PDA

View Full Version : سوال: چگونه روی گزارش اکسس 2013 qrcode اضافه کنیم ؟

narpco
جمعه 21 شهریور 1399, 14:40 عصر
دوستان و اساتید محترم با سلام و عرض ادب
چگونه روی گزارش اکسس 2013 qrcode اضافه کنیم ؟
میخواهیم روی یک گزارش کلمه یا عدد رو فارسی یا انگلیسی بصورت qrcode دربیاریم
چه توصیه ای میفرمایید ؟

با سپاس

atf1379
جمعه 21 شهریور 1399, 16:49 عصر
چه توصیه ای میفرمایید ؟

با سپاس
سلام
ممکنه خواهش کنم توضیح بدهین که qrcode چی هست و چه کاربردی در گزارش داره ؟

narpco
جمعه 21 شهریور 1399, 17:15 عصر
https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%DB%8C%D9%88%D8%A2%D8%B1_%DA%A9%D8%AF

کیو آر کد چیست ؟ جواب در لینک بالاست

eb_1345
جمعه 21 شهریور 1399, 18:51 عصر
چه توصیه ای میفرمایید ؟

با سپاس

سلام
برای شروع کار یک فایل نمونه که دارای گزارش مد نظر خودتون باشد بفرست.

narpco
جمعه 21 شهریور 1399, 21:13 عصر
سلام
برای شروع کار یک فایل نمونه که دارای گزارش مد نظر خودتون باشد بفرست.

سلام من واقعا مشکل دارم به این قسمت پیوست فایل هر کاری می کنیم فایل پیوست نمیشه

http://s14.picofile.com/file/8407964992/QRCODE.zip.html

لطفا از طریق لینک بالا دریافت کنید با سپاس

padide55
شنبه 22 شهریور 1399, 08:29 صبح
سلام من واقعا مشکل دارم به این قسمت پیوست فایل هر کاری می کنیم فایل پیوست نمیشه

http://s14.picofile.com/file/8407964992/QRCODE.zip.html

لطفا از طریق لینک بالا دریافت کنید با سپاس
با سلام . من قبلا با QRCODE کار کرردم . اول اینکه کدهای بارکد غالبا رایگان نیست . ثانبا امکان استفاده از QRcode در همه جا فراهم نیست و باید همه جا بارکدخوان دو بعدی نصب بشه .
ولی بارکدخوان خطی همه جا به سهولت گیر میاد . نمونه فونت بارکدخوان برای فونتهای انگلیسی به سهولت گیر میاد .مثل فونت Barcode39W
برای اجرای این کد اول باید فونت فیلد مربوطه به این نام باشه و ثانیا اول و اخر کد با ستاره "*" بسته بشه به عنوان شروع و پایان کد تا بارکدخوان تشخیصش بده
مثلا field1 باید با فونت بارکد در گزارش به صورت "*"&field1&"*" در بیاد
متن داخل فیلد اگر 123456 باشه بصورت *123456* با فونت فوق چاپ بشه خودش تبدیل به بارکد میشه که سیستم میخوندش .

اما qrcode کمی کار داره
کدهای دمو هست که اخرش در بارکد یک demo مینویسه مثل IDautomation این کد رو با یک dll مخصوص به خودش باید داشته باشید. کد رو نصب کنید و هرجا که بارکد QR لازم داشتید فقط فونتش رو تغییر بدین به فونت بارکد مورد نظر اجرا میشه.
برای بارکد خطی همه جوره درخدمتم راهنمایی کنم .
qr دوسال پیش کلی بررسی کردم . الان باید یک مرور انجام بدم یادم بیاد دقیقا .
اینجا بصورت کاملا آسون توضیح داده . سوالی بود درخدمتم .
https://barcodewiz.com/user-manual/qr-code-fonts/create_qr_code_barcodes_in_ms_access.aspx

eb_1345
شنبه 22 شهریور 1399, 10:20 صبح
چه توصیه ای میفرمایید ؟

با سپاس

منظورتون بارکد دو بعدی مثل تصویر ضمیمه است ؟

narpco
شنبه 22 شهریور 1399, 11:02 صبح
سلام بله همینه ..منتها برای هر فیلد جدا گانه .........یعنی هر رکورد باید سه تا بارکد داشته باشه .....بسیار هم ممنون سه تا مثال داخل فایل هست
نام ..متنی
سریال عددی
کد متنی بصورت متنی
که بعدا هم اگر کسی خواست تو این سایت بتونه اون مورد مورد نظر خودش رو برداره و استفاده کنه

