PDA

View Full Version : کپی جداول اکسس

محمد رضا بهبودی
سه شنبه 25 آذر 1399, 10:30 صبح
با سلام و احترام خدمت کلیه اساتید و دوستان گروه
من سه تا فایل اکسس دارم به نامهای 1 و 2 و 3 فایل 1 تمام جداول را به صورت لینک از فایل 2 می خواند حالا می خواهم در فایل 1 دکمه ای داشته باشم که با زدن ان جداول از فایل 2 در فایل 3 کپی شود . وقتی با دستور کپی آبجکتها این عمل را انجام می دهم از همان فایل 1 جداول را به صورت لینک شده به فایل 3 منتقل می کند ولی من می خواهم اصل جداول از فایل 2 به فایل 3 منتقل گردد . لطفا دوستن و اساتید در صورت امکان راهنمائی بفرمایند . ممنون

padide55
سه شنبه 25 آذر 1399, 10:51 صبح
با سلام و احترام خدمت کلیه اساتید و دوستان گروه
من سه تا فایل اکسس دارم به نامهای 1 و 2 و 3 فایل 1 تمام جداول را به صورت لینک از فایل 2 می خواند حالا می خواهم در فایل 1 دکمه ای داشته باشم که با زدن ان جداول از فایل 2 در فایل 3 کپی شود . وقتی با دستور کپی آبجکتها این عمل را انجام می دهم از همان فایل 1 جداول را به صورت لینک شده به فایل 3 منتقل می کند ولی من می خواهم اصل جداول از فایل 2 به فایل 3 منتقل گردد . لطفا دوستن و اساتید در صورت امکان راهنمائی بفرمایند . ممنون

هدفتون از کپی بیان کنید
چرا ؟
بک اپ میخواهید و یا ...

ضمنا فایل 3 دارای چه ابجکتهایی هست و چه نیازی به جدول فایل 2 دارد ؟

------------------------
پوشه پیوست را در مسیر درایو c کپی کنید.

ابتدا با کوئری از نوع maketable یک جدول ایجاد میشه .
این کوئری جدول کپی قبلی در فایل 1 رو حذف میکنه و جدول رو مجدد میسازه و اطلاعات فایل لینک رو به جدول جدید میبره.
در نهایت کل جدول کپی ایجادشده انتقال میشه به فایل 3 .
بعد هم برای اینکه سیستم شلوغ نباشه جدول کپی ایجادشده در فایل 1 رو خالی میکنه .

محمد رضا بهبودی
چهارشنبه 26 آذر 1399, 08:06 صبح
با سلام و احترام
ممنون از شما استاد گرامی
هدف من گرفتن بک آپ از جدول های فایل اصلی است و در فایل 3 هیچ آبجکتی بغیر از جداول وجود ندارد و من می خواهم فقط کلیه جداول فایل اصلی در فایل شماره 3 کپی شود . با توجه به اینکه جداول فایل شماره 2 به فایل شماره 1 لینک است زمانی که از جداول کپی می گیرم به صورت لینک به فایل شماره 3 منتقل می شود ولی من می خواهم اصل جدول منتقل گردد . لطفا در صورت امکان راهنمائی بفرمایید . ممنون

padide55
چهارشنبه 26 آذر 1399, 08:17 صبح
اگر نمیخواهید فایل اصلی شلوغ بشه .
یک فایل درست کنید و فایلهای لینک رو به اون ارتباط بدین .
بعد یک فرم بک آپ هم داشته باشه .پ
با کلیک . کوئری ها بک آپ ایجاد کنند .و فایل ایجادشده منتقل بشه . ابتدا بک آپ درون برنامه ای داشته باشید .
مثل نمونه .بالا

---------------------------------

نمونه جدید . با این روش میتوانید از کل جداول دیتابیس کپی تهیه کنید( لینک و غیر لینک) و به فایل جدید منتقل کنید.

جدا انجام دادم چون تهیه کپی زمان بر هست و باید چند لحظه صبر نمود که هر مرحله تمام بشه .
دوستان اگر کمک کنند همه کدها تبدیل به یک کد بشه .عالیه.
تفکیک برای اموزش خوبه

محمد رضا بهبودی
پنج شنبه 27 آذر 1399, 07:58 صبح
با سلام و احترام
استاد عالی بود ممنون از لطف شما
من با اجازه شما مقداری کدها را دستکاری کردم و تمام دکمه ها را ادغام کردم

محمد رضا بهبودی
پنج شنبه 27 آذر 1399, 09:56 صبح
با عرض پوزش فایل ارسالی قبلی مشکل داشت که آن را اصلاح کردم . ضمنا در این فایل امکان انتخاب مسیر فایلی که قرار است جداول دران کپی شوند نیز اضافه کردم . همچنین در این فایل گفتم که همه جداول به غیر از جدول hasan را منتقل کن