PDA

View Full Version : تنظیم view default کنترلر home از طریق دیتابیس

sayanpro
سه شنبه 24 تیر 1399, 19:41 عصر
سلام دوستان گرامی.
آیا در مسیر یابی در دات نت کور میشه controller , action پیش فرض از دیتابیس خوند و در routing تنظیم کرد؟

مسئله اینطوری که ما یک view می سازیم که پیغام سایت در حال طراحی است و چند روز دیگه مثلا تا راه اندازی اون باقی نمانده نشون میده.
و کنترلر ها و view های پروژه امون هم که طراحی کردیم.
می خواهم یه صفحه درست کنم که مدیر سایت بتونه اونجا تنظیم کنه الان view پیش فرض کدوم باشه. آیا امکان پذیر هست؟

و سوال دوم اینکه اگر view پیش فرض comming soon گذاشتیم دیگه view های دیگر نمایش داده نشه. (البته فکر کنم راه حل این سوال استفاده از محدودیت ها برای مسیریابی میشه حل کرد ولی گفتم باز بپرسم :) )

ممنون از راهنمایی شما.

ehsan_kabiri_33
چهارشنبه 25 تیر 1399, 02:26 صبح
در صورتیکه بالای یک اکشن متد مانند زیر از Route استفاده نماییم :

[Route("Privacy")]
public IActionResult Privacy()
{
return View();
}
با وجود این attribute دیگر در ادرس بار نمیتوان با تایپ
https://localhost:44360/Customer/Home/Privacy به صفحه مطلوب رسید و در عوض با تایپ
https://localhost:44360/Privacy به ادرس مورد نظر می رسیم.

برای عدم نمایش ویوهای دیگر، میتونید بالای سر هر کنترولر یا اکشن متد که میخایم کلا از دسترس خارج بشه یک روتینگ با کلمه قلمبه بذارین (البته این راه حل دری وری هست ولی جواب میده ولی اصولی نیست). مثلا بذارید :
[Route("asd54gskdfl44fcdldCities")]

البته صفحه در حال بروز رسانی یا در حال تعمیرات و این چیزا را معمولا با وب سرور آپاپی/NginX راحت تر میتونین انجام بدین. بازم اساتید باید نظر بدن.

در مورد سوال اول تون که چطور صفحه پیش فرض را بشه عوض کرد شما یک کدی میخای که باهاش بتونی مثلا StartUp.cs را کافیگ کنی. یعنی مثلا یک دکمه میخای که وقتی روش کلیک میشه یک اکشن متد درون یک کنترولر فعال بشه و کانفیگ startup.cs عوض بشه !! البته لازمه اون فکر کنم راه اندازی مجدد برنامه سمت سرور باشه !! با این کلید واژه برید جلو :
config startup cs in controller

سواد من در همین حد بود.

sayanpro
پنج شنبه 26 تیر 1399, 21:34 عصر
سلام. از راهنمایی شما ممنونم.
در خصوص پاسخ دوم
باید امکانی را در اختیار مدیر سایت بذاریم. که view پیش فرض سایت تنظیم کنه. به نظرم باید راه حلی داشته باشه.