PDA

View Full Version : آموزش: ساعت دیجیتال 7segment clock in ms access

padide55
دوشنبه 08 دی 1399, 09:03 صبح
سلام
نمونه ساعت دیجیتال 7 قسمتی

تجربه کاربرد . هدف کارکردن با کدها برای تغییر رنگ و .. هست
با کمی تغییر میتوان کد تغییر رنگ رو عوض کرد و کد سوییچ روشن و خاموش برای ارسال به مدار الکترونیک ال ای دی 7 قسمتی ارسال نمود. برای نمایش اعدادو یا ساعت و ...
بیشتر منظور ارسال دیتا به نمایشگرهای خاص هست از طریق اتصال نرم افزار به یک نمایشگر ال ای دی .(مثل نرم افزار پارکینگ ) که مبلغ رو نمایش میده
select case
در ایجاد ساعت دیجیتال
ساعت دیجیتال 7segment clock in ms access

152767

اگر از طریق ارایه ها ایده اصلاح بشه توسط دوستان ممنون میشم.

narpco
دوشنبه 08 دی 1399, 09:47 صبح
یه خورده پرش داره که اساسا به نظر من مشکل اکسس هست ولی باحال بودو جالب ... دمت گرم ...

Shahramdindoust
دوشنبه 08 دی 1399, 11:49 صبح
یه ساعت بامزه است من همون ساعت معمولی خود اکسس رو استفاده کردم. بدون پرش ولی باید اول فونت دیجیتال نصب کنین و همون ساعت عادی
راستی یه چیزی هم الان در حین نوشتن یادم افتاد اگه اون اشکال بیضی شکلِ فرمی که شما ساختید رو هم روی فرم قرار بدیم و در قسمت پوزیشن send to back بزنیم اونوقت فقط هر جا که عدد نباشه اون اشکال در پشتش (به رنگ تیره)دیده میشن و هرجا عدد روشن باشه بخاطر send to back دیده نمیشه

narpco
دوشنبه 08 دی 1399, 12:44 عصر
توضیح کمکی ........بعد از نصب فونت دیجیتال تغییرات زیر رو طبق عکس روی فرم و روی لیبل ها اعمال کنید

Shahramdindoust
دوشنبه 08 دی 1399, 15:15 عصر
توضیح کمکی ........بعد از نصب فونت دیجیتال تغییرات زیر رو طبق عکس روی فرم و روی لیبل ها اعمال کنید

بله عالی سپاس گذارم

Shahramdindoust
دوشنبه 08 دی 1399, 15:17 عصر
سلام
نمونه ساعت دیجیتال 7 قسمتی

تجربه کاربرد . هدف کارکردن با کدها برای تغییر رنگ و .. هست
با کمی تغییر میتوان کد تغییر رنگ رو عوض کرد و کد سوییچ روشن و خاموش برای ارسال به مدار الکترونیک ال ای دی 7 قسمتی ارسال نمود. برای نمایش اعدادو یا ساعت و ...
بیشتر منظور ارسال دیتا به نمایشگرهای خاص هست از طریق اتصال نرم افزار به یک نمایشگر ال ای دی .(مثل نرم افزار پارکینگ ) که مبلغ رو نمایش میده
select case
در ایجاد ساعت دیجیتال
ساعت دیجیتال 7segment clock in ms access

152767

اگر از طریق ارایه ها ایده اصلاح بشه توسط دوستان ممنون میشم.

با توضیحات جدیدی که به پستتون اضافه کریدن حالا فایده کارتون رو بهتر درک نمودم

eb_1345
سه شنبه 09 دی 1399, 02:40 صبح
سلام جناب padide55 (https://barnamenevis.org/member.php?263869-padide55)
برای تقلیل تعداد خطوط کدها ،کدهای نمونه شما رو تغییر دادم ، بررسی بفرما ببین مشکل خاصی نداره !

محمد رضا بهبودی
سه شنبه 09 دی 1399, 08:03 صبح
بسیار عالی و زیبا

mazoolagh
سه شنبه 09 دی 1399, 10:32 صبح
هدف کارکردن با کدها برای تغییر رنگ و .. هست

این تیپ نمایشگرها خودشون دیکودر دارن و مستقیما متن رو نمایش میدن.

eb_1345
سه شنبه 09 دی 1399, 15:13 عصر
یه خورده پرش داره که اساسا به نظر من مشکل اکسس هست ولی باحال بودو جالب ... دمت گرم ...
حالت پرشی که مشاهده می کنید بخاطر مشکل اکسس نیست بلکه بخاطر چک کردن تغییر رنگ کنترل های مربوط به اعداد زمان است که هر یک ثانیه اتفاق می افتد .
بنظرمیرسد با درج شرط در کدهای فوق بتوان از این پرش جلوگیری کرد

