PDA

View Full Version : ذخیره کردن عکس با پسوند jpg (واقعی و درست)

www.pc3enter.tk
سه شنبه 06 آبان 1399, 07:04 صبح
ای بابا. خدا بگم چه کار کنه سرپرست مهندسی تیم برنامه نویسی ویژوال بیسیک را. خدا ریششو بکنه.

اخه کسی اون موقع نبود بهش بگه که خب مرد تو که دستور SavePcture را تو کدهایت گذاشتی با پسونذ BMP. اخه دیگه چرا JPG را نگونجوندی؟؟؟؟ که این همه برنامه نویس دچار درد سر بشوند تو سایت برنامه نویس؟؟؟ هـــــــــــــــــــــا؟

خب متعسفانه(دلم میخواد اینجوری بنویسم کی به کیه؟) دستمون که بهش نمیرسه که یقشو بگیریم ولی حداقل دستمون به یک کدی جمع و جور میرسه که اینکارو برامون به شکل ساده انجام بده!.

خیلی ساده س
اینو اول تو ماژول/Module کپی کنید.!

Option Explicit

' ----==== API Declarations ====----

Private Type GUID
Data1 As Long
Data2 As Integer
Data3 As Integer
Data4(0 To 7) As Byte
End Type

Private Type GdiplusStartupInput
GdiplusVersion As Long
DebugEventCallback As Long
SuppressBackgroundThread As Long
SuppressExternalCodecs As Long
End Type

Private Type EncoderParameter
GUID As GUID
NumberOfValues As Long
Type As Long
Value As Long
End Type

Private Type EncoderParameters
Count As Long
Parameter As EncoderParameter
End Type

Private Declare Function GdiplusStartup Lib "GDIPlus" (token As Long, inputbuf As GdiplusStartupInput, Optional ByVal outputbuf As Long = 0) As Long
Private Declare Function GdiplusShutdown Lib "GDIPlus" (ByVal token As Long) As Long
Private Declare Function GdipCreateBitmapFromHBITMAP Lib "GDIPlus" (ByVal hbm As Long, ByVal hPal As Long, Bitmap As Long) As Long
Private Declare Function GdipDisposeImage Lib "GDIPlus" (ByVal Image As Long) As Long
Private Declare Function GdipSaveImageToFile Lib "GDIPlus" (ByVal Image As Long, ByVal filename As Long, clsidEncoder As GUID, encoderParams As Any) As Long
Private Declare Function CLSIDFromString Lib "ole32" (ByVal str As Long, id As GUID) As Long

' ----==== SaveJPG ====----

Public Sub SaveJPG(ByVal pict As StdPicture, ByVal filename As String, Optional ByVal quality As Byte = 80)
Dim tSI As GdiplusStartupInput
Dim lRes As Long
Dim lGDIP As Long
Dim lBitmap As Long
' Initialize GDI+
tSI.GdiplusVersion = 1
lRes = GdiplusStartup(lGDIP, tSI)

If lRes = 0 Then

' Create the GDI+ bitmap
' from the image handle
lRes = GdipCreateBitmapFromHBITMAP(pict.Handle, 0, lBitmap)

If lRes = 0 Then
Dim tJpgEncoder As GUID
Dim tParams As EncoderParameters

' Initialize the encoder GUID
CLSIDFromString StrPtr("{557CF401-1A04-11D3-9A73-0000F81EF32E}"), tJpgEncoder

' Initialize the encoder parameters
tParams.Count = 1
With tParams.Parameter ' Quality
' Set the Quality GUID
CLSIDFromString StrPtr("{1D5BE4B5-FA4A-452D-9CDD-5DB35105E7EB}"), .GUID
.NumberOfValues = 1
.Type = 4
.Value = VarPtr(quality)
End With

' Save the image
lRes = GdipSaveImageToFile(lBitmap, StrPtr(filename), tJpgEncoder, tParams)

' Destroy the bitmap
GdipDisposeImage lBitmap
End If

' Shutdown GDI+
GdiplusShutdown lGDIP
End If

If lRes Then
Err.Raise 5, , "Cannot save the image. GDI+ Error:" & lRes
End If
End Sub

و بعدش مثل بچه آدم این کد برای ذخیره کردن در کدهایتان استفاده میکنید.
فقط عدد آخر که اینجا 50 است مربوط سطح کیفیت عکس که 0 تا 100 میتونید کیفیت ذخیره عکس را تغییر دهید.

