PDA

View Full Version : مشکلات فریم ها

مهدی فهمیده غلامی
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 08:08 صبح
توی صفحه 2 تا فریم تعریف کردم در فریم بالا منو و در پایینی صفحات مرتبط با لینک های منو
من میخواموقتی روی یه گزینه منو کلیک شد فقط بخشی از صفحه تغییر کنه و منو همیشه بالای صفحه باقی بمونه
وقتی از فریم ها استفاده می کنم بخشی از منو که باز می شه توسط فریم قطع می شه و دیده نمی شه
چکار کنم تا همه منو دیده بشه و در ضمن در با کلیک روی یک گزینه بخشی از صفحه تغییر کنه

Vahid_Nasiri
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 11:11 صبح
در asp.net شما نمی توانید از فریم استفاده کنید چون با form صفحه تداخل ایجاد می کند. فقط مجاز به استفاده از IFrame هستید.و کلا صفحاتی که از فریم استفاده می کنند صفحات حرفه ای به حساب نمی آیند.
اگر می خواهید منو داشته باشید و بار زیادی هم برای کاربر ایجاد نکند ( لود مجدد آن ) ، asp.net ساخت user control ها را ارائه داده است. شما یک یوزر کنترل درست می کنید و ساخت منو را در آن انجام می دهید. سپس فقط کافی است آنرا روی فرم برنامه drag & drop کنید. یوزر کنترل ها از خاصیت کش کردن هم استفاده می کنند. به همین دلیل فقط یکبار کافی است در مرورگر میزبان بارگذاری شوند و برای صفحات بعدی دیگر بار اضافی ایجاد نمی کنند

مهدی فهمیده غلامی
شنبه 25 بهمن 1382, 08:15 صبح
اقای نصیری ممنون ولی اخه اگه از user control استفاده کنم و در صورت کلیک کردن روی یه گزینه از اون چطور به user control دیگر دسترسی داشته باشم مثلا توی فریم ها دستوری مثل زیر برای دسترسی به کل صفحات است :
parent.left.href=''
ولی در اینجا چکار باید کرد؟؟؟

Vahid_Nasiri
شنبه 25 بهمن 1382, 20:23 عصر
یوزر کنترل جزئی از صفحه می شود و نه جدای از آن. یکبار تست کنید. گاز نمیگیره! :mrgreen: