PDA

View Full Version : سوال: حذف کردن صدای beep از مسیج باکس ها

Shahramdindoust
جمعه 14 آذر 1399, 23:31 عصر
سلام
بعضی وقتها لازم میشود پیغام هایی به کاربر بدهیم. ولی شنیدن صدای beep پشت سرهم ازار دهنده است. چگونه میشود مسیج باکس ها را بی صدا نمود؟
راستی:
حالا که بحث از صدا شد نکته ای دیگر هم بپرسم و اگر لازم است تایپیک جدیدی مطرح کنم: آن هم بحث پخش صدا در فرم است:
مثلا
ایا می شود یک فرم یک آهنگ پس زمینه داشه باشد و کاربر بتواند فرم را با یک دکمه بیصدا کند؟
خیلی ممنون

eb_1345
شنبه 15 آذر 1399, 19:58 عصر
سلام
بعضی وقتها لازم میشود پیغام هایی به کاربر بدهیم. ولی شنیدن صدای beep پشت سرهم ازار دهنده است. چگونه میشود مسیج باکس ها را بی صدا نمود؟
راستی:
حالا که بحث از صدا شد نکته ای دیگر هم بپرسم و اگر لازم است تایپیک جدیدی مطرح کنم: آن هم بحث پخش صدا در فرم است:
مثلا
ایا می شود یک فرم یک آهنگ پس زمینه داشه باشد و کاربر بتواند فرم را با یک دکمه بیصدا کند؟
خیلی ممنون

فکر کنم صدای beep مربوط به تنظیمات رجیستری کامپیوتر باشه
روش زیر رو تست کنن ببین نتیجه میده :
1- از قسمت استارت کامپیوتر در پنجره run عبارت regedit را وارد کرده و Enter کنید.
2-روی regedit.exe کلیک کن
3- HKEY_CURRENT_USER رو انتخاب و از زیر شاخه Sound
4- از سمت راست بر روی beep کلیک کن و از پنجره ای که باز میشود مقدار رو از yes به no تغییر بده
در خصوص پخش و قطع آهنگ پس زمینه فرم هم نمونه ضمیمه رو بررسی کن

Shahramdindoust
شنبه 15 آذر 1399, 23:58 عصر
فکر کنم صدای beep مربوط به تنظیمات رجیستری کامپیوتر باشه
روش زیر رو تست کنن ببین نتیجه میده :
1- از قسمت استارت کامپیوتر در پنجره run عبارت regedit را وارد کرده و Enter کنید.
2-روی regedit.exe کلیک کن
3- HKEY_CURRENT_USER رو انتخاب و از زیر شاخه Sound
4- از سمت راست بر روی beep کلیک کن و از پنجره ای که باز میشود مقدار رو از yes به no تغییر بده
در خصوص پخش و قطع آهنگ پس زمینه فرم هم نمونه ضمیمه رو بررسی کن
ممنونم
1-راستش پیام هایی که بصورت vb YesNoCancel هستند بی صدا هستن ولی اونهایی که vb information یا vb ok only هستند برای من صدا دارند
2- شرمنده استاد این فایلی که گذاشتید هیچ صدایی پخش نمیکنه هر چی دکمه پخش رو می زنم هیچ صدایی نمیاد! دو دکمه دیگه هم که توقف و جستجوی فایل اند کاری نمیکنند. گویا کلید شیفت رو هم بسته اید دیگه راهی نموند گفتم دوباره از خودتون بپرسم چرا صدا نداره. آیا باید در کنار فایل اکسس یک فایل صوتی داشته باشم

eb_1345
یک شنبه 16 آذر 1399, 02:29 صبح
ممنونم
1-راستش پیام هایی که بصورت vb YesNoCancel هستند بی صدا هستن ولی اونهایی که vb information یا vb ok only هستند برای من صدا دارند
2- شرمنده استاد این فایلی که گذاشتید هیچ صدایی پخش نمیکنه هر چی دکمه پخش رو می زنم هیچ صدایی نمیاد! دو دکمه دیگه هم که توقف و جستجوی فایل اند کاری نمیکنند. گویا کلید شیفت رو هم بسته اید دیگه راهی نموند گفتم دوباره از خودتون بپرسم چرا صدا نداره. آیا باید در کنار فایل اکسس یک فایل صوتی داشته باشم
همانطور که در پست قبل هم عرض کردم این صدای بوق یا همان Beep در سیستم عامل برای صدور پیامهای هشدار ، اخطار یا توجه به کاربر تعبیه شده است و این موضوعی نیست که ارتباط به محیط اکسس داشته باشد .وقتی یکی از آرگومان تابع مسیج باکس vbExclamation ، vbExclamation یا vbCritical انتخاب میشود صدای Beep مسیج باکس به گوش میرسد چون مسیج باکس در حالت اخطار ، توجه یا هشدار به کاربر قرار گرفته . البته این صدای Beep مسیج باکس همیشه هم آزاردهنده نیست و بعنوان هشدار به کاربر در زمانی که سهواً مرتکب عمل اشتباهی در حین کار میشود و کاربر متوجه اشتباه نمیشود مفید هم هست .
علی ایحال اگر واقعاً این صدا برای شما آنقدر آزاردهنده است که تحملش برایتان سخت است سه کار میتوانید انجام دهید :
1- طبق روشی که در پست قبل عرض کردم عمل کنید و گزینه NO را در مسیری که اشاره شد انتخاب کنید و برای قطع صدا ، سیستم را ریستارت کنید که با اینکار صدای Beep مسیج باکس ها در کل سیستم قطع میشودکه بنظرم این کار اشتباهی است
2- از طریق کد نویسی قبل از کد صدور مسیج باکس صدای کامپیوتر را Mute کنید بعد به حالت اول برگردونید که این روش هم زیاد جالب و حرفه ای نیست
3- طراحی یک مسیج باکس شخصی که بنده این روش را پیشنهاد میدهم

در مورد روش سوم نمونه ای در این تاپیک (https://barnamenevis.org/showthread.php?323386-MsgBox-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C&highlight=) توسط دوستان ارائه شده
ضمناً نمونه پست 2 اصلاح شد

padide55
یک شنبه 16 آذر 1399, 08:48 صبح
سلام
پیشنهاد بنده تغییر مسیج به موارد دیگر از جمله تغییر رنگ و ... هست .
نمونه پیوست را ملاحظه بفرمایید

Shahramdindoust
یک شنبه 16 آذر 1399, 11:33 صبح
ضمناً نمونه پست 2 اصلاح شد

[/QUOTE]
جسارتا ببخشید شما وقتی روی دکمه "جسنجوی" فایل های کلیک می کنید، برنامه وارد درایوهاتون میشه؟
برای من هیچ اتفاقی نمی افته
1- البته وارد ماژول شدم 3 عدد عبارت ptrsafe در سه خط بعد از declare گذاشتم ولی باز هم کار نکرد سیستم من 64 بیتیه کار دیگه ای هست انجام بدهم?

eb_1345
یک شنبه 16 آذر 1399, 13:55 عصر
جسارتا ببخشید شما وقتی روی دکمه "جسنجوی" فایل های کلیک می کنید، برنامه وارد درایوهاتون میشه؟
برای من هیچ اتفاقی نمی افته
1- البته وارد ماژول شدم 3 عدد عبارت ptrsafe در سه خط بعد از declare گذاشتم ولی باز هم کار نکرد سیستم من 64 بیتیه کار دیگه ای هست انجام بدهم?

