PDA

View Full Version : سوال: دو زبانه یا چند زبانه کردن برنامه

Shahramdindoust
چهارشنبه 12 آذر 1399, 22:43 عصر
با سلام
فایل اکسسی دارم که قصد دارم اون رو دو زبانه کنم خواستم ببینم امکان انجام این کار خصوصا وقتی تعداد دکمه ها و لیبل ها زیاد باشه و همچنین تعداد فرم های مشابه هم زیاد باشه چفدره؟
با تشکر

eb_1345
چهارشنبه 12 آذر 1399, 23:28 عصر
با سلام
فایل اکسسی دارم که قصد دارم اون رو دو زبانه کنم خواستم ببینم امکان انجام این کار خصوصا وقتی تعداد دکمه ها و لیبل ها زیاد باشه و همچنین تعداد فرم های مشابه هم زیاد باشه چفدره؟
با تشکر
سلام
اجازه بده مرحله به مرحله پیش برویم که موضوع کاملاً براتون قابل فهم باشد
شما در ابتدا نیاز به جدولی با دو فیلد دارید . یک فیلد با نام English و فیلد دیگر با نام farsi
در این جدول شما باید کپشن تمام کنترلهای همه فرم ها را درفیلد English وارد کنید و درمقابل در ستون farsi عنوان و ترجمه فارسی آن کلمه یا عبارت انگلیسی درج نمائید.
البته در این جدول نیاز به ترجمه متن داخل تکست باکس ها یا کمبو باکس هائی که کنترل سورس آنها به فیلد یک جدول یا کوئری لینک میباشد ندارید .
ضمناً کپشن کنترل ها باید بدون استثناء انگلیسی باشد . چون قرار است با دوزبانه کردن برنامه آن کپشن ها به فارسی تبدیل شود .
قسمت کپشن کنترل در تصویر ضمیمه نشان داده شده است
برای فرم بجای کپشن آن نام فرم را وارد نمائید .
بنده جدول فوق را تهیه کرده ام و شما همان طور که گفتم کپشن تمام کنترل ها شامل تکست باکس ها ، لیبل ها ، کمند باتن ها و ... در ستون انگلیسی آن وارد کن و در مقابل در ستون فارسی ترجمه یا عنوان فارسی آن

eb_1345
چهارشنبه 12 آذر 1399, 23:48 عصر
ضمناً فراموش نکن که تمام کلمات و عبارت هائی که در تمام فرم ها تکراری هستند باید برای یکبار در جدول فوق وارد شود.

Shahramdindoust
چهارشنبه 12 آذر 1399, 23:57 عصر
ضمناً فراموش نکن که تمام کلمات و عبارت هائی که در تمام فرم ها تکراری هستند باید برای یکبار در جدول فوق وارد شود.

از اینکه وقت گرانبهاتون رو می گذارید خیلی ممنونم یه سوال : قبل از اینکه بریم سراغ مرحله بعد، آیا در جدول فوق باید متن msgbox ها رو هم بنویسم ؟

eb_1345
پنج شنبه 13 آذر 1399, 00:34 صبح
از اینکه وقت گرانبهاتون رو می گذارید خیلی ممنونم یه سوال : قبل از اینکه بریم سراغ مرحله بعد، آیا در جدول فوق باید متن msgbox ها رو هم بنویسم ؟
خیر ، چون متن مسیج باکس ها ممکن است متفاوت باشد . متن فارسی و انگلیسی آنها باید در همان رویداد صدور مسیج باکس مشخص شود
مثلاً با شرط if تعیین می کنیم که اگر زبان انگلیسی بود متن مسیج باکس ........ در غیر اینصورت .........

eb_1345
پنج شنبه 13 آذر 1399, 00:39 صبح
من ان شاءااله خودم وقت کردم سعی می کنم یک نمونه برنامه با دوسه تا فرم تهیه و در اینجا قرار بدهم

eb_1345
پنج شنبه 13 آذر 1399, 03:26 صبح
بفرما ! این هم نمونه برنامه ای که تهیه کردم

padide55
پنج شنبه 13 آذر 1399, 09:00 صبح

بسیار عالی :تشویق::تشویق::تشویق:

Shahramdindoust
پنج شنبه 13 آذر 1399, 11:36 صبح
بسیار عالی و استادانه
برای من فایل ارزشمندی است
خیلی ممنونم
......
راستی بنظر میاد اون فرم main نباید بسته بشه . چون من روی دکمه فرم1 قبل از باز شدن فرم1، docmd.close اضافه کردم که بعدش فرم 1 باز شه ولی بجای close مثل دستور quit عمل کرد و کلا برنامه بسته شد.

Shahramdindoust
پنج شنبه 13 آذر 1399, 11:56 صبح
نه نه پیداش کردم روی رویداد on unload یک دستور quit بود اون رو حذف کردم درست شد

nima_703
پنج شنبه 26 آبان 1401, 00:47 صبح
سلام فایل نمونه ای نیست که دانلود کنیم!!!!!!!!!!!!