سپاس

narpco
شنبه 22 شهریور 1399, 11:07 صبح
1111111111111111111111

narpco
شنبه 22 شهریور 1399, 11:10 صبح
با سلام . من قبلا با QRCODE کار کرردم . اول اینکه کدهای بارکد غالبا رایگان نیست . ثانبا امکان استفاده از QRcode در همه جا فراهم نیست و باید همه جا بارکدخوان دو بعدی نصب بشه .
ولی بارکدخوان خطی همه جا به سهولت گیر میاد . نمونه فونت بارکدخوان برای فونتهای انگلیسی به سهولت گیر میاد .مثل فونت Barcode39W
برای اجرای این کد اول باید فونت فیلد مربوطه به این نام باشه و ثانیا اول و اخر کد با ستاره "*" بسته بشه به عنوان شروع و پایان کد تا بارکدخوان تشخیصش بده
متن داخل فیلد اگر 123456 باشه بصورت *123456* با فونت فوق چاپ بشه خودش تبدیل به بارکد میشه که سیستم میخوندش .
اما qrcode کمی کار داره
کدهای دمو هست که اخرش در بارکد یک demo مینویسه مثل IDautomation این کد رو با یک dll مخصوص به خودش باید داشته باشید. کد رو نصب کنید و هرجا که بارکد QR لازم داشتید فقط فونتش رو تغییر بدین به فونت بارکد مورد نظر اجرا میشه.
برای بارکد خطی همه جوره درخدمتم راهنمایی کنم .
qr دوسال پیش کلی بررسی کردم . الان باید یک مرور انجام بدم یادم بیاد دقیقا .
https://barcodewiz.com/user-manual/qr-code-fonts/create_qr_code_barcodes_in_ms_access.aspx

************************************************** *****************************************
دوست گرامی سلام و بسیار ممنون از شما که زحمت کشیدید و توضیح دادید
داستان بارکد خطی تقریبا در جهان داره منسوخ میشه و همه دارن به سمت کیو آر کد میرن چون الگوریتم و الگوی ساختاریش کاملا متفاوته و اطلاعات خیلی بیشتری نسبت به بارکد خطی در خودش جا میده
مثلا شما میتونی کل اطلاعات کارت ویزیتت رو در یک کیو ار کد درج کنی و اون کیو ار کد رو روی کارت ویزیت چاپ کنی

و اینکه برای خودنش نیاز به هیچ وسیله اضافی و هزینه اضافی نیست
تنها نیاز شما گوشی موبایل شماست که اپلیکیشن کیو ار کد ...خوان ...بصورت رایگان برای موبایل روی نت موجود هست ...در گوگل پلی هست ..تو بازار هم هست

توصیه می کنم اصلا از بارکد خطی استفاده نکنید مگر اینکه واقعا چاره نباشه ....چون دنیای کیو ار کد دنیای بسیار جدید و بزرگتری هست....
باز هم از شما ممنونم .....

eb_1345
شنبه 22 شهریور 1399, 13:17 عصر
مثلا شما میتونی کل اطلاعات کارت ویزیتت رو در یک کیو ار کد درج کنی و اون کیو ار کد رو روی کارت ویزیت چاپ کنی

سلام بله همینه ..منتها برای هر فیلد جدا گانه .........یعنی هر رکورد باید سه تا بارکد داشته باشه .....بسیار هم ممنون سه تا مثال داخل فایل هست
نام ..متنی
سریال عددی
کد متنی بصورت متنی