با کلیک بر روی دکمه جستجو پنجره انتخاب فایل باز میشود و بعد از باز شدن و انتخاب فایل صوتی کمند دکمه های پخش و توقف پخش فعال میشوند
نمونه اصلاح شده رو از ضمیمه مجدداً امتحان کن

Shahramdindoust
دوشنبه 17 آذر 1399, 00:04 صبح
ببخشید استاد هنگام کلیک دکمه "جستجوی فایل های صوتی"(که ظاهرا قرار browser باشه) هیچ اتفاقی برای فرم نمیوفته من در عجبم والا

خب یه کس دیگه ای هم دانلود کنه یه نظری بده دیگه

eb_1345
دوشنبه 17 آذر 1399, 01:41 صبح
ببخشید استاد هنگام کلیک دکمه "جستجوی فایل های صوتی"(که ظاهرا قرار browser باشه) هیچ اتفاقی برای فرم نمیوفته من در عجبم والا

نمونه اصلاح شده جدید دیگه باید بتونید اجرا کنید
کدها رو تا تونستم کم کردم
مثل اینکه وقتش رسیده دیگه با این تالار کسل کننده خداحافظی کنیم:ناراحت:

padide55
دوشنبه 17 آذر 1399, 08:20 صبح
نمونه اصلاح شده جدید دیگه باید بتونید اجرا کنید
کدها رو تا تونستم کم کردم
مثل اینکه وقتش رسیده دیگه با این تالار کسل کننده خداحافظی کنیم:ناراحت:

سلام
تالار کسل کننده نیست
یک مقدار معلومات دوستان از جمله خود بنده کم هست .ولی به دوستان پیشنهاد میکنم اول یک جستجو در اینترنت انجام بدن . مخصوصا در پستهای همین تاپیک . بیشتر سوالات قبلا پاسخ داده شده . چرا باید یک سوال رو بصورت لقمه آماده بخواهند .

حضور شما برای کمک به آموزش دوستان حتما موثر خواهد بود.
پیشنهاد میکنم تا حد ممکن نظاره گر باشید و در صورتی که پاسخی از راههایی که دوستان ارائه میکنند کلا خطا باشه . راهنمایی لحاظ بفرمایید .
واقعا پاسخ به بعضی سوالات برای تهیه فایل سمپل حتی یک روزهموقت میبره.

Shahramdindoust
دوشنبه 17 آذر 1399, 11:51 صبح
ببخشید اگر سوالاتمان هر از گاهی خیلی پیش پا افتاده اند
من درباره خیلی از مطالب در اینترنت سرچ میکنم اما اگر مطلب مورد نظر و یا راهکار آن را پیدا نکنم مزاحم میشم

atf1379
دوشنبه 17 آذر 1399, 13:46 عصر

سلام
هر دو نمونه پست 7 و پست 9 در کامپیوتر من بدرستی اجرا میشه
باتشکر

Shahramdindoust
دوشنبه 17 آذر 1399, 14:02 عصر
من آخرین فایلaudioplay3 در کامپیوترم اجرا شد و درست عمل کرد اما در دو فایل قبل از آن دکمه ها هیچ عملی انجام نمی دادند شاید بهتر باشد یه win32 بزنم
باتشکر از استاد eb_1345 (https://barnamenevis.org/member.php?424036-eb_1345)

Shahramdindoust
سه شنبه 18 آذر 1399, 11:28 صبح
[QUOTE=eb_134

دوستان یک سوال دارم:
آیا میشود صدایی را در یک جدول ذخیره کنیم(attachment) و دکمه جستجو بجای browse کامپیوتر داخل فایلهای صوتی خود جدول بگردد و خصوصا اینکه از دکمه بخواهیم اولین فایل را خودش انتخاب کرده و اجرا کند. من کمی کدهای این فایل آخر را دست کاری کردم ولی موفق نیستم browse را بجای کامپیوتر به جدول راهنمایی کنم. ارور می دهد: که findfirst نمیتواند متغیرهایی را که بیش از یک داده را ذخیره میکند بازیابی کند. چون متغیرهای attachment بیش از یک داده را می گیرند

