فایلی ذخیره میکنم و برنامه اصلی میره هر لحظه اطلاعات اون فایل می خونه و ابزار قدیمی همیشه در حالتminimize هست.

ShayanFiroozi
یک شنبه 15 تیر 1399, 12:02 عصر
به هر حال میتونین اطلاعات رو از ترازو با نرم افزار خودتون بخونین که نیازی به یه برنامه واسط دیگه نباشه ، حتما اون ترازو API داره و میشه ازش اطلاعات گرفت.

mrali.jalali
یک شنبه 15 تیر 1399, 12:15 عصر
به هر حال میتونین اطلاعات رو از ترازو با نرم افزار خودتون بخونین که نیازی به یه برنامه واسط دیگه نباشه ، حتما اون ترازو API داره و میشه ازش اطلاعات گرفت.
درسته . امکان این نیست که در برنامه اون تغییرات رو بدیم