PDA

View Full Version : نمایش جمع ستون های یک دیتا گرید در ردیف آخر

mohammaduir
شنبه 05 مهر 1399, 14:43 عصر
سلام میخاستم توی دیتاگریدم به ردیف آخر یک ردیف اضافه بشه و جمع ستون های مربوط به هرکدوم رو نشون بده. جستجو کردم پیدا نکردم. ممنون

hamidrezax1
شنبه 05 مهر 1399, 18:14 عصر
سلام دوست عزیز میتونید از کد زیر الهام بگیرید

'..................................... درست میکنه Column این تکه کد توی دیتا گرید یه ........................................
'............................................ احتمالا شما به این کد نیازی ندارید چون دیتاگرید شما دارای اطلاعات هستش ...................................
Dim col As New DataGridViewTextBoxColumn
col.DataPropertyName = "PropertyName"
col.HeaderText = "SomeText"
col.Name = "colWhateverName"
DataGridView1.Columns.Add(col)

'.............................................تو ی این کد من اومدم ردیف اضافه کردم و به اون عدد دادم...................................
'............................................ احتمالا شما به این کد نیازی ندارید چون دیتاگرید شما دارای اطلاعات هستش ...................................
For i As Integer = 1 To 4
Me.DataGridView1.Rows.Add()
Me.DataGridView1.Rows(i - 1).Cells(0).Value = i.ToString
Next

'............................................از اینجا این کد ها بدرد شما احتمالا بخوره اول به دیتاگرید با کد زیر یه ردیف اضافه میکنید...................................
Me.DataGridView1.Rows.Add()

'......................................اینجا یه متغیر تعریف میکنید...................................... .........
Dim sum As Integer
sum = "0"
'................................................. ...به نوشتن حلقه زیر تعداد رکوردها رو به دست میارید و اونها رو با هم جمع میزنید...................................... .....................
For i As Integer = 0 To Me.DataGridView1.Rows.Count - 1
sum = sum + Me.DataGridView1.Rows(i).Cells(0).Value
Next

'................................................. ..در آخر نتیجه رو نمایش میدید........................................ ......
Me.DataGridView1.Rows(Me.DataGridView1.Rows.Count - 1).Cells(0).Value() = sum