Shahramdindoust
جمعه 21 آذر 1399, 19:34 عصر
جوابی نیست دوستان؟!

eb_1345
یک شنبه 23 آذر 1399, 21:25 عصر
..................

eb_1345
یک شنبه 23 آذر 1399, 21:27 عصر
دوستان یک سوال دارم:
آیا میشود صدایی را در یک جدول ذخیره کنیم(attachment) و دکمه جستجو بجای browse کامپیوتر داخل فایلهای صوتی خود جدول بگردد و خصوصا اینکه از دکمه بخواهیم اولین فایل را خودش انتخاب کرده و اجرا کند. من کمی کدهای این فایل آخر را دست کاری کردم ولی موفق نیستم browse را بجای کامپیوتر به جدول راهنمایی کنم. ارور می دهد: که findfirst نمیتواند متغیرهایی را که بیش از یک داده را ذخیره میکند بازیابی کند. چون متغیرهای attachment بیش از یک داده را می گیرند

شما باید در کنار برنامه ات یک فولدر ایجاد کنید و فایل های صوتی خود را در آن قرار بدهید بعد آدرس این فایل ها رو در فیلدی از جدول درج نمائید و نامی برای هر کدام در فیلد دیگر وارد کنید . و در فرم یک لیست باکس یا کمبو باکس قرار بدهید که نام فایل های صوتی (در صورت لزوم با آدرس) در آنها نمایش داده شود و هر موقع خواستی یکی از آنها رو انتخاب وپخش کنیی ابتدا با نوشتن یک کد بررسی شود که چنانچه فایل صوتی انتخاب شده فوق وجود فیزیکی در فولدر مربوطه دارد پخش شود در غیر اینصورت از طریق مسیج باکس پیام داده شود که چنین فایل صوتی موجود نمی باشد

Shahramdindoust
دوشنبه 24 آذر 1399, 00:04 صبح
شما باید در کنار برنامه ات یک فولدر ایجاد کنید و فایل های صوتی خود را در آن قرار بدهید بعد آدرس این فایل ها رو در فیلدی از جدول درج نمائید و نامی برای هر کدام در فیلد دیگر وارد کنید . و در فرم یک لیست باکس یا کمبو باکس قرار بدهید که نام فایل های صوتی (در صورت لزوم با آدرس) در آنها نمایش داده شود و هر موقع خواستی یکی از آنها رو انتخاب وپخش کنیی ابتدا با نوشتن یک کد بررسی شود که چنانچه فایل صوتی انتخاب شده فوق وجود فیزیکی در فولدر مربوطه دارد پخش شود در غیر اینصورت از طریق مسیج باکس پیام داده شود که چنین فایل صوتی موجود نمی باشد
خیلی ممنونم
فایل صوتی فقط یک دانه است که به عنوان بک گراند فرم پخش خواهد شد تا کاربر در حین وارد کردن اطلاعات فرم کمی موسیقی بشنود(جهت جلوگیری از سر رفتن حوصله بخاطر وارد کردن اطلاعات زیاد)
سپاس

eb_1345
دوشنبه 24 آذر 1399, 00:40 صبح
خیلی ممنونم
فایل صوتی فقط یک دانه است که به عنوان بک گراند فرم پخش خواهد شد تا کاربر در حین وارد کردن اطلاعات فرم کمی موسیقی بشنود(جهت جلوگیری از سر رفتن حوصله بخاطر وارد کردن اطلاعات زیاد)
سپاس
خب ، اگر فقط یک فایل صوتی دارید آن را در کنار برنامه ات قرار بده و در کد زیر بجای Kalimba.mp3 نام فایل صوتی خودت رو جایگزین کن

txtPath = Access.CurrentProject.Path & "\" & "Kalimba.mp3"

Shahramdindoust
دوشنبه 24 آذر 1399, 11:03 صبح
خیلی ممنون خدا خیرتون بده
بجای دکمه در رویداد فرم لود میذارمش ان شاء الله