PDA

View Full Version : تاثیر تبلیغات بر روی پیشرفت شرکت های نوپا

sadra20
چهارشنبه 22 بهمن 1399, 20:59 عصر
تصادفی نیست که ارتباطات St. Luke به نام حامی هنرمندان نامگذاری شده است. سنت لوک که یک آژانس تبلیغاتی پنج ساله در منطقه تاریخی بلومزبری لندن است ، پر از روحیه آزاد است که از شکستن قوانین لذت می برد - هر دو هنگام ایجاد تبلیغات و اداره سازمان خود.

با توجه به تمایل عمیق شرکت به سمت غیر متعارف ، شاید معجزات واقعی سنت لوک این باشد که آژانس درآمد زیادی کسب می کند و جوایز زیادی را کسب می کند ، حتی اگر از شرکت در مسابقات امتناع ورزد.

از زمان جدا شدن از آژانس تبلیغاتی Chiat / Day ایالات متحده (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D9%85%D8%AA% D8%AD%D8%AF%D9%87_%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D 8%A7) در سال 1995 ، St. Luke’s بارها آژانس های تبلیغاتی سنتی را در پیش گرفت و به یکی از آژانس های مورد بحث در انگلستان تبدیل شد. این شرکت با 115 کارمند شاهد سودهای پیش پرداخت خود در مدت سه سال هشت برابر شده است. در سال 1999 ، St. Luke’s 25٪ تجارت جدید بیشتر از هر آژانس دیگر انگلستان کسب کرد است و این شرکت پروژه های زیادی را برای دولت انگلیس انجام داده است. افزایش تجارت تا حدی مربوط به شناختی است كه St. Luke از همتایان خود دریافت كرده است. پس از گذشت یک سال از آغاز فعالیت خود ، به عنوان نایب قهرمان سال انگلیس انتخاب شد. سال بعد این عنوان را به دست آورد. در سال چهارم خود ، 1999 ، St. Luke’s در لیست کوتاه عنوان جهانی قرار گرفت.

از نظر رئیس و بنیانگذار اندی لاو ، موفقیت St. Luke's با عزم شرکت برای ایجاد مجدد خود به طور مداوم در دنیای پر از دات کام و آژانس های تبلیغاتی بزرگ همراه است. هدف آژانس این است که انقلابی در نحوه انجام تجارت ایجاد کند و در این فرآیند ، یک جایگزین معتبر برای سرمایه داری هر دو اقتصاد قدیم و جدید فراهم کند. سنت لوک با مدیریت دقیق یک پارادوکس هدف خود را دنبال می کند: مردم خود را به ریسک های بزرگ سوق می دهد ، اما محیط کاری ایجاد کرده است که برای کارمندان خود به اندازه یک بانک کوچک در دهه 1950 احساس امنیت می کند.

این تناقض در قلب شرکت است و هر روز خودش را به طرق بی شماری نشان می دهد. به عنوان مثال ، این شرکت از کارمندان می خواهد ماهانه یک بار کار خود را به صورت عمومی آفتابگیر تبلیغاتی (https://bit.ly/3pZDBE0) ارزیابی کنند - این ترسناک است. اما آژانس به ندرت مردم را اخراج می کند - این ایمن است. در واقع ، این از همه کارمندان دعوت می کند تا داستان های شخصی خود را در محیط های حمایت از اجتماعات و گردش های شرکت به اشتراک بگذارند. وقتی کارمندان به سیستم وارد می شوند ، آنها به طور قراردادی موافقت می کنند کارهایی را انجام دهند که مناسب آنها باشد - که اغلب در بررسی سایر کارمندان تعیین می شود. به نظر می رسد دلهره آور است - و همینطور هم هست - اما یک مشاور شرکتی وجود دارد که می تواند در زمینه احساسات ناشی از انجام مداوم کارهای جدید کمک کند. در کنار هم ، جنبه های متضاد سخت و نرم سنت لوک ، یک محیط با اکتان بالا ایجاد می کند که در آن خلاقیت شکوفا می شود.

رویکرد سنت لوک به تجارت با ساختار سازمانی منحصر به فرد شرکت تأیید می شود. این شرکت هیچ رئیس ندارد و کاملا متعلق به کارمندان است. بنابراین شاید تعجب آور نباشد که St. Luke's از سطح بالایی از وفاداری کارمندان برخوردار است. اگرچه 10٪ از مردم آن نقل مکان کرده اند ، اما فقط 1٪ به رقبا رفته اند. بقیه به دلیل تغییر شغل یا به دلایل سبک زندگی ترک کرده اند. طبق آمار متخصصان استخدام صنعت ، میزان گردش مالی 25٪ برای آژانس های تبلیغاتی معمول است.

