PDA

View Full Version : سوال: خواندن اطلاعات از session سریعتر است یا از بانک

Iran58
سه شنبه 02 دی 1399, 07:29 صبح
سلام
من می خواهم سطح دسترسی کاربران را نمایش بدهم چون در Layout این کار میکنم و هر بار Layout رفرش میشود
می خواهم بدانم اطلاعات را هر بار از بانک بخوانم بهتر است یا یکبار در Session ذخیره کنم و از Session بخوانم

mohammadasadi1
سه شنبه 02 دی 1399, 12:02 عصر
سلام
من می خواهم سطح دسترسی کاربران را نمایش بدهم چون در Layout این کار میکنم و هر بار Layout رفرش میشود
می خواهم بدانم اطلاعات را هر بار از بانک بخوانم بهتر است یا یکبار در Session ذخیره کنم و از Session بخوانم

سلام
از بانک بخونید بهتره و بحث امنیتم هست

nunegandom
شنبه 13 دی 1399, 01:25 صبح
ساده ترین راه اینه از بانک بخونید
یکم پیچیده ترش اینه که:
داخل یک آرایه نگه دارید توی مموری - و در صورت تغییر هم مموری رو تغییر بدید
ساده ترش هم اینه که از کش وحید نصیری استفاده کنید - خودش اتوماتیک عملیات کش رو انجام میده ساده ترش کرده

مهدی کرامتی
شنبه 13 دی 1399, 22:46 عصر
سلام
با توجه به اینکه Session به صورت پیش فرض در حافظه رم نگهداری میشه، سرعت خواندن/نوشتن داده ها از/در Session خیلی بالاتره.

یک نکته رو در نظر داشته باشید، اگر داده ای که به ازای هر کاربر در Session نگهداری می کنید مثلا حداکثر 2 کیلوبایت بشه (حجم اون داده با یک ضرب ساده قابل محاسبه است) و متوسط تعداد کاربرانی که در یک لحظه خاص در سایت تون آنلاین هستند 200 نفر باشه، حاصل ضرب میشه حدود 4 مگابایت، که به جایی بر نمی خوره. اما اگر قرار باشه مثلا تو همون لحظه خاص تعداد کاربران همزمان تون بین 800 تا 1000 نفر باشه (مثل همین سایت barnamenevis.org)، اون وقت یا باید رم بیشتری به اون سرور اختصاص بدهید، یا دنبال یک راهکار دیگر باشید.