سپاس
بقول خودتان امتیاز یک کیو آر کد اینست که کل اطلاعات مثلاً یک کارت ویزیت در آن درج میشود. و از طرفی میدانیم که در جدول اکسس هر رکورد ممکن است شامل چندین فیلد باشد ، بطور مثال همین فایل نمونه شما که هر رکورد آن شامل چهار فیلد آی دی ، نام ، سریال و کد متنی است .در کیو آر کد یا بارکد دو بعدی اطلاعات این چهار فیلد با هم دیگر در آن درج میشود و برعکس بارکد خطی نیازی به بارکد برای هر فیلد نمی باشد .
ایجاد بارکد خطی یا بارکد یک بعدی برای هر فیلد کار آسانیست . کافیست فونت های مربوطه رو در پوشه فونت ویندوز نصب و از آن ها استفاده نمائید .بعبارتی این فونت ها نوشته های شما رو بصورت بارکد خطی نمایش میدهد.
در کیو آر کد ابتدا باید نوشته ها را به عکس تبدیل کرد و آدرس تصویر مربوطه را در فیلدی که با همین نام در جدول است قرار دارد و برای تهیه آن در گزارش یک ایمیج قرار میدهید و در contro source آن ایمیج فیلد کیو آر کد انتخاب می کنید
یا علی

padide55
شنبه 22 شهریور 1399, 13:43 عصر
بقول خودتان امتیاز یک کیو آر کد اینست که کل اطلاعات مثلاً یک کارت ویزیت در آن درج میشود. و از طرفی میدانیم که در جدول اکسس هر رکورد ممکن است شامل چندین فیلد باشد ، بطور مثال همین فایل نمونه شما که هر رکورد آن شامل چهار فیلد آی دی ، نام ، سریال و کد متنی است .در کیو آر کد یا بارکد دو بعدی اطلاعات این چهار فیلد با هم دیگر در آن درج میشود و برعکس بارکد خطی نیازی به بارکد برای هر فیلد نمی باشد .
ایجاد بارکد خطی یا بارکد یک بعدی برای هر فیلد کار آسانیست . کافیست فونت های مربوطه رو در پوشه فونت ویندوز نصب و از آن ها استفاده نمائید .بعبارتی این فونت ها نوشته های شما رو بصورت بارکد خطی نمایش میدهد.
در کیو آر کد ابتدا باید نوشته ها را به عکس تبدیل کرد و آدرس تصویر مربوطه را در فیلدی که با همین نام در جدول است قرار دارد و برای تهیه آن در گزارش یک ایمیج قرار میدهید و در contro source آن ایمیج فیلد کیو آر کد انتخاب می کنید
یا علی
سلام
اول اگر با اکتیوایکس کارمیکنید کدها روبدید که نصب کنند دوستان . با ذکر روش برای qrcode
ضمنا پشتیبانی فارسی مهمه . ممنون میشم . من هم بدم نمیاد داشته باشم.
چند نمونه دمو نصب کردم ولی اخر کد مینویسه demo . بعضی هم فارسی رو پشتیبانی نمیکنه.

atf1379
شنبه 22 شهریور 1399, 14:41 عصر

سلام
من در گزارش فونت فیلدها ئ هائی که متصل به جدول است در حالت باند را به فونت بارکد تغییر میدهم که در حالت دیزاین این فونت بصورت بارکد تغییر می کند ولی نمیدانم چرا در حالت نمایش مقدار فیلد نمایش داده میشود .

ضمناً از فونت BarCode_09157008336.ttf می کنم

padide55
شنبه 22 شهریور 1399, 14:51 عصر
سلام
من در گزارش فونت فیلدها ئ هائی که متصل به جدول است در حالت باند را به فونت بارکد تغییر میدهم که در حالت دیزاین این فونت بصورت بارکد تغییر می کند ولی نمیدانم چرا در حالت نمایش مقدار فیلد نمایش داده میشود .

برای بارکدخطی از فونت Barcode39W استفاده کنید بهتر است .ضمنا فیلد رو بصورت *field* وارد کنید. فونت رو Barcode39W قرار بدین.

eb_1345
شنبه 22 شهریور 1399, 18:28 عصر
سلام

سلام
دلیلش استفاده از فونت هایی است که نوشته فارسی را پشتیبانی نمی کنن . متاسفانه من هم بررسی کردم و موفق به پیدا کردن فونتی نشدم که نوشته فارسی رو تبدیل به بارکد نماید .