اگرچه او از گفتن چنین ابراز انزجار می کند ، اما رهبر اصلی رویکرد سنت لوک خود قانون است. لا ، فرزندخوانده وزیر كلیسای انگلیس ، وقتی در منطقه ای درون طبقه طبقه كارگر بود ، در باترسئا ، جنوب لندن بزرگ شد. وی در دانشگاه بریستول در رشته های کلاسیک تحصیل کرد و قبل از ورود به تبلیغات ، فعالیت کوتاهی در تجارت کالاها داشت. در سال 1990 ، وی به عنوان معاون ارشد رئیس توسعه توسعه تجارت به شرکت ماوریک Chiat / Day پیوست. نرم و با گفتگوی بلند ، قانون بیش از یک مدیر تبلیغاتی رنگارنگ معمولی ، شبیه یک آکسفورد درون نگر است. وی در مصاحبه اخیر خود در دفاتر St. Luke's London ، در مورد شیوه های "قدیمی" مشاغل dot-com بحث کرده و پیوندهای بین ترس ، امنیت و خلاقیت را بررسی کرده است.

تجارت پر از داستان شرکتهای نامتعارف است که به آرامی اما مطمئناً متعارف می شوند. تاکنون St. Luke’s دست نخورده باقی مانده است. چرا؟
چون می خواهیم انقلابی راه بیندازیم. ما اساساً متقاعد شده ایم که بین مالکیت مشترک ، خلاقیت ، همکاری و مزیت رقابتی رابطه وجود دارد. بسیاری از مردم ثروت و قدرت بی حد و حصر را برای ادامه این آزمایش رها کرده اند - و ما همه به آن متعهد هستیم ، حتی اگر پیشنهادهای تماشایی برای عضویت در شرکت های معمولی و کسب سود شخصی متعارف داشته ایم. من فقط نمی توانم تصور کنیم که از آن جاده عبور کنیم ، زیرا برای همه ما ، سنت لوک اقتصاد جدیدی است در حالی که سایر آژانس های تبلیغاتی قدیمی هستند.

Luke’s مظهر یک تغییر اساسی است که در اعماق جامعه جریان دارد - یعنی جستجوی معنایی در زندگی که عمیق تر از نوع سودآوری وحشی وعده داده شده در یک دات کام است. شخصاً ، من بسیار بلند پروازانه هستم که نمونه ای از یک روش عمده جایگزین برای تجارت باشم. من می خواهم فرمول سرمایه داری را آزمایش کنیم و راهی جدید برای دنبال کردن انگیزه سود و موفقیت در بازار پیدا کنیم. من می خواهم سنت لوک این کار را به روشی پیشرفته و مدرن انجام دهد - و این به زندگی مردم ارزش می بخشد.

اتلاف منابع انسانی در حال حاضر یک مسئله بزرگ در تجارت است ، به ویژه برای اکثر شرکت های dot-com ، که چنین مکانهای ناراضی برای کار هستند. آنها بسیار قدیمی هستند. آنها هنوز بر اساس مدلی که هنری فورد تاسیس کرده است تنظیم شده اند.

دات کام به سبک قدیمی آمده است؟ منظورت چیه؟

دات کام بسیار سنتی است. آنها کاملاً به طور متعارف تحت مالکیت و مدیریت آنها هستند و به جای تعریف مجدد تجارت ، برای غنی سازی تعداد کمی وجود دارند. اینکه آنها چگونه این کار را انجام می دهند - از کسی که استفاده می کند - در واقع مهم نیست. مردم حساب نمی کنند. مدل کسب و کار به سادگی یکی از تولیدات انبوه است: محصولات و خدمات استاندارد ایجاد کنید که بتواند با هزینه کم برای بیشترین مشتری ممکن توزیع شود. اما به تصادفی خسته کننده ذهن نگاه کنید که dot-com ها با منابع انسانی آنها رفتار می کنند. شما هر روز عواقب را می بینید. کارمندان سوخته ، از خود بیگانه شده و سرخورده می شوند. یک هجوم طلا بازندگان بسیار بیشتری نسبت به برندگان تولید می کند. از این نظر ، هنری فورد مطمئناً حق با او بود: مشاغلی که در تجارت تنها درآمدزایی باشد ، نوع ضعیفی از تجارت است.