SaveJPG(Picture1, "C:\x.jpg", 50)

دیدید که چه راحــــــــــــــــــت.! خب می مُرد اینو تو ویژال بیسیک میگنجوند؟ والا

درضمن از این به بعد نبینم کسی در این مورد سوالی تو برنامه نویس بکنه . چون بهترینشو گیر آوردم و نوشم.! هـا

:لبخندساده:لطفا لبخند فراموش نشه:لبخندساده:

Hawrehh
سه شنبه 06 آبان 1399, 13:22 عصر
وای دمت گرم داداش فقط یه سوال آیا این کد کلا برسی شده که در آینده با خطا یا باگی رو برو نشه ؟

و یه درخواست : من نیاز به یه مبدل عکس دارم که بتونم چندین فرمت رو به هم دیگه تبدیل کنم اگه ممکنه چند تا کلاس دیگه هم در مورد بقیه فرمت ها بزارید
به خواندنو ذخیره این فرمت ها شدیدا نیاز دارم
PNG,BMP,TGA,PCX,PSD,TIF,DDS طوری که بشه بصورت ترانسپرنت لود و ذخیرشون کنم اگه ممکنه به این تایپک یه سر بزنید ممنون میشم کمک کنید
https://barnamenevis.org/showthread.php?562921-%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%AA-Png-Tga-Pcx-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%DA%98%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%DB%8C%DA%A9-6&

www.pc3enter.tk
سه شنبه 13 آبان 1399, 16:46 عصر
یا ابوالفضل، دادا ببین
نرم افزار Photoshop میخوای درست کنی؟ فکر کردی که بچه بازیه که هر عکسی رو کنی و بعد تبدیل کنی؟؟؟ اینها هر کدومشون برای خودشون کلی DLL دارند.
می‌دونی مثلاً خود این DDS باید بایت به بایت بخونی و بعد کدهای پیکسل عکسو به صورت فشرده دربیاری و بعد به شکل باینری ذخیره کنی.
فکر کردی علکیه،
اگر دیده باشی بیشتر برنامه های ویرایش عکس کنار خودشون حتما چندین تا dll دارند که به صورت مستقیم با اونها در ارتباط هستند.
حالا اگر بتونی اون dll را باز کنی و کار کنی اون هم با vb6 شاید بگم تونسته باشی یک کاری کرده باشی.

Hawrehh
چهارشنبه 14 آبان 1399, 20:17 عصر
خب من کلاس همه اینهارو دارم منتها توی یه پست دیگه هم توضیح دادم کدهاشون خیلی زیاده و برای من قابل درک نیست خواستم اگه امکان داشته باشه با کد های کوتها تری این فرمت هارو لود کنم
در ضمن اگه لازم میدونید بگید که کلاس هارو براتون بفرستم

www.pc3enter.tk
جمعه 16 آبان 1399, 14:17 عصر
بزار ببینم چی میگی.

درضمن مگه چیزی میخواهی درست کنی که به نوع کار ها نیاز داری

Hawrehh
یک شنبه 18 آبان 1399, 00:58 صبح
آره من با برنامه های سه بعدی ساز کار میکنم و فایل هایی که ا ز نت میگیرم همه ی تکسچر هاشون فرمتشون DDS و TGA هستن برای همین بعضی وقتها نیاز دارم ویرایششون کنم و یک ویرایشگر قوی ه با وژوال بیسیک ساختم و شدیدن به برناه ای برای تبدیل فرت ها نیاز دارم اکثر برنامه ها هم یا پولین یا ت 3 4 روز بصورت آزمایشی کار میکنن بعد باید خریداری بشن