PDA

View Full Version : چگونه از اجرای مجدد یک فایل اکسس ACCDE جلوگیری کنیم؟-یک برنامه دوبار باز نشود

narpco
شنبه 29 شهریور 1399, 23:05 عصر
سلام حضور دوستان
یک فایل در نمونه فراردادم

همانطور که میدانید وقتی که ما در حال طراحی یک فایل اکسس ACCDB هستیم .....اگر روی آن فایل درهنگام اینکه باز هست کلیک کنیم ....محیط دیگری باز نمیشود
و اکسس همان محیطی را که برای بار اول بازکردیم را نشان میدهد

در مورد فایل ACCDED---تاجایی که من تست کردم هر بار کلیک کنید به همان تعداد باز میشود و این فاجعه بشری است :چشمک:

حال سئوال اینجاست که چکار کنیم که یک برنامه به عبارتی دوبار باز نشود
توضیح : حتی با با تعویض نام فایل

بسیار سپاس

.

eb_1345
یک شنبه 30 شهریور 1399, 00:12 صبح
سلام حضور دوستان
یک فایل در نمونه فراردادم

همانطور که میدانید وقتی که ما در حال طراحی یک فایل اکسس ACCDB هستیم .....اگر روی آن فایل درهنگام اینکه باز هست کلیک کنیم ....محیط دیگری باز نمیشود
و اکسس همان محیطی را که برای بار اول بازکردیم را نشان میدهد

در مورد فایل ACCDED---تاجایی که من تست کردم هر بار کلیک کنید به همان تعداد باز میشود و این فاجعه بشری است :چشمک:

حال سئوال اینجاست که چکار کنیم که یک برنامه به عبارتی دوبار باز نشود
توضیح : حتی با با تعویض نام فایل

بسیار سپاس

لینک دانلود نمونه

http://s15.picofile.com/file/8408748376/opentest.rar.html (http://s15.picofile.com/file/8408748376/opentest.rar.html)
(http://s15.picofile.com/file/8408748376/opentest.rar.html)

فعلاً فایل ضمیمه رو بررسی کن

narpco
یک شنبه 30 شهریور 1399, 08:10 صبح
سلام ممنون از شما دوست بزرگوار

فایل نمونه ای که فرستادین هدف رو دنبال میکنه ولی یک اشکال جزئی داره
هر بار که روش کلیک کنی یک فرایند دوباره تکرار میشه و شما به تعداد دفعات کلیک پیام خطا میبینید

شاید واقعا راهی نباشه که کار دیگه ای اش کرد ولی
هدف اینه که وقتی روش کلیک می کنیم پیام بده برنامه قبلا اجرا شده و اگر دوباره روش کلیک کرد اتفاقی نیوفته

و اگر چاره ای نیست حداقل بعد از نمایش پیام خطا و تایید کاربر فرایند نمایش دهی خطا بسته بشه و آماده بشه برای اینکه اگر کاربر دوباره روی فایل کلیک کرد فرایند نمایش خطا رو دوباره نشون بده
اینطوری ما با تعداد زیادی پیام خطا مواجه نمیشه ...

ممنونم

eb_1345
یک شنبه 30 شهریور 1399, 11:07 صبح
سلام ممنون از شما دوست بزرگوار

فایل نمونه ای که فرستادین هدف رو دنبال میکنه ولی یک اشکال جزئی داره
هر بار که روش کلیک کنی یک فرایند دوباره تکرار میشه و شما به تعداد دفعات کلیک پیام خطا میبینید

شاید واقعا راهی نباشه که کار دیگه ای اش کرد ولی
هدف اینه که وقتی روش کلیک می کنیم پیام بده برنامه قبلا اجرا شده و اگر دوباره روش کلیک کرد اتفاقی نیوفته

و اگر چاره ای نیست حداقل بعد از نمایش پیام خطا و تایید کاربر فرایند نمایش دهی خطا بسته بشه و آماده بشه برای اینکه اگر کاربر دوباره روی فایل کلیک کرد فرایند نمایش خطا رو دوباره نشون بده
اینطوری ما با تعداد زیادی پیام خطا مواجه نمیشه ...