نظریه شما این است که مدیریت متفاوت باعث افزایش خلاقیت می شود. و در واقع ، خلاقیت خارق العاده سنت لوک توسط مشتریان و رقبا به رسمیت شناخته شده است. از کجا آمده است؟

ما افرادی را پیدا می کنیم که می توانند خطر را بپذیرند. وقتی با افرادی که می خواهند در اینجا کار کنند مصاحبه می کنم ، از آنها می خواهم بزرگترین خطرات شخصی را که متحمل شده اند شرح دهند. اگر هنگام روایت داستان هایشان شروع به گرگرفتگی و تنگی نفس می کنند ، من واقعاً شروع به گوش دادن می کنم. این چیزی که آنها می گویند نیست بلکه چگونگی گفتن آنها است. من می خواهم احساس کنم که مردم به چیزی خطرناک در خود رسیده اند - که آنها به مکان های شگفت انگیز رفته اند و کاملاً ترسیده اند. همه ما مکان هایی از این دست را در درون خود داریم و در St. Luke’s ، شما باید بتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

به همین دلیل - با وجود تصویری که از ما کاملاً ایمن است - فکر می کنم سنت لوک ترسناک ترین مکان کره زمین باشد. در شرکت های دیگر ، مردم می توانند پنهان شوند. آنها می توانند مانع شوند. اما در اینجا ، ما بارها و بارها از مردم می خواهیم که به جایی که قبلاً نبوده اند بروند. کارمندان ما نباید چیزی را مسلم بدانند. آنها باید تمام سطوح شخصیت خود را از بین ببرند تا به همان چیزی که هستند ، تبدیل شوند. این ترسناک است ترسناک است که هیچ ادعایی درباره خود نداشته باشید ، اما این چیزی است که به شما منابع روانشناختی می دهد تا همه قوانین را زیر سال ببرید.

بنابراین به طور کلی ، من می گویم آنچه که عامل خلاقیت ما است این است که ما دائماً نسبت به افراد دیگر در عمق خود فرو می رویم. ما از تمسخر و تحریک نمی ترسیم زیرا همیشه می خواهیم به حقیقت سازش ناپذیر برسیم. ما از نظر رویارویی مقابله می کنیم و دائماً اعصاب خام را لمس می کنیم. از کمپین ما در انگلیس برای خرده فروش مبلمان سوئدی IKEA استفاده کنید. ما به جای اینکه IKEA یکسری تبلیغات انجام دهد که در آن می گفتند: "اوه ، ما انگلیسی ها را دوست داریم" یا "ما مبلمان زیبا و ارزان داریم" ، ما یک تبلیغات تبلیغاتی انجام دادیم که در آن IKEA اساساً انگلیسی ها را به دلیل نداشتن حس سبک متهم می کرد. ما عمداً تحریک کننده بودیم و فرهنگ انگلیس را به عنوان میدان جنگ خود انتخاب کردیم.

نمونه دیگری از خلاقیت مقابله ای ما ، کمپینی است که ما برای هدایای تبلیغاتی (http://ehcco.azadblog.com/post-199838.html) ، بزرگترین بانک خرده فروشی جهان اجرا می کنیم. این به مشتریان توصیه می کند که موسسات مالی غالباً مشاوره های گمراه کننده ای می دهند. در یک تبلیغ ، توضیح می دهیم که رهن با کمترین نرخ همیشه ارزان نیست. این صداقت در تبلیغات مالی جدید است.

کمپینی برای مشتری دیگر تصاویری از زنانگی مردان را به ذهن متبادر کرد ، موضوعی جسورانه در انگلیس. شاید جسورانه تر از همه ، کارزاری برای دولت انگلیس بود که هدف آن اشتغال بیشتر افراد بود. از نظر تاریخی ، تبلیغاتی که برای بیکاران انجام می شد به سادگی آنها را در مورد یارانه ها و طرح های مختلفی که می توانند درخواست کنند توصیه می کرد. اما ما می خواستیم بیکاری را برای افراد شاغل نیز مطرح کنیم - و این مسئله را به جای یک مشکل خاص ، به یک مسئولیت مشترک تبدیل کنیم. با استفاده از دوربین های مخفی ، کارفرمایان و بیکاران را پیدا کردیم که آماده بودند آنچه را که به خاطر می آورند بیان کنند

ab87000
چهارشنبه 04 مرداد 1402, 12:48 عصر
خوب نوشتی
سایت (https://groups.google.com/g/45662007/c/o-SQ-egqUso/m/6TDRuTXpCAAJ) منبع