PDA

View Full Version : سوال: مشکل فلش زدن فرم در هنگام تعویض گزینه ها !!! flash-blink

narpco
چهارشنبه 05 آذر 1399, 18:13 عصر
سلام دوستان یک فیلم 10 ثانیه ای به پیوست است
سئوال اول :
وقتی یک کومبو تغییر میکنه یا چک باکس فرم فلش میزنه
یک لحظه خاموش روشن میشه
ممنون میشم اگر راهنمایی دارید بفرمایید --در رزولوشن های مختلف همینه اتفاق میوفته

سئوال دوم :
وقتی تعداد فیلدهاتون -حالا به هر دلیلی -روی فرم زیاده شما چه راهکاری دارید برای چیدمان
که روی هر رزولوشنی بشه فرم رو اجرا کرد
در فیلمی که مشاهده میفرمایید رزولوشن روی 1600*1200 تنظیم شده تا بشه همه فرم رو یکجا دید
اگر عکسی دارید که بشه دید و مثال بزنید ممنون میشم

لینک فیلم کوتاه :
https://s17.picofile.com/file/8415308468/flash.rar.html

eb_1345
چهارشنبه 05 آذر 1399, 20:25 عصر
سئوال اول :
وقتی یک کومبو تغییر میکنه یا چک باکس فرم فلش میزنه
یک لحظه خاموش روشن میشه

در رویدادهای کمبوهای مربوطه کد خاصی وارد کرده اید ؟ مثل me.refresh یا me.requery

narpco
پنج شنبه 06 آذر 1399, 08:03 صبح
سلام نه ....هم اون کومبو باکس هم چک باکس وقتی تغییر می کنن اون عکس تیک سبز و ضربدر قرمز جلوی چک باکس ها خاموش روشن میشن با توجه نوع انتخاب بیشتر حالت زیبایی داره
جالب اینه که اگر همه کد های تو کومبو و چک باکس رو هم غیر فعال کنیم بازم همین اتفاق میوفته انگار به اکشن تغییر الرژی داره
توی کل فرم تو هیچ رویدادی
me.refresh یا me.requery نداریم

توی همین یک فرم هم این داستان رو داریم

eb_1345
پنج شنبه 06 آذر 1399, 09:47 صبح
سلام نه ....هم اون کومبو باکس هم چک باکس وقتی تغییر می کنن اون عکس تیک سبز و ضربدر قرمز جلوی چک باکس ها خاموش روشن میشن با توجه نوع انتخاب بیشتر حالت زیبایی داره
جالب اینه که اگر همه کد های تو کومبو و چک باکس رو هم غیر فعال کنیم بازم همین اتفاق میوفته انگار به اکشن تغییر الرژی داره
توی کل فرم تو هیچ رویدادی
me.refresh یا me.requery نداریم

توی همین یک فرم هم این داستان رو داریم

سلام
یکبار هم با حذف اون تصاویر ( فلش های قرمز رنگ و چک باکس ) که برای زیبائی برنامه استفاده می کنید تست کن ببین نتیجه چی میشه

eb_1345
پنج شنبه 06 آذر 1399, 10:03 صبح
جسارتاً جناب ناصریان ! من اگر جای شما بودم برای اینکه اینهمه اطلاعات در یکجای فرم استفاده نکنم و فرم برنامه از این شلوغی دربیاد از Tab Control بر روی فرمم استفاده می کردم . مثلاً اطلاعات اصلی قرار داد که شامل مشخصات پرسنل است و در اون بالا قرار داره در یک تب و سه تب دیگر برای اطلاعات قرارداد ، عملیات فراخوانی و تقویم کاری

narpco
پنج شنبه 06 آذر 1399, 14:21 عصر
چرا جسارتا ٌ دوست من شما داری راهنمایی می کنی منم به دیده منت میشنوم ....بیشتر هدف دید ایتم ها در یک نگاه بود که گویا باید فرمایش شما رو انجام بدم ...

