PDA

View Full Version : سوال: خطا در رشته اتصال هنگام ثبت رشته

reza4344
چهارشنبه 03 دی 1399, 13:58 عصر
با سلام و احترام

من میخوام یه تست ساده بگیرم ولی نمیدونم چرا حواب نمیگیرم..
رشته اتصالی که من در web config دادم به صورت زیر بوده ولی بعد از run شدن خودش تغییر کرد!

<connectionStrings>
<add name="APITEST" connectionString="data source=AA;initial catalog=XX; integrated security=true"
providerName="system.data.sqlclient" />
</connectionStrings>

الان به صورت زیر در اومده !!

<connectionStrings>
<add name="APITEST" connectionString="data source=AA;initial catalog=XX; integrated security=true"
providerName="system.data.sqlclient" />
<add name="WebApplication5Context" connectionString="Data Source=(localdb)\MSSQLLocalDB; Initial Catalog=WebApplication5Context-20201223002020; Integrated Security=True; MultipleActiveResultSets=True; AttachDbFilename=|DataDirectory|WebApplication5Con text-20201223002020.mdf"
providerName="System.Data.SqlClient" />-->
</connectionStrings>

و جالب اینه دستور create من با trace که دارم انجام میدم درسته یعنی وقتی چیزی تو تکست باکس میزارم و send و میزنم دستور من تا انتها کار میکنه..

<script>
$(document).ready(function () {
$("#btn1").click(function () {
var txt = $("#txt1").val();
$.post("http://localhost:49809/api/Humen/createtest",{name:txt},function(result) {
$("#result").html(result);
});
alert("DONE!");
});
});

</script>

مهدی کرامتی
شنبه 13 دی 1399, 23:50 عصر
کانکشن استرینگ شما خودش به مقدار دوم تغییر نکرده، بلکه زمانی که DbContext رو ایجاد می کرده اید نام کانکشن استرینگ رو APITEST انتخاب نکرده اید و ویژوال استودیو خودش اسم DbContext رو بعنوان کانکشن استرینگ در نظر گرفته است. به هر حال، اگر کانکشن استرینگ اولی دیگر مورد استفاده نیست حذفش کنید و کانکشن استرینگ دوم رو مطابق نیازتون اصلاح کنید، و یا اینکه هر دو، و نیز DbContext رو حذف کنید و از اول ایجاد کنید (اگر روش تون Database First است)، اگر روش مورد استفاده Code First بوده است که در Constructor کلاس DbContext می توانید نام Connection String رو به صورت پارامتر بهش بدهید.