PDA

View Full Version : استفاده از فایل css برای فرمت کردن کنترلها به صورت یکجا

eshaghi
سه شنبه 30 آبان 1385, 13:27 عصر
در ویژوال استودیو یک فایل با پسوند .css می سازیم وکلاسهایی را در آن می سازیم . این کلاسها را چگونه می توان در خاصیت یک کنترل با استفاده از property قرارداد با توجه به اینکه این کلاسها را می توان در قسمتheader کد html نوشت و یک به یک جزء خواص کنترلها قرار داد که کاری وقت گیر است و آیا میشود یک کلاس را با یک دستور د رخاصیت تمام کنترلهای شبیه به هم یک صفحه قرار داد مثلا دکمه های یک فرم با یک دستور توسط یک کلاس css فرمت دهی شود
با تشکر

javad3151
سه شنبه 30 آبان 1385, 17:31 عصر
باید یک فایل css ایجاد کنید و سپس در تمام صفحات در تگ Head اون فایل رو فراخوانی کنی

<link href="yourcssfile.css" type="text/css" rel="stylesheet">

مثلا اگر این کد را به فایل css خودتون اضافه کنید در هر صفحه ای که کد بالا را در head قرار داده باشید نوار اسکرول بار تغییر میکنه:

BODY
{
SCROLLBAR-FACE-COLOR: #dee3e7;
SCROLLBAR-HIGHLIGHT-COLOR: #ffffff;
SCROLLBAR-SHADOW-COLOR: #dee3e7;
SCROLLBAR-3DLIGHT-COLOR: #d1d7dc;
SCROLLBAR-ARROW-COLOR: #006699;
SCROLLBAR-TRACK-COLOR: #efefef;
SCROLLBAR-DARKSHADOW-COLOR: #98aab1 ;
}

SabaSabouhi
شنبه 04 آذر 1385, 16:35 عصر
باید یک فایل css ایجاد کنید و سپس در تمام صفحات در تگ Head اون فایل رو فراخوانی کنی
مثلا اگر این کد را به فایل css خودتون اضافه کنید در هر صفحه ای که کد بالا را در head قرار داده باشید نوار اسکرول بار تغییر میکنه:

با سلام
من هم یک پرسش دارم. اگه بخواهیم این css فقط براى یک سرى از کنترل‌هاى روى صفحه عمل کنه چى؟ و یا این که بخواهیم چند تا css داشته باشیم و با توجه به مقادیر داخل برنامه به صورت پویا یکى از این cssها عمل کنه باید چه‌کار کنیم؟
در واقع مى‌خواهم روش runtime این کار رو بدونم.

با سپاس
صبا صبوحى

javad3151
شنبه 04 آذر 1385, 20:36 عصر
اگه بخواهیم این css فقط برای یک سری از کنترل‌های روی صفحه عمل کنه چی؟
در این صورت می تونید در داخل فایل css تون یک style سفارشی درست کنید مثلا:

.xp_text
{
font-family: Tahoma;
font-size: 12px;
border:1px ;
border-style:solid ;
border-color:#a8c2e9; }

بعد کنترل هایی را که میخواهید این style را داشته باشند ، خاصیت class آنها را برابر با نام این style قرار دهید. در مثال من : class="xp_text

SabaSabouhi
سه شنبه 14 آذر 1385, 11:46 صبح
در این صورت می تونید در داخل فایل css تون یک style سفارشی درست کنید مثلا:
بعد کنترل هایی را که میخواهید این style را داشته باشند ، خاصیت class آنها را برابر با نام این style قرار دهید. در مثال من : class="xp_text

سلام
از راهنمایى شما سپاس‌گزارم. این به درد کار من مى‌خوره. اما یه پرسش دیگه هم دارم،
آیا مى‌شه براى یک کنترل بگیم که از این CSS استفاده نکنه؟ و یا این که مى‌شه چند تا فایل CSS داشته باشیم که انتخاب کنیم که از کدومشون استفاده کنیم؟

صبا صبوحى

cactuskhan
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 09:28 صبح

<link href="yourcssfile.css" type="text/css" rel="stylesheet">

BODY
{
SCROLLBAR-FACE-COLOR: #dee3e7;
SCROLLBAR-HIGHLIGHT-COLOR: #ffffff;
SCROLLBAR-SHADOW-COLOR: #dee3e7;
SCROLLBAR-3DLIGHT-COLOR:#d1d7dc;
SCROLLBAR-ARROW-COLOR: #006699;
SCROLLBAR-TRACK-COLOR: #efefef;
SCROLLBAR-DARKSHADOW-COLOR: #98aab1 ;
}

من اینکارو کردم چرا نشد ؟؟؟ یعنی استایل رو نمیفهمه و ایراد میگیره میگه
SCROLLBAR-DARKSHADOW-COLOR' is not a known CSS property name

Behrouz_Rad
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 13:22 عصر
چون is not a known CSS property name

cactuskhan
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 14:27 عصر
خب پس چرا این رفیقمون گفته میشه ؟؟

بگذریم !

حالا استاد اگه میشه بگید چطور میشه از طریق css یه behavior رو به کنترل نسبت داد !؟؟

Behrouz_Rad
چهارشنبه 31 مرداد 1386, 18:17 عصر

رفیقمون اشتباه کرده!

حالا استاد اگه میشه بگید چطور میشه از طریق css یه behavior رو به کنترل نسبت داد !؟؟
سوالی که به این تاپیک مربوط نمیشه رو مطرح نکن؛ ضمن اینکه این سوال رو یک بار در بخش HTML مطرح کردی و دوستان بهت پاسخ دادن.

موفق باشید.

cactuskhan
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 09:05 صبح
د پاسخ ندادن دیگه ! یعنی هر کی یه چی گفت و من جوابم رو نگرفتم !
این اصرارم هم واسه اینکه واسم خیلی مهمه اگه نبود گیر نمیدادم تو گوگل هم خیلی سرچ کردم !

javad3151
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 10:35 صبح
رفیقمون اشتباه کرده!

بگذریم !

نه دوست عزیز اشتباه نگفتم
اتفاقا در چند تا وب سایتی که نوشتم دقیقا از همین کد استفاده کردم و درست هم کار میکنه
مثلا این دوتا:
www.gqomicis.com (http://www.gqomicis.com)
www.tfkco.com (http://www.tfkco.com)
ساختار این صفحات رو نگاه کنید و ببیند که چطوری دقیقا همین کد درست کار میکنه

cactuskhan
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 10:45 صبح
خب بگو من چیکار کنم درست شه !!؟ چرا اون error رو میده !؟

بعد راجع به اون سوالم هم اگه اطلاعی داری بگو !

Behrouz_Rad
پنج شنبه 01 شهریور 1386, 12:02 عصر
نه دوست عزیز اشتباه نگفتم
اتفاقا در چند تا وب سایتی که نوشتم دقیقا از همین کد استفاده کردم و درست هم کار میکنه
تغییر ظاهر Scroll bar جزء استاندارد CSS نیست!
VS.NET به سمت استاندارد سازی المنت های CSS پیش رفته و به همین خاطر اون خطا رو دریافت می کنی. برخی مرورگرهای "خود استاندارد ساز" همانند IE هستند که تغییر ظاهر Scroll bar رو می پذیرند.
اگر به سایت کنسرسیوم وب (W3C) بری، این مورد به روشنی بیان شده.

Some browsers (IE, Konqueror) have recently started supporting the non-standard properties 'scrollbar-shadow-color', 'scrollbar-track-color' and others. These properties are illegal: they are neither defined in any CSS specification nor are they marked as proprietary (by prefixing them with "-vendor-")

http://www.w3.org/Style/Examples/007/scrollbars

موفق باشید.