به نظر شما تب کنترل بزاریم این خاموش روشن دشنه برطرف میشه ؟

یا این اساساٌ مشکل اکسس هست ؟

و در ضمن فلش های قرمز روز هم برداشتم کلا on timer رو هم پاک کردم ..درست نشد ...

eb_1345
پنج شنبه 06 آذر 1399, 15:37 عصر
چرا جسارتا ٌ دوست من شما داری راهنمایی می کنی منم به دیده منت میشنوم ....بیشتر هدف دید ایتم ها در یک نگاه بود که گویا باید فرمایش شما رو انجام بدم ...

به نظر شما تب کنترل بزاریم این خاموش روشن دشنه برطرف میشه ؟

یا این اساساٌ مشکل اکسس هست ؟

و در ضمن فلش های قرمز روز هم برداشتم کلا on timer رو هم پاک کردم ..درست نشد ...

سلام
چون دیدم در این فرم ظاهراً اطلاعات اضافه و یا ویرایش هم میشوند بنظرم رسید تجمع این همه تکست باکس و لیبل و ... در یکجا ممکن است باعث سردرگمی کاربر در هنگام ورود اطلاعات و یا پیدا کردن تکست باکسی خاص شود .
ضمن اینکه استفاده از تب کنترل در چنین مواقعی که تعداد کنترل ها بر روی فرم زیاد است کاربرپسندتره
حالت خاموش و روشن شدن کنترل ها ممکنه به چند دلیل باشد که بنده عملاً با این مورد مواجه نشده ام و باید در عمل موضوع را بررسی کرد و نمیتوان گفت این موضوع بخاطر مشکل اکسس است .

narpco
پنج شنبه 06 آذر 1399, 18:21 عصر
مشکل رو پیدا کردم

ما در رویدارد after update چک باکس میگیم که اگر چک باکس خاموش شد ................برو و value فلان کومبو باکس رو به 1 تغییر بده
همین امر باعث پرش میشه

نمیدونم چرا .........ولی دلیلش همینه .....

If con_mashmoole_tax.Value = -1 Then

frame_tax_free.Enabled = True

ElseIf con_mashmoole_tax.Value = 0 Then
con_tax_free_kind.Value = 12
frame_tax_free.Value = 1
frame_tax_free.Enabled = False
Else
End If

eb_1345
پنج شنبه 06 آذر 1399, 18:55 عصر
مشکل رو پیدا کردم

ما در رویدارد after update چک باکس میگیم که اگر چک باکس خاموش شد ................برو و value فلان کومبو باکس رو به 1 تغییر بده
همین امر باعث پرش میشه

نمیدونم چرا .........ولی دلیلش همینه .....

If con_mashmoole_tax.Value = -1 Then

frame_tax_free.Enabled = True

ElseIf con_mashmoole_tax.Value = 0 Then
con_tax_free_kind.Value = 12
frame_tax_free.Value = 1
frame_tax_free.Enabled = False
Else
End If

اگر این پرش در زمان وقوع رویدارد after update چک باکس صورت می گیرد وتنها دلیل پرش هم همین است پس چرا با تغییر آیتم های کمبوباکس نوع معافیت مالیاتی هم این پرش بوجود می آید ؟( آنطور که در فیلم دیده میشود )

narpco
پنج شنبه 06 آذر 1399, 20:23 عصر
اگر این پرش در زمان وقوع رویدارد after update چک باکس صورت می گیرد وتنها دلیل پرش هم همین است پس چرا با تغییر آیتم های کمبوباکس نوع معافیت مالیاتی هم این پرش بوجود می آید ؟( آنطور که در فیلم دیده میشود )

کاملا حق با شماست کد های زیر کومبو رو هم غیر فعال کردم با این حال بازم پرش داره

eb_1345
پنج شنبه 06 آذر 1399, 22:58 عصر
کاملا حق با شماست کد های زیر کومبو رو هم غیر فعال کردم با این حال بازم پرش داره
.............