PDA

View Full Version : اشکال در ایجاد کوکی در مرورگر کرم

EBRAHIMIEKOKDARAGHI
دوشنبه 27 مرداد 1399, 11:11 صبح
با سلام و خسته نباشد خدمت تمامی اساتید و دوستان برنامه نویس
من یه وب سایت دارم که با asp.net core 3 نوشته شده و برای سبد خرید از کوکی استفاده میکنه و در iis express در لوکال وقتی با گوگل کرم ران میکنم و کالایی به سبد خردید اضافه میکنم نمیشه ولی با مرور گرهای دیگه مشکلی نداره و برنامه به درستی کار میکنه نمیدونم مشکل از وب سایت هستش یا از مرورگر لطفا راهنمایی کنید

مهدی کرامتی
پنج شنبه 06 شهریور 1399, 21:50 عصر
مرورگر کروم در وبلاگ و گیت هاب خود اعلام کرد در نسخه ۸۰ به بعد اقدام به اجرای یک سیستم طبقه بندی کوکی‌های امن و پیش فرض کرده است. برای کوکی‌هایی که مقدار دهی SameSite را انجام نداده باشند بصورت پیش فرض مقدار دهی SameSite=Lax را در نظر خواهد گرفت. تنها کوکی هایی که بر اساس SameSite=None; Secure تنظیم شده باشند در زمینه با محتوای خارجی در اتصال امن در دسترس خواهند بود. در نتیجه کوکی‌هایی که این شرایط را نداشته باشند مسدود شده و حذف می شوند.

در حال حاضر آپدیت اخیر فایرفاکس نیز به این قانون پیوسته و در نسخه های جدید این قوانین را اعمال کرده است.

برای حل مشکل خود می توانید در CookiePolicyOption، مقدار SameSite را بر روی تنظیم None قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این آدرس (https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/core/security/authentication/cookie?view=aspnetcore-3.1) مراجعه کرده و بخش Cookie Policy Middleware را مطالعه کنید. تنظیمی که با توجه به مستندات فوق میبایست انجام دهید SameSiteMode.None می باشد.

EBRAHIMIEKOKDARAGHI
یک شنبه 23 شهریور 1399, 14:21 عصر
ممنون از پاسخ شما استاد گرانقدر