PDA

View Full Version : model first در Asp.netcore

Iran58
پنج شنبه 19 تیر 1399, 14:02 عصر
سلام
من می خواهیم یک پروژه با Asp.netcore2 ایجاد کنم و از الگوی UnitOfWork استفاده کنم
اما بانک اطلاعاتی را از قبل دارم
سوالم این است که آیا می توانم مانند Mvc.net از modelfirst استفاده کنم یانه

مهدی کرامتی
پنج شنبه 19 تیر 1399, 14:50 عصر
سلام.
تا جایی که میدونم فقط روش Code First در ASP.NET Core کار می کنه. روش های مبتنی بر مدل دیاگرامی، مثل Database First و Model First در این ورژن حذف شده اند.

ehsan_kabiri_33
چهارشنبه 25 تیر 1399, 02:03 صبح
سلام . من در مورد ورژن 3.1 چون خودم انجام دادم میدونم که میشه ! کلا اگه نخای با Entity Frame Work Core کار کنی و بخای Dapper یا Ado.net برای ارتباط با دیتا بیس کار کنی مجبوری DataBase First پیش بری.

من این کار کردم برای ارتباط با mySQL به شیوه DbFirst:
mysql-for-visualstudio-1.2.9 , و بعدش mysql-connector-net-8.0.19 را نصب کردم تا با Vs2019 مرتبط بشم.

سپس کد زیر را در قسمت نیوگت کنسول اجرا میکنیم:
PM> scaffold-Dbcontext "server=localhost;userid=root;password=123456;datab ase=accounting_db; " Pomelo.EntityFrameworkCore.MySql -OutputDir Models

فقط Entity Frame Work با View های درون دیتابیس مشکل داره
Note: EF Core creates entity classes only for tables and not for StoredProcedures or Views.
Note: Once you have created the model, you must use the Migration commands whenever you change the model to keep the database up to date with the model.

جواب نهایی:بله

stackup
پنج شنبه 26 تیر 1399, 18:24 عصر
سلام. اگر دیتابیس شما از اقبل مو جود هست باید از روش Database first استفاده کنید.
مقاله زیر کامل توضیح داده
https://www.hozhan.ir/db-first-apprach-in-ef-core/