PDA

View Full Version : سوال: اتصال برنامه به سایت

mahdiidham1383
یک شنبه 05 مرداد 1399, 00:24 صبح
با سلام
من یک برنامه C#‎‎ دارم که اطلاعات ش براساس یک سایت بارگذاری میشه و نیاز دارم که به روز بمونه (هر وقت که تغیری در سایت به وجود اومد درون برنامه نشان داده بشه)
شاید یکی از راه ها (البته بدترین شون) اینه که با تایمر هر 10 ثانیه (مثلا) در خواست جدید بدم به سایت و بررسی ش کنم ، راه دیگه ای هست ؟؟ مثلا اگه یه موضوع جدید به سایت ایجاد شد ، سایت با یه دستور یا کد اون به اطلاع C#‎‎ برسونه ؟ یا هر راه دیگه ای که مجبور نباشم هر چندلحظه یه بار الکی صفحه رو رفرش کنم؟

یه مشکل دیگه هم دارم که فک کنم با این مرتبطه ، یعنی اگه این حل بشه اونم حل میشه ، من میخوام که تو سایت ثبت بشه که الان فلان کاربر انلاین هست یا افلاینه
واسه این موضوع هم یک از {بدترین} راه ها اینه که هر 10 ثانیه (مثلا) در سایت رکورد ثبت کنم ، و اگر از اخرین رکورد بیش از 10 ثانیه گذشت یعنی کاربر افلاین شده

در ضمن سایت مال خودمه (یعنی امکان تغیرات در سایت رو دارم) و با php انجام شده

واسه چنین موضوعاتی راه بهتری هم هست ؟
خیلی ممنون که راهنمایی میکنید

_behnam_
سه شنبه 14 مرداد 1399, 01:09 صبح
سلام، شما باید برای وب سایتتون api بسازید. و برای به روز رسانی هم نوتیفیکیشن بسازید.

group45
چهارشنبه 15 مرداد 1399, 17:52 عصر
سلام
برنامتون اطلاعات رو مستقیم از سایت میگیره و نشون میده یا اینکه اطلاعات رو میگیره و تو دیتابیس داخل سیستم میریزه و بعد نشون میده؟

mahdiidham1383
پنج شنبه 16 مرداد 1399, 19:47 عصر
مستقیم میگیره، با دستوراتی مثل downloadstring

mahdiidham1383
پنج شنبه 16 مرداد 1399, 19:51 عصر
سلام، شما باید برای وب سایتتون api بسازید. و برای به روز رسانی هم نوتیفیکیشن بسازید.
سوال من رو اصلا متوجه نشدید، من الان API یا چیزی شبیه به اونو دارم، بحث اینه چطور بروزرسانی کنم؟ هر ثانیه به API درخواست بدم و دانلود ش کنم؟
یا اینکه وقتی تغیراتی صورت گرفت به برنامه اطلاع داده بشه تا به API درخواست بده؟

_behnam_
پنج شنبه 16 مرداد 1399, 22:03 عصر
سلام، توی همون پاسخی که ریپلی کردید گفتم که، باید نوتیفیکیشن بفرستید. هروقت رکورد جدیدی به دیتابیس اضاف شد از سرور به کلاینت یک نوتیفیکیشن ارسال کنید، کلاینت متوجه میشه که داده های سرور تغییر کرده و باید اطلاعات خودش رو به روز کنه.
برای‌نوتیفیکیشن هم راها و‌سیستم‌های از پیش آماده ای وجود داره.

mahdiidham1383
پنج شنبه 16 مرداد 1399, 22:16 عصر
سلام، توی همون پاسخی که ریپلی کردید گفتم که، باید نوتیفیکیشن بفرستید. هروقت رکورد جدیدی به دیتابیس اضاف شد از سرور به کلاینت یک نوتیفیکیشن ارسال کنید، کلاینت متوجه میشه که داده های سرور تغییر کرده و باید اطلاعات خودش رو به روز کنه.
برای‌نوتیفیکیشن هم راها و‌سیستم‌های از پیش آماده ای وجود داره.
خیلی ممنون، خب یه راهنمایی کنید چی باید جستجو کنم و دنبال چه چیزی باید بگردم؟