New Account
سه شنبه 09 دی 1399, 15:25 عصر
سلام Padide55

نیازی به طراحی بر اساس آرایه نیست , و اساسا تغییر چندانی هم نیمکنه روی طراحی فعلیتون , چون شروط زیادی رو به کار برید

نمونه اصلاح شده بر اساس آخرین نمونه آقای بهرامی رو ببینید

کدهاتون در مجموع نیاز به بهیته سازی زیادی داره

اون نکته که در خصوص لوپ ها رو بهتون گفتم , رغایت نکردید

الزامی نیست که لوپ ساختارهای استاندارد رو داشته باشه , تکرار یک عملیات در داخل یک تایمر هم خودش به نوغی یک لوپ هستش

این کدهایی که تغییرشون دارم یکسری نکته داره که میتونید ازشون استفاده کنید

فکر میکنم اونطوری که از ظاهر دستورات شرطی نوشتید هم برمیاد قابلیت بهینه سازی داره که دیگه کارخودتونه .

موفق باشید

eb_1345
سه شنبه 09 دی 1399, 15:53 عصر
حالت پرشی که مشاهده می کنید بخاطر مشکل اکسس نیست بلکه بخاطر چک کردن تغییر رنگ کنترل های مربوط به اعداد زمان است که هر یک ثانیه اتفاق می افتد .
بنظرمیرسد با درج شرط در کدهای فوق بتوان از این پرش جلوگیری کرد

سلام Padide55

نیازی به طراحی بر اساس آرایه نیست , و اساسا تغییر چندانی هم نیمکنه روی طراحی فعلیتون , چون شروط زیادی رو به کار برید

نمونه اصلاح شده بر اساس آخرین نمونه آقای بهرامی رو ببینید

کدهاتون در مجموع نیاز به بهیته سازی زیادی داره

اون نکته که در خصوص لوپ ها رو بهتون گفتم , رغایت نکردید

الزامی نیست که لوپ ساختارهای استاندارد رو داشته باشه , تکرار یک عملیات در داخل یک تایمر هم خودش به نوغی یک لوپ هستش

این کدهایی که تغییرشون دارم یکسری نکته داره که میتونید ازشون استفاده کنید

فکر میکنم اونطوری که از ظاهر دستورات شرطی نوشتید هم برمیاد قابلیت بهینه سازی داره که دیگه کارخودتونه .

موفق باشید
سلام
احسنت استاد پیروز مهر! :تشویق:
با اضافه کردن شرط حالت پرش هم برطرف شد

eb_1345
سه شنبه 09 دی 1399, 16:22 عصر
...................................

padide55
سه شنبه 09 دی 1399, 16:37 عصر
متشکرم
تقریبا یک سیمولاتور ال ای دی درست شد با حداقل کد .
به نظرم حتی اگر ال ای دی های ۷ قسمتی .دارای ماژول مخصوص خودشون باشند .ولی تمرین این نوع کارها برای درک بهتر و همچنین برای یادگیری موثر خواهد بود .
نمونه این نوع کارها در سایتهای مختلف در اکسل ایجاد شده و تهیه نمونه اکسس هرچند کار سختی نبود ولی برای اموزش حتما موثر خواهد بود .

کار بعدی انجام شبیه سازی ال ای دی هشت در هشت متحرک .شبیه انچه در بانکها می بینید .هست.
ضمنا هر چند با بررسی مختلف میتونم مشکل برنامه نویسی خودم رو حل کنم .ولی تجربه دوستان حتما موثرخواهد بود.

Shahramdindoust
چهارشنبه 15 بهمن 1399, 22:37 عصر
کار بعدی انجام شبیه سازی ال ای دی هشت در هشت متحرک .شبیه انچه در بانکها می بینید .هست.

راستی پدیده 55 عزیز این پروژه به کجا کشید خیلی دوست داشتم ببینم چی میسازید به نظرم ایده جالبی تو سرتون بوده . راستی منظورتون همون "تابلو روان" هست که جلوی بعضی مغازه ها هم میذارن من البته خیلی دوست داشتم اینو انجام بدم ولی خیلی پیچیده اس و از توانم خارج ولی مثلا من الان یک فایل میذارم که حرف "ا" و "ب" رو میتونه به شکل تابلو روان انجام بده و بنویسه.
البته کار من خیلی ضعیف هست چون اماتور هستم دیگه ببخشید