ممنونم

http://s14.picofile.com/file/8408771376/openpic.jpg (http://s14.picofile.com/file/8408771376/openpic.jpg)

نمونه جدید رو امتحان بفرما!

narpco
یک شنبه 30 شهریور 1399, 11:10 صبح
الان مشکل حل شد ..بسیار هم ممنون

afra870385
سه شنبه 13 آبان 1399, 20:19 عصر
سلام. چرا من هر کدوم از فایل هارو دانلود می کنم تو کامپیوترم خطا می ده؟ اصلا ازحالت فشرده خارج نمیشه.
تو بقیه تاپیک ها مشکل ندارم . فقط تو این تاپیک مشکل دارم

padide55
سه شنبه 13 آبان 1399, 20:34 عصر
با winrar باز کنید

afra870385
سه شنبه 13 آبان 1399, 22:05 عصر
همین کارو کردم. با بقیه فایل ها مشکل ندارم. فایل های این مبحث رو نمی تونم با winrar باز کنم

padide55
چهارشنبه 14 آبان 1399, 07:12 صبح
همین کارو کردم. با بقیه فایل ها مشکل ندارم. فایل های این مبحث رو نمی تونم با winrar باز کنم

سلام
این فایل اخری رو مجدد میگذارم ببینید بازمیشه ؟

afra870385
چهارشنبه 14 آبان 1399, 20:45 عصر
سلام. مرسی از ارسال مجدد فایل. تونستم اجرا کنم. فقط این فایل همه چیش بسته س. چطور می تونم از امکانات برنامتون تو بدنامه خودم استفاده کنم؟

afra870385
پنج شنبه 15 آبان 1399, 21:40 عصر
سلام
این فایل اخری رو مجدد میگذارم ببینید بازمیشه ؟

سلام. اگه امکان داره فایل کد بازش رو بزارید که بشه تو برنامه های شخصی هم استفاده کرد

reza_1199
یک شنبه 18 آبان 1399, 08:20 صبح
جناب آقای eb_1345 ممنون میشم اگه امکانش هست که کدهای برنامه رو قرار بدین تا استفاده کنیم .

eb_1345
دوشنبه 19 آبان 1399, 01:15 صبح
جناب آقای eb_1345 ممنون میشم اگه امکانش هست که کدهای برنامه رو قرار بدین تا استفاده کنیم .

سلام
از دوستان عذرخواهی می کنم ، چند روزی بود بازدیدی از بخش اکسس نداشتم

afra870385
دوشنبه 19 آبان 1399, 19:17 عصر
سلام
از دوستان عذرخواهی می کنم ، چند روزی بود بازدیدی از بخش اکسس نداشتم

هرچند هنوز برنامتون رو وقت نکردم ببینم، ولی همین که جواب دادی و فایل گذاشتی دمت گرم

reza_1199
چهارشنبه 21 آبان 1399, 18:02 عصر
ممنون جناب آقای eb_1345 از قرار دادن کد فقط اگه مقدوره بفرمایین که این کدها در آفیس 64 بیتی هم قابل اجرا هستند و اینکه اگر برنامه ای که در شبکه به صورت اسپلیت شده قرار داده شده باز در هر سیستم قابل اجرا می باشند بطوریکه در هر سیستم فقط یک بار اجرا شوند و در مرحله دوم اگر خواستن برنانه رو اجرا کنن قابل اجرا نباشه و در آخر من برنامتونو باز میکنم خطای برنانه در حال اجرا رو میده در صورتیکه برنامه هنوز اجرا نشده لطفا اگه مقدوره کمکم کنید ممنون

mohammadsaleh
چهارشنبه 21 آبان 1399, 18:36 عصر
می تونید در تتظیمات برنامه نحوه باز شدن رو exclusive انتخاب کنید بدین ترتیب فایل فقط یکبار اجار میشه

