PDA

View Full Version : حرکت بین رکوردها در Entity_FrameWork

saeidsg
چهارشنبه 26 آذر 1399, 12:53 عصر
با عرض سلام
من تازه سی شارپ رو شروع کرد به یادگیری من قبلا با دلفی کار کردم در دلفی حرکت در بین رکورده خیلی ساده هست ولی در سی شارپ ومخصوصا Entity_FrameWork چیزی پیدا نکردم از تمامی کسایی که این مطلب رو مشاهده می کنند تقاضای کمک دارم چهار عملگر First,Last,Next,previous با کد نویسی با تشکر

saeidsg
چهارشنبه 26 آذر 1399, 19:42 عصر
اقا واقعا این مطلب خیلی مشکله که کسی نمی تونه جواب بده

mr.sirwan
چهارشنبه 26 آذر 1399, 21:49 عصر
سلام، سوالتون خیلی گنگه، منظورت از حرکت بین رکورد چیه؟

saeidsg
پنج شنبه 27 آذر 1399, 14:24 عصر
سلام منظورم اینه که توسط کلید های با کد نویسی بتوان رکوردهای یک جدول را جلو عقب یا آخرین رکورد واولین رکورد برد Next ,Last,First

mr.sirwan
پنج شنبه 27 آذر 1399, 18:42 عصر
اگه درست متوجه شده باشم، این ربطی به دلفی یا سی شارپ و تکنولوژی Entity Framework نداره، این مربوط به کنترل هایی میشه که استفاده میکنید، مثلا خود کنترل دیتاگریدویو که رکورد هارو براتون نمایش میده، بدون هیچ کدنویسی ای، با کلید های بالا و پایین بین رکوردها جابجا میشه

اگر منظورتون چیز دیگه ای هست باید کامل و دقیق توضیح بدین که چی میخواین تا بشه بهتر راهنماییتون کنیم، اگه لازم بود با شکل توضیح بدین

saeidsg
جمعه 28 آذر 1399, 01:45 صبح
با عرض سلام بطور مثال یک جدول دارم که می خواستم بعد از وارد کردن یا ثبت اطلاعات به اولین رکود بره یا آخرین رکورد اشاره گرد رکورد بره یا برای نمایش یک سری اطلاعات در textbox از گرید استفاده نمی کنم توسط چها کلید که کد نویسی میشه اشاره گر رکورد جلو عقب بره از روش ado یک رویداد داره movenext ولی در entity چیزی به این عنوان پیدا نکردم ممنون