PDA

View Full Version : سوال: استخراج فایل zip در محل نصب برنامه

karem2074
جمعه 17 بهمن 1399, 20:42 عصر
با سلام.خسته نباشید دوستان.من تو برنامم فایل پشتیبان گیری رو جوری تنظیم کردم که فولدر فایل دیتابیس که در مسیر "root\data\" و فولدر عکس مخاطبها که در مسیر "Root\images" قرار دارد رو در داخل یک فایل زیپ با استفاده از پنجره savedialogfile ذخیره کنم.الان برای بازگردانی فایل پشتیبان میخوام طوری تنظیم بشه که با انتخاب کردن فایل بک آپ (زیپ شده) اتوماتیک خودش فایل هارو سر جای خودش استخراج کنه.ممنون میشم کمک کنید این هم کد بازگردانی فایل پشتیبان که فقط برای بازگردانی دیتابیسه.دستور فشرده سازی فایل توش نیست ممنون میشم کمک کنید.

Try
'set a your database file
Dim restorefile As String = Application.StartupPath & "\data\Cantact.accdb"
'declare a variable for storing the text message.
Dim msgText As String
'filtering the file
OpenFileDialog1.Title = "انتخاب فایل پشتیبان"
OpenFileDialog1.FileName = ""
OpenFileDialog1.Filter = "Access Database | *.accdb"
'open the file directory
If OpenFileDialog1.ShowDialog = DialogResult.OK Then
'set a text message
msgText = "آیا میخواهید فایل بکاپ را بازگردانی کنید? کل اطلاعات فعلی حذف خواهد شد!"
'validate if you want to restore or not
If MessageBox.Show(msgText, "ریستور", MessageBoxButtons.OKCancel, MessageBoxIcon.Question, MessageBoxDefaultButton.Button2) = DialogResult.OK Then
'restore your database
FileCopy(OpenFileDialog1.FileName, restorefile)
MessageBox.Show("بازگردانی بکاپ با موفقیت انجام شد.", "پیغام بازگردانی بک آپ", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
Conn.Close()
Conn = ConnectDataBase()
End If
End If
dgvData.Rows.Clear()
Call RetrieveData()
'// Add New Mode
Call NewMode()
Catch ex As Exception
MsgBox(ex.Message)
End Try

153003

hamidrezax1
شنبه 18 بهمن 1399, 18:14 عصر
سلام دوست عزیز اول از همه با چه چیزی فایل هاتون رو زیپ کردین

karem2074
یک شنبه 19 بهمن 1399, 12:34 عصر
سلام دوست عزیز اول از همه با چه چیزی فایل هاتون رو زیپ کردین

سلام دوست گرامی با Ionic.Zip.dll زیپ کردم که تو انجمن هم تاپیک اختصاصی براش زدن
طوری باشه که اون فولدرهایی که خودش داره رو حذف کنه و این جدید ها رو اونجا استخراج کنه

karem2074
سه شنبه 21 بهمن 1399, 13:19 عصر
لطفا کمک کنید دوستان

the king
یک شنبه 26 بهمن 1399, 05:28 صبح
با سلام.خسته نباشید دوستان.من تو برنامم فایل پشتیبان گیری رو جوری تنظیم کردم که فولدر فایل دیتابیس که در مسیر "root\data\" و فولدر عکس مخاطبها که در مسیر "Root\images" قرار دارد رو در داخل یک فایل زیپ با استفاده از پنجره savedialogfile ذخیره کنم.الان برای بازگردانی فایل پشتیبان میخوام طوری تنظیم بشه که با انتخاب کردن فایل بک آپ (زیپ شده) اتوماتیک خودش فایل هارو سر جای خودش استخراج کنه.ممنون میشم کمک کنید این هم کد بازگردانی فایل پشتیبان که فقط برای بازگردانی دیتابیسه.دستور فشرده سازی فایل توش نیست ممنون میشم کمک کنید.

153026

153027