File \ Options \ Client Settings \ Default Open Mode "Exclusive"

reza_1199
چهارشنبه 21 آبان 1399, 18:53 عصر
ممنون mohammadsaleh من برناممو در شبکه share کردم و الان سی نفر به طور همزمان از اون استفاده میکنن فقط مشکل اونجاست که در موقع باز کردن برنامه در تبلت ویندوز برنامه رو سه چهار بار یا بیشتر باز میکنن که باعث کندی میشه در شبکه میخوام جلوی اون بیشتر باز کردن برنامه بعد یک بار گرفته شه ممنون

eb_1345
پنج شنبه 22 آبان 1399, 12:21 عصر
ممنون جناب آقای eb_1345 از قرار دادن کد فقط اگه مقدوره بفرمایین که این کدها در آفیس 64 بیتی هم قابل اجرا هستند و اینکه اگر برنامه ای که در شبکه به صورت اسپلیت شده قرار داده شده باز در هر سیستم قابل اجرا می باشند بطوریکه در هر سیستم فقط یک بار اجرا شوند و در مرحله دوم اگر خواستن برنانه رو اجرا کنن قابل اجرا نباشه و در آخر من برنامتونو باز میکنم خطای برنانه در حال اجرا رو میده در صورتیکه برنامه هنوز اجرا نشده لطفا اگه مقدوره کمکم کنید ممنون
سلام
نمونه پست 13 را در همان پست برای اجرا در آفیس 64 بیتی هم اصلاح شد

eb_1345
پنج شنبه 22 آبان 1399, 12:26 عصر
ممنون mohammadsaleh من برناممو در شبکه share کردم و الان سی نفر به طور همزمان از اون استفاده میکنن فقط مشکل اونجاست که در موقع باز کردن برنامه در تبلت ویندوز برنامه رو سه چهار بار یا بیشتر باز میکنن که باعث کندی میشه در شبکه میخوام جلوی اون بیشتر باز کردن برنامه بعد یک بار گرفته شه ممنون
شما مگر برنامتون را در حالت Front End / Back End طراحی نکرده اید که اینترفیس برنامه از جداول جدا باشه ؟
یعنی30 نفر از اون فایل اجرائی برنامه که کدها در اون قرار داره بطور همزمان استفاده می کنن ؟

mohammadsaleh
پنج شنبه 22 آبان 1399, 18:49 عصر
به نظرم یه چیزی باید این وسط روشن بشه و اون اینه که همه افراد از یک فایل استفاده می کنند یا دیتای برنامه از فایلی که کاربران اجرا می کنند جدا شده و هر کاربر در یکی از فولدرهای کامپیوترش فایلی داره که شورت کات اون در دسکتاپش هست و اون رو اجرا می کنه.
اگر همه از یک فایل در حالت share در شبکه استفاده می کنند که شورت کات اون روی دسکتاپشون هست قطعا شما با مشکلات عدیده ای مواجه خواهید شد مثل همین چیزی که الان دارید
ولی اگر در حالت دوم هستید به نوع طراحی برنامتون و نحوه خواندن و نوشتن اطلاعات در دبتابیس ممکنه اتفاقات متعددی بیفته که برنامتون رو کند بکنه.
به هر صورت اگر در حالت دوم هستید تنظیمات فایل برنامه رو به همون شکل که گفتم بگذارید فایل شما یکبار فقط اجرا میشه.
ضمنا اگر طراحی درست باشه ده بار هم که یه فایل باز بشه مشکلی ایجاد نمیکنه و به همین سبب شما ممکنه یه برنامتون تا 500 تا کاربر همزمان هم اجراش کنند.

reza_1199
پنج شنبه 22 آبان 1399, 21:16 عصر
بسیار بسیار ممنونم آقای eb_1345 از لطفتون البته یه نکته ای رو من یادم رفت بگم که من برنامه رو طبق گفته شما دو قسمت کردم و اونو توسط یه برنامه به نام TsPlus شیر کردم و تا حالا به ظاهر خوب کار میکنه و هیچ موردی ندارم

reza_1199
پنج شنبه 22 آبان 1399, 21:37 عصر
دوست عزیزم جناب آقای mohammadsaleh من برنامه رو به دو قسمت تقسیم کردم و در تنظیمات برنامه اونو در حالت share قرار دادم که به نوعی تنظیمات پیش فرض می باشد و فرمهایی رو که اطلاعات وارد میشند و به صورت unbound طراحی کردم نمیگم از لحاظ طراحی درسته مطمینم که خیلی ایرادات داره که اگه اساتیدی مثل شما یا جناب آقای eb_1345 ببینن دنیا دنیا ایراد درش پیدا میکنن ولی تا اینجا که فعلا درست کار میکنه ولی خیلی ازتون ممنون میشم اگه در صورت تمایل ساختار جداول ها رو برام اصلاح کنین