PDA

View Full Version : سوال: محدودیت اکسس

Shahramdindoust
دوشنبه 03 آذر 1399, 22:29 عصر
سلام 2 تا سوال دارم
1-اصولا در هر فایل اکسس چه تعداد فرم و یا در هر فرم چه تعداد آبجکت میتونیم بذاریم؟ یا چند خط کد نویسی میشه داشت؟ یهو به ذهنم رسید گفتم بپرسم :متفکر:
من یک فایلی دارم درست میکنم که تا حالا فک کنم حدود 146 تا فرم داره آبجکت هاش هم خیلی زیاده نمیتونم بشمرم
مشکلی پیش نمیاد؟ ادامه بدم؟
2- نمیشه یه برنامه ای باشه(مثل ویژوال استودیو و...) که فایل اکسس رو به عنوان ورودی(IMPORT) دریافت کنه و پردازش ها رو روش انجام بده و به ما یک اپلیکیشن تحویل بده؟ بعضی وقتها یه فایلی درست میکنی که حیفت میاد یه اکسس ساده بمونه دوس داری .APP بشه

Shahramdindoust
سه شنبه 04 آذر 1399, 19:18 عصر
سلام 2 تا سوال دارم
1-اصولا در هر فایل اکسس چه تعداد فرم و یا در هر فرم چه تعداد آبجکت میتونیم بذاریم؟ یا چند خط کد نویسی میشه داشت؟ یهو به ذهنم رسید گفتم بپرسم :متفکر:
من یک فایلی دارم درست میکنم که تا حالا فک کنم حدود 146 تا فرم داره آبجکت هاش هم خیلی زیاده نمیتونم بشمرم
2- نمیشه یه برنامه ای باشه(مثل ویژوال استودیو و...) که فایل اکسس رو به عنوان ورودی(IMPORT) دریافت کنه و پردازش ها رو روش انجام بده و به ما یک اپلیکیشن تحویل بده؟ بعضی وقتها یه فایلی درست میکنی که حیفت میاد یه اکسس ساده بمونه دوس داری .APP بشه
................

mohammadsaleh
سه شنبه 04 آذر 1399, 19:33 عصر
از هر برنامه ای باید انتظاراتی را داشت که در آن قرار داده شده است.
نکته ای که لازم میدونم بگم در صورتی که شما برنامه را درست طراحی کنید و به لحاظ منطقی با نرم افزاری که برنامه می نویسید سازگاری داشته باشد حتی با اکسس می توانید برنامه ای روان و قدرتمند تولید کنید اما اگر به این موضوع توجه نشود حتی با ویژوال استودیو هم برنامه شما هنگ خواهد کرد.
و صد البته در صورتی که فکر می کنید برنامه شما به دیتای زیادی سرو کار دارد و محاسبات و جستجوهای پیجیده در آن گنجانده شده پیشنهاد من این است که دیتابیس خود را حتما sql server انتخاب کنید. این موضوع در برنامه های تحت شبکه بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال ممکن است کد ملی فردی را بنویسید و انتظارات داشته باشید از جداول مختلف اطلاعات متفاوتی را برای شما واکشی و نمایش دهد در اکسس ممکن است دریافت اطلاعات تا چندثانیه طول بکشد اما در sql با بهره گیری از امکاناتی که دارد این عملیات به کسری از ثانیه می رسد.
قطعا نظر اساتید صائب و تجربیات این عزیزان هم راه گشاست

eb_1345
سه شنبه 04 آذر 1399, 20:18 عصر
سلام 2 تا سوال دارم

از لینک زیر استفاده کن
https://support.microsoft.com/en-us/office/access-specifications-0cf3c66f-9cf2-4e32-9568-98c1025bb47c
ضمناً اگر منظورت از اپلیکیشن اینست که فایل اکسس بصورت اجرائی تبدیل بشه امکان پذیر نیست.
و نکته آخر اینکه برای اینکه بفهمی چه تعداد فرم در برنامه ات ایجاد کرده ای نیاز نیست اونا رو یکی یکی بشماری، کافیست در یکی از فرم در رویداد لود آن فرم کد زیر رو وارد کنی تا در هنگام باز شدن اون فرم بهت پیام بده چند تا فرم ایجاد کرده ای

MsgBox CurrentProject.AllForms.count

Shahramdindoust
سه شنبه 04 آذر 1399, 21:14 عصر
از شما اساتید محترم خیلی تشکر می کنم
توصیه هایتان را خواندم و استفاده کردم
سپاس

Shahramdindoust
یک شنبه 09 آذر 1399, 17:48 عصر
راستی درباره محدودیت در تعداد ایجاد فرم ها توضیحی نفرمودین

eb_1345
یک شنبه 09 آذر 1399, 18:17 عصر
راستی درباره محدودیت در تعداد ایجاد فرم ها توضیحی نفرمودین

تعداد کل آبجکت های اکسس شامل جداول ،کوئری ها ، فرم ها ، ماکروها و ماژول ها 32768 عدد
فکر کنم تا پنج یا شش هزار تا فرم رو میتوانید در برنامه ات ایجاد کنید:کف:

eb_1345
یک شنبه 09 آذر 1399, 18:32 عصر
ولی فراموش نکن که اگر تعداد آبجکت ها خیلی بیشتر از حد معمول باشه برنامه ات سنگین و فاقد کارائی مناسب میشود

Shahramdindoust
یک شنبه 09 آذر 1399, 23:54 عصر
تعداد کل آبجکت های اکسس شامل جداول ،کوئری ها ، فرم ها ، ماکروها و ماژول ها 32768 عدد
فکر کنم تا پنج یا شش هزار تا فرم رو میتوانید در برنامه ات ایجاد کنید:کف:

.......:متعجب: