PDA

View Full Version : مزیت دیتابیس 2005 نسبت به 6

alipaye
سه شنبه 30 آبان 1385, 03:25 صبح
سلام
vb2005 چه مزیتی نسبت به vb6 داره تو دیتابیس
من که چیزی متوجه نمی شم به جز تعدد کاری و سوا شدن خواندن رکوردها با آپدیت و...
به نظر من که نسبت به قبل فقط پیچیده شده بدون اینکه کوچکترین مزیتی داشته باشه سرعتش هم خیلی کنده اگه شما موردی می بینید که من متوجه نشده ام ممنون می شم اشاره کنید

Microsoft.net
سه شنبه 30 آبان 1385, 07:39 صبح
دوست عزیز مثل اینکه شما از فناوری روز برنامه نویسی خیلی عقبید ؟!! بعد از این همه بحث در این مورد تازه میگید هیچ مزیتی نسبت به ساختار اسپاگتیه VB6 نداره !! فکر میکنم امروزه دیگه همه کارشناسان اهل فن متقاعد شدن که استفاده از زبانهای مفسر خطی دیگه بسر اومده ...

مهدی نان شکری
سه شنبه 30 آبان 1385, 16:11 عصر
بله درست میگید با وی بی 6 هم می شه Insert , update کرد و با دات نت هم.
ولی من خودم به شخصه بزرگترین مزیت دات نت رو OOP بودن کامل اون می دونم. که به قول دوستمون در ساختار اسپاگتی وی بی کلاسیک موجود نبود.

odiseh
چهارشنبه 01 آذر 1385, 09:35 صبح
اصلا محیط vb.6 خیلی اذیت میکنه.....راحتی های محیط vvb2005 رو ببینید

بعدشم تعریف یک کلاس و واقعیت oop و خلاصی از دست Dll های vb.60 باعث میشه آدم اول از خدا بعدشم از دوستان مایکروسافت تشکر کنه.

alipaye
شنبه 04 آذر 1385, 00:41 صبح
بله حق با شماست کلا راحتی با vb2005 که بحث خود دارد که اگه یه vb6 کار فقط یه نگاه هم بندازه کلا بیخیال vb6 می شه راجع oop هم کارش تکمیل هست نه اینکه نیست ولی همه این کارا را تو vb6 هم می شد کرد حالا به هر نحوی (ocx,کلاسو و...) من کلا بحثم پیچیدگی 2005 بود نسبت به 6 که هیچ امنیتی و سرعتی هم نسبت به قبل نداره قبلا تو 6 حداقل تو اوایل کار دلمون خوش بود که یه ویزاردی تو کار هست تو 2005 اینم نیست ضمنا آقای microsoft.net بحث فنیه می دونید یه چیزایی ممنون می شم کمکم کنید فداتون

Microsoft.net
یک شنبه 05 آذر 1385, 15:54 عصر
1 - در مورد سرعت که گفتید در واقع این سرعت دات نیست که کنده بلکه سرعت سیستم شماست که کنده (با توجه به امکاناتی که در اختیارتون میزاره) حداقل 1 گیگ رم و یه cpu جدید و مدرن و بروز و یه هارد سرعت بالا حداقل چیزیه که این روزها باید داشته باشید
2 - در مورد پیچیدگی که گفتید این دات نت نیست که پیچیده است در واقع این شمایید که اطلاعات حتی بعضآ پایه ایتون خیلی ضعیفه و مسلمآ داشتن مطالعه و انجام دادن پروژه های عملی و پولساز هم خیلی تاثیر گذاره در روند رو به رشد
3 - دات نت سد بزرگی در مقابل کسایی بوده که به برنامه نویسی مثل بازی گیم و نصب ویندوز و ... نگاه می کردن در واقع برنامه نویسی بچه بازی نیست که هر کی از هر جا میمونه بیاد و بگه من برنامه نویسم اطلاعات میخواد - مطالعه می خواد - تحصیلات خیلی مهمه بنظرمن - تلاش و ... بهر حال اگه میبینید با دات نت مشکل دارید این اشکال دات نت نیست اشکالو باید در خودتون جستجو کنید

alipaye
دوشنبه 06 آذر 1385, 01:17 صبح
واقعا که دستتون درد نکنه با این همه راهنمایی و این همه علم غیب
1-من در مورد کندی دات نت چیزی نگفته ام کندی دات نت یه چیز بدیهی و انکار ناپذیره که نمی شه زیرش زد البته کندی یه امر نسبیه که وقتی از اون حرف می زنیم حالت مقایسه ای دارد من منظور از سرعت ، سرعت خواندن رکورد ها یا پیدا کردن اوناست حا ل چه با sql یا امور متشابه با vb6
2-اینجا حق با شماست من ضعف خودمو تو برنامه نویسی نمی تونم انکار کنم مطمئن باشید یه نفر اونجایی متوقف می شه که خودشو عقل کل بدونه و تو خودش کمبودیو احساس نکنه مگه اینکه دنیاش کوچیک باشه(حیطه برنامه نویسی) این الفبای پیشرفته
3-امیدوارم یه روزی مسیرتون به تراکتور سازی یا دانشگاههای تبریز بخوره برنامه هاشو ببینید بیشتر اسمم به گوشتون می خوره من تحصیلاتم مهندسیه صنایع هست ولی متاسفانه تخصصم نیست
دیگه روم نشد شماره 4 رو هم بنویسم حالا به حساب هر چی که می خواهید بزارید واسه من این کاملا طبیعیه که یه جاهایی کارایه مقایسه ای انجام بدم من تازه 2 ماهه vb2005 رو شروع کرده ام اونم بدون اینکه از دات نت 2003 چیزی بدونم تو این مدت هم کم منبع جمع نکرده ام و کم تلاش نکرده ام شاید منابع من واسه بر و بچ سایت تکراری باشند والا میگذاشتم همینجا. شما که خودتونو اهل موعظه و هر چی خلاصه استاد می دونید با اشاره به حداقل یه مورد می تونید دست ما مبتدیا رو بهتر از این بگیرید باور کنید سرکوب و تو ذوق زدن راهش